999 rezultate për

profesionale

Kush është Prokurorja shqiptare që po dridh politikanët në Maqedoni? (FOTO LAJM) Prokurorja shqiptare e Prokurorisë Speciale, Fatime Fetai, e cila publikoi dje para mediave dosjen për mashtrimet zgjedh
Ligji për mediat, SHGM kundër propozimit të LSDM-së Propozimi i LSDM-së për mediat është i papranueshëm edhe për Naser Selmanin, kryetar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedon
Artan Fuga revoltohet nga deputetët: Dramë shqiptare! Profesori Artan Fuga, e ka cilësuar si një dramë çdo gjë që ndodh brënda Kuvendit të Shqipërisë. Ai ka bërë publike kërk
"Marrëveshja e Ohrit ishte e ngutshme dhe joprofesionale" Sekretariati për Marrëveshjen e Ohrit, në krye me zëvendëskryeministrin Musa Xhaferi kohëve të fundit dalin me qëndrime
Shpërthen Hueyda El Saied: Nuk rrihet në Tiranë, mezi pres të iki...(FOTO LAJM) Gabrieli është ndryshimi i madh i Hueyda El Saied, ku gjithë ndjenjat janë ngjallur. Por për një çast ajo ka shpërthyer,
Rrëfehet Arbana Osmani... Arbana Osmani i është dedikuar plotësisht djalit të saj, e për këtë angazhimet profesionale i ka lënë për një kohë të gj
Bleona: Kam qenë Ferrari në korsinë e biçikletave (VIDEO) Bleona Qerreti i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve rreth shumë të paditurave rreth jetës së saj private dhe asaj p
MPB shpjegon se si u arratis i ndaluari në Kumanovë Ministria e Punëve të Brendshme, përmes një komunikate, njofton se policët që kanë patur për detyrë që të ruanin personi
Veliaj-Granoff nënshkruajnë marrëveshjen për futjen e kurseve të biznesit në shkollat profesionale Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, dhe Drejtori i Bordit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvi
Erion Veliaj nuk i'a thotë për të gatuar Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, duket se nuk e ka aspak pasion gatimin. Gjatë vizitës së tij
Gjykatësja bukuroshe s'ka koment për përgjimet Në lidhje me bisedat e publikuara nga Zaev, sipas të cilave Sofija Llaliçiç është caktuar nga Mijallkov të bëhet gjykatë
Ish-gjenerali i KFOR kërkon ushtri për Kosovën Klaus Reinhardt, ish-komandanti gjerman i KFOR-it, ka deklaruar që Kosova ashtu si çdo shtet tjetër të ketë ushtrinë e v
Bayerni optimist: Mund të firmosim me Odegaard (VIDEO) Shefi Ekzekutiv i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, është i bindur se talenti norvegjez, Martin Odegaard, do të nën
19-vjeçari shqiptar kalon te ekipi i dytë i Koln-it Një futbollist premtues shqiptar bëhet pjesë e skuadrës së dytë të Koln-it, që militon në Ligën Rajonale Perëndimore në
Basha prezanton koordinatorët e rinj Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, prezantoi sot koordinatorët e kësaj partie. Në fjalën e tij ai theksoi se ata
Batoni i përgjigjet Sokolit: Çfarë dallimi ke nga kriminelët? Pas një shkrimi të gazetës Express në Prishtinë, ku tregohej se si vite më parë gazetari Top Channel, Sokol Balla, kisht
60% e nxënësve që ndjekin IT punësohen në vitin e parë” Të rinjtë që ndjekin shkollat profesionale dhe degë si teknologjia e informacionit kanë më shumë mundësi për t’u punësua
Ja pse ende adhurohet Heidi Klum (FOTO LAJM) Padyshim që Heidi Klum është e mrekullueshme dhe këtë fakt ajo i'a kujton herë pas here fansave të saj në Instagram, me
Ja fotot profesionale të Ajolës nuse (FOTO LAJM) Ajola Xoxa ka marrë sërish vëmëndjen jo sa i takon diskutimit të buxhetit të dasmës, ose sa kishin shpenzuar të ftuarit
Rama: Punësimi i sigurtë me shkollën profesionale Gjatë inagurimit të një shkolle profesionale austriake, kryeministri Rama u shpreh se arsimi profesional do të mbushë bo