999 rezultate për

profesionale

Veliaj: Të shtunën u martova, të dielën në punë shkova (FOTO LAJM) Realisht shprehja e njohur popullore është "Të dielën u martova, të hënën në punë shkova", por me ministrin Erion Veliaj
Hapet shkolla e mesme bujqësore në Zadrimë Nxënësit që duan të studiojnë për bujqësi, kulinari apo se si menaxhohet një biznes në këto fusha, zgjedhja e duhur do t
Rihanna sërish me pushime Rihanna është rikthyer në rrjetet sociale me nje set fotografish nga pushimet e saj. Këngëtarja nga Barbadosi postoi një
Hapja e shkollave profesionale Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj i bëri ftesë sot të gjithë të rinjve të regjistrohen në shkollat
Veliaj në Berat: Tregu i punës ka nevojë për zanatçinj Tregu i punës ka nevojë për më shumë njerëz që dinë të bëjnë diçka me zanatet e tyre, prandaj arsimi profesional është z
AKI: Nuk është vrarë asnjë agjent kosovar në Siri Agjencia Kosovare e Inteligjences ka hedhur poshtë lajmin se një agjent i saj është vrarë në luftën e Sirisë. AKI tho
Mahnit me fotot, koleget përgëzojnë Evi Reçin (FOTO LAJM) Evi Reçi është këngëtare dhe një modele mjaft e bukur. Këto profesione ajo i bën në të njëjtën kohë dhe është e suksessh
Qendra e Profesionale e Trajnimit të Detarëve punëson 1 mijë persona Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto ka vizituar Qendrën Profesionale të Trajnimit të Detarëve
Eneda Tarifa dhe dashuria për kuzhinën Eneda Tarifa nuk është vetëm një këngëtare e mirë, prezantuese e zonja, por edhe një kuzhiniere e talentuar. Këtë gj
Edhe sociologët dhe psikologët do të duhet të japin provimin e shtetit Tashmë edhe sociologët dhe psikologët do të duhet që të japin provimin e shtetit pasi do të cilësohen si profesione të r
Mësues dhe instruktorë certifikohen nga ekspertë zviceranë Në shkollën profesionale "Salih Ceka" në Elbasan, janë dhënë certifikatat për 30 mësimdhënës dhe instruktorë nga 10 shko
Gjyqtarja ideale (FOTO LAJM) Aurelie Sara Bollier, është gjyqtare në ligat amatore të futbollit në Zvicër. Ajo shprehet e kënaqur me punën që bën.
Jankullovska: Ndonjëherë ankesat e qytetarëve kanë bazë Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska, është shprehur pas një takimi pune në sektorin për kontroll të bre
Veliaj shpreh mirënjohje për mësuesit e shkollave të mesme profesionale Në Ditën e Mësuesit, Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, z. Erion Veliaj, vizitoi sot Qendrën e Formimit Profesion
Arsimi profesional, mundësi për punësimin e të rinjve Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, z. Erion Veliaj, zhvilloi sot një bashkëbisedim me nxënësit e Shkollës së Mesm
Bogoev: MPB po sillet në mënyrë joprofesionale dhe selektive Kryetari i Socialdemokratëve të ri Stefan Bogoev, akuzoi sot se Ministria e Punëve të Brendshme po sillet në mënyrë jopr
Irina bën xheloz Ronaldon (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij, Irina Shayk, kanë diçka të përbashkët në jetën e tyre profesionale...kontaktin me
Mësuesit më të mirë, pagë shtesë shpërblim Në fund të këtij viti shkollor do të bëhet e mundur që mësuesit me performancën më të mirë të marrin shpërblim. Shpërbli
Alarm fals për bombë në shkollën Ekonomike Profesionale Ka rezultuar fals alarmi për bombë në shkollën Ekonomike Profesionale në Tiranë. Pas kontrolleve të ushtruara nga ana e
Arsimi i mesëm profesional, tani edhe part-time Arsimi i mesëm profesional mund të ndiqet edhe part-time. Në dispozitat normative për arsimin parauniversitar është përc