999 rezultate për

profesionale

HOROSKOPI/ Do të përplaseni me disa situata, shenja që duhet t’i bëjë sytë katër Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 7 nëntor 2018. Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të jenë të përhumbur në
Edhe Maqedonia ndryshon kodin penal për median Përfaqësues të Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë morën pjesë në grupin e punës për ndryshime dhe plotësime të Kodit P
Ballkani hap tregun për profesionistët e Ballkanit? Bruksel - Ballkani Perëndimor filloi bisedimet për njohjen reciproke të kualifikimeve profesionale të mjekëve, stomatolo
Sot në Durrës mbahet samiti i kryeministrave Sot në vilat qeveritare të Durrësit do të takohen udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Komisioneri për Poli
Llalla shpërblehet me një "mal me para" pasi ia hodhi Vettingut Pak ditë më parë, Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi që të ndërprerë procesin e Vettingut për ish-kryeprokurorin, Adri
Adriatik Kelmendi akuzon Jeta Xharrën se gënjeu, e quan joprofesionale Gazetari Adriatik Kelmendi përmes një publikimi në Facebook i ka reaguar gazetares Jeta Xharra. Thotë se ajo një situatë
Kjo është përgatitja profesionale e ministrave të rinj Mbrëmë vonë Kuvendi votoi emrat e katër ministrave të rinj në Qeverinë e Zoran Zaevit. Katër ministrat e rinjë vijnë nga
Sot është një ditë e rëndësishme për karrierën e juristëve Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, përmes një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se mori pjesë në organizimin e P
Meritan Shabani nënshkruan kontratë profesionale me Bayern Munich Meritan Shabani ka nënshkrua me klubin e Bayern Munich që e mbanë të lidhur deri në vitin 2020. Pas nënshkrimit të kontr
Mungesa e paraleleve shqipe, heshtje në ministri Drejtimi laboratoriko-medicinal me mësim në gjuhën shqipe në shkollën e mesme profesionale “Marija Kiri Skllodovska” vit
Valverde shpreson që Dembele ta gjejë veten për La Ligan Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka shuar çdo kuriozitet për të ardhmen e Ousmane Dembele. Ai ka shprehur bindje
Futbollisti 50-vjeçar firmos kontratë profesionale me klubin japonez Ish-futbollisti japonez, Kazuyoshi Miura, ka vazhduar të dëshmojë se mosha është thjesht vetëm një numër dhe jo pengesë
Zgjidhet formacioni më i mirë në Seria A për pjesën e parë të sezonit (FOTO LAJM) Juventusi dhe napolitanët janë skuadrat e vetme që vazhdojnë të rivalizojnë seriozisht njëra-tjetrën për kampionat.
Lancohet java e praktikave profesionale në Shqiperi Swisscontact, për të dytin vit rradhazi, organizon Javën Evropiane të Aftësive Profesionale. Në datat 20-24 Nëntor ko
Vetëvendosje: Astrit Dehari vdiq dhunshëm në duart e shtetit! Ditën e nesërme bëhen 1 vit nga dita kur Astrit Dehari, ish-aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosjes i cili ndërroi jetë në bu
Haradinaj rehaton kryetaren e AAK-së, Magbule Shkodra Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e emëroi dhe i'a besoi, Magbule Shkodra detyrën Zv. Ministre të Zhvillimit Rajon
Vdekjet e ditëve të fundit alarmojnë QKUK-në Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mba
Mustafa kërkon të bëhet më shumë për nxënësit Kryeministri në detyrë i Kosovës Isa Mustafa, përmes Facebookut ka uruar fillimin e vitit të ri shkollor për nxënësit e
Kapet në Durrës rumuni që i vodhi dy aparate profesionale francezit Policia kufitare e Durrësit ka arrestuar ditën e djeshme në orën 23:00 shtetasin rumun në kërkim, Ilie Onutu, 33 vjeç.
Fillon Raundi i Dytë i Praktikave Profesionale në TAP Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) ka përzgjedhur shtatë studentët në raundin e dytë të programit të praktikave profesiona