999 rezultate për

program

Zaev prezanton programin e qeverisë së re, ja çfarë premton Mandatari i qeverisë së re Zoran Zaev, gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, tha se ai do të udhëheqë një qeveri r
Parlamenti debaton sot programin e kabinetit Zaev Kuvendi i Maqedonisë fillon sot debatin për miratimin e kabinetit të ri. Mandatari për formimin e qeverisë së re të Maqe
Mustafa zbulon disa pika nga programi elektoral Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se koalicioni LDK-AKR-Alternativa, ka programin e d
Zbulohet programi ku do të jenë bashkë Flori Mumajesi dhe Eni Çobani Disa ditë më parë bëri shumë bujë lajmi se drejtuesja simpatike e “Shihemi në gjyq” Eni Çobani, do të shfaqej së shpejti
Ahmeti: Deklarata Shqiptare do jetë pjesë e programit qeveritar Deklarata e tre partive shqiptare në Maqedoni nuk do të përfshihet plotësisht në programin e qeverisë së re për disa ars
Ahmeti siguron se Deklarata shqiptare është e përfshirë në programin qeveritar Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sonte para selisë së BDI-së në Reçicë të Vogël ka siguruar se deklarata e përbashkët e par
Armela së shpejti do të drejtojë një program televiziv? Ja replikat me Olti Currin (FOTO LAJM) Ajo ishte një nga konkurentet më të forta dhe më të përfolura të këtij Big Brotheri para daljes nga shtëpia dy javë më p
“Heronjtë e rastësishëm” ndalojnë sulmin global kibernetik Një program që kërkon “haraç” ka sulmuar kompanitë e mëdha, përfshirë shërbimin shëndetësor britanik. Hetuesi i sigur
Aktorja e njohur shqiptare: Jam shofere taksie e politikanëve dhe VIP-ave (FOTO LAJM) Ajo është një ndër aktoret e humorit më të dashura për publikun shqiptar. E nisi karrierën fillimisht në "Portokalli
Eni Çobani dhe Flori Mumajesi bashkë në një program të ri (FOTO LAJM) Juristja Eni Çobani e "Shihemi në gjyq", kohët e fundit është bërë nga femrat më aktive në rrjetet sociale. Ajo ësht
Sot PS prezanton programit elektoral për 18 Qershorin Ditën e sotme mblidhet Kongresi i Partisë Socialiste, ku pritet të publikohet programi zgjedhor për zgjedhjet e 18 Qersh
Facebook do të lançojë programe për TV Facebook, që definitivisht nuk është një kompani mediale, raportohet se është duke planifikuar të lansojë rreth dy progr
Koreja e Veriut paralajmëron edhe Kinën për pasoja të rënda Koreja e Veriut ka paralajmëruar edhe Kinën për pasoja të rënda në qoftë se kjo e fundit “bllokon” marrëdhëniet midis d
Lajm shumë i keq për aplikantët e Lotarisë Amerikane, Trump firmos vendimin që prish ëndrrat e shqiptarëve Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka urdhëruar qeverinë të forcojnë mbrojtjen e mallrave am
Deputetët kërkojnë shqyrtimin e aplikimit për anëtarësim në BE Kuvendi i Kosovës ka miratuar Programin Kombëtar 2017-2021 për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit, Herën
Ja çfarë thotë gjenerali Ostreni për marrjen e mundshme të Kuvendit me forcë Në zgjidhjen e krizës ne mbështesim 67 deputetët, mbështesim shumicën e krijuar, pasi këtë shumicë e ka zgjedhur populli
SOT NË '97/ Prodi zbret nën grykën e "kallashit" në Vlorë, Leka I shpalos programin (FOTO LAJM) Pas flakëve të marsit 1997, prilli ishte muaji kur autoritetet shqiptare po përpiqeshin të shtrinin ndikimin e tyre në t
Tuntev: Nuk ka Platformë Shqiptare, pranoni programin e LSDM-së Deputeti Tomisllav Tuntev nga radhët e Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka deklaru
Lajm i keq për ata që përdorin “YouTube” për të bërë para Pesë vjet më parë, “YouTube” hapi programin e partneritetit për të gjithë. Kjo ishte një risi e madhe: kushdo mund të
Mihrije Braha dhe Naim Abazi, opinionistët e sotëm në BB Spektakli i njohur “Big brother Albania” edhe sonte (e shtunë) do të shënojë një natë plot me surpriza për konkurrentët