E FUNDIT/ Aksident i frikshëm në Gramsh: 2 të vdekur e 8 të plagosur
999 rezultate për

program

Fillon Raundi i Dytë i Praktikave Profesionale në TAP Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) ka përzgjedhur shtatë studentët në raundin e dytë të programit të praktikave profesiona
Mustafa: Në qeveri po, por pa PDK-në Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka thënë se nuk do të bashkëqeverisë me Partinë Demokratike
NATO, thirrje Koresë Veriore që të braktisë programet bërthamore Këshilli i Atlantikut të Veriut dënon fuqishëm mundësinë e testimit të serishëm të raketave balistike me rreze veprimi n
NATO, thirrje Koresë së Veriut: Braktisni armët e shkatërrimit në masë NATO i bëri thirrje Koresë së Veriut që të ndalojë menjëherë programet me raketa balistike dhe bërthamore dhe të angazho
Angela Merkel prezanton programin elektoral për zgjedhjet e shtatorit Partia konservatore e kancelares gjermane, Angela Merkel, i ka premtuar Gjermanisë më shumë polici dhe shtëpi si dhe pun
FMN-ja për herë të fundit në një program shpëtimi për Greqinë Fondi Monetar Ndërkombëtar, kreditor i Greqisë përkrah zonës euro, nuk do të marrë më pjesë në një program grek shpëtimi
Gazetarët e sulmuar nga Trump: Ai ka probleme mendore Marrëdhëniet e presidentit amerikan, Donald Trump, me gazetarët nuk kanë shkuar asnjëherë vaj. Por së fundmi, ai është p
Mihai Tudose emërohet kryeministër i Rumanisë Presidenti rumun, Klaus Lohannis emëroi ministrin e Ekonomisë në ikje, Mihai Tudose si kryeministër të ri, me propozim
Zekiri: Me realizimin e programit qeveritar vjen avancimi i gjuhës shqipe Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muahmed Zekiri ka deklaruar se programi qeveritar do të realizohet dhe me realizimin
Haziri mirëpret thirrjen e dytë të programit të BE-së Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë ka prezantuar thirrjen e dytë të programit IPA II për Bashkëpunim Ndërkufitar 2014-2
Idrizi prezanton programin ekonomik: Tatim-fitimi nga 15% në 10% PDIU ka zhvilluar një takim me tregtarët në tregun Çam. Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi dhe deputetja Mesila Doda,
Tahiri: Promovimi i tolerancës një nga misionet më të rëndësishme Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, po qëndron në Berlin ku mori pjesë në shënimin e njëzetë e pesë vjetorit të "Program
Tahiri: Promovimi i tolerancës një nga misionet më të rëndësishme Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, po qëndron në Berlin ku mori pjesë në shënimin e njëzetë e pesë vjetorit të "Program
KU DROGA LULI?/ Basha harron "Eskobarin" Rama (FOTO & VIDEO) Nga Albeu.com Lulzim Basha ka zbutur jashtë masë gjuhën ndaj Partisë Socialiste dhe Edi Ramës, aq sa ndonjëherë
Kurti shpalos programin në Prizren: Ne nuk do pasurohemi nga politika! Kandidati për kryeministër vendi nga Lëvizja Vetëvendosje, ka bërë shpalosjen e programit të tij qeverisës në tubimin e
Listat, pedagogia tregon rastin e studentes kandidate që s’dinte statusin e partisë Listat e kandidateve për deputetë në Kuvendin e Shqipërisë për zgjedhjet e 25 Qershorit është e karakterizuar nga të rin
Nuk votuan qeverinë me shqiptarë, Grubi akuza të rënda ndaj BESA-s Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka shpërthyer me ofendime për Lëvizjen Besa, të cilën e quajti partner të opozitës me VMR
Vazhdon me debate seanca për zgjedhjen e qeverisë së re të Maqedonisë Ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme debati për përbërjen dhe programin e qeverisë së re me mandatar liderin e LSDM-së
Karaxhovski: Programi i qeverisë nuk ofron zgjidhje për gjyqësorin "Në programin e qeverisë i cila do të votohet sot, nuk shoh ide që do të kontribuonin në zgjidhjen e problemeve", ka thë
Ademi: Deklarata e partive shqiptare është pjesë e programit të qeverisë së re Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi është shprehur se të gjitha pikat e Deklaratës së partive politike shqiptare janë përfshi