999 rezultate për

profesionale

Inaugurohet Kuvendi i Odës së Mjekëve Inaugurimi i Kuvendit të Odës së Mjekëve të Kosovës, paraqet një ditë me rëndësi në historinë e shëndetësisë kosovare. K
Jahjaga në ushtrimin fushor “Shqiponja 2” (FOTO-LAJM) Presidentja Atifete Jahjaga ndoqi sot nga afër aktivitetet e pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), në kuad
KVV publikon raportin final për zgjedhjet e 23 qershorit Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë publikoi sot problematikat kryesore që janë konstatuar në zgjedhjet e 23 Qershhorit duke
Në Kosovë papunësia është e lartë Udhëheqësi i Divizionit për punë në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Hafiz Leka shprehet se ka kërkesa të lar
KLSH- SHKÇAK nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi Në ambientet e Kontrollit të Lartë të Shtetit, u nënshkrua sot marrëveshja e bashkëpunimit mes KLSH-së dhe Shoqatës së K
Pacolli: Me Korabin kemi vizione të përbashkëta Për kreun e AKR-së, Behxhet Pacolli fakti që Korab Sejdiu ka marrë pjesë në hartimin e lëndës për Gjykatën Kushtetuese n
Ndryshojnë rregullat e pajisjes me patentë Ministria e Transporteve ndryshon rregullat për pajisjen me leje drejtimi duke përcaktuar kriteret dhe programet për për
Personat që bëjnë ekspertizë të posedojnë cilësi Ligji për ekspertizë është ligji i parë i këtij lloji që ka një mënyrë të vetme, e cila ka rregulluar materien e ekspert
Pas një dekade “Swisscontact” mbyll misionin në Kosovë Pas më shumë se një dekade të aktivitetit, Organizata zvicerane “Swisscontact” e përmbylli të martën misionin e saj në K
Largimi, Mourinho “thumbon” Realin Pas largimit nga skuadra e Real Madrid, Zhoze Mourinjo vazhdon të thumbojë lojtarët e ish-skuadrës së tij. Duke bërë një
BDI konkurse për postet qeveritar BDI po shqyrton mundësinë që të shpallen konkurse publike nga Qeveria për të angazhuar kuadro të profesionalizuara në po
Politika stimuluese ndaj të rinjve që ndjekin shkollat profesionale Ministri i Arsimit Myqerem Tafaj premtoi sot politika stimuluese dhe mbështetëse në favor të të rinjve që ndjekin shkoll
Casillas beson: "Remuntada" e mundshme Edhe pse mungon në apel prej një periudhe të gjatë Iker Casillas rikthehet të flasë si një kapiten i Real Madrid. Numri
Gjermania premton mbështetje profesionale për QKUK Sot, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ishte për vizitë zyrtare, zëvendës Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë,
Osmani:Dallohet lehtë gënjeshtra e BDI dhe progresi i RDK Rilindja Demokratike Kombëtare mbrëmë ka mbajtur tubim në Çegran të Gostivarit. Lideri i RDK-së Rufi Osmani tha para ba
Reagon QKUK: Një pjesë e klinikave funksionale Me qëllim të informimit korrekt dhe të saktë të opinionit, QKUK sqaron se në bashkëpunim me menaxhmentin e Klinikës Ob
Akuzat e PS për 21 janarin, MB: Ekspertiza, në transparencë të plotë Ministria e Brendshme ka reaguar sot pas akuzave te PS-se dhe kerkeses per arrestimin e ekspertit qe sipas saj manipuloi
Edhe Sindikata e MPJ-së kundër ligjit të ri Edhe Sindikata e Ministrisë së Punëve të Jashtme është shprehur kundër ndryshimeve të Ligjit për Punë të Jashtme, i cili
Tom Hanks ndër vite (FOTO LAJM) Aktori i famshëm i Hollywood-it Tom Hanks ka luajtur me qindra role në filma të ndryshëm gjatë karrierës së tij profesio
OAK-IGJK, marrëveshje bashkëpunimi Oda e Avokatëve të Kosovës dhe Instituti Gjyqësor i Kosovës nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi për themelimin e bashkëpun