999 rezultate për

produkteve

Arrestohen për shitje të produkteve pa dokumentacion përcjellës Dy persona janë ndaluar nga policia e Kosovës pasi janë kapur duke shitur produkte higjienike, farmaceutike, ushqimore d
Agani: Barnat e karantinës janë të sigurta Barnat në Kosovë janë të sigurta, ndaj edhe qytetarët duhet t'i përdorin pa problem. Kjo garanci që barnnt nuk paraqesin
Beqaj: Nuk pranojmë nënçmimin e qytetarëve dhe produkteve Ministri i Financave Besim Beqaj ka thënëse Kosova nuk do të lejojë që të hyjë në vend asnjë produkt nga Maqedonia, deri
Ja si të parandalojmë alergjinë ndaj produkteve kozmetike Pavarësisht nëse jeni ose jo një tip i ndjeshëm ndaj alergjive, gjithmonë ekziston mundësia për të pasur një reaksion al
Google ul çmimin e Nexus 4 Google ul një të tretën e çmimit të Nexus 4 nga 299 dollarë që ishte në fillim në 199 dollarë. Ulja e çmimit vjen përpar
Apple me praktikë të re në treg Edhe pse nuk ka ende asnjë datë apo njoftim zyrtar, Apple pritet të nxjerrë në treg në shtator iPhone 5S dhe versionin “
Ulet çmimi i energjisë, por jo i produkteve Ndonëse është paralajmëruar që do të ketë ulje të çmimit të energjisë elektrike, kjo nuk do të ndikojë aspak për uljen e
Neymar prezanton në Rio këpucët e reja (FOTO LAJM) Blerja më e re e Barcelonës, ylli brazilian Neymar ka prezantuar në Rio De Janeiro këpucët e tij të reja me të cilat do
Çfarë do billboard-i i Mourinhos në Londër? Ka entuziazëm mes tifozëve të Chelsea në lidhje me rikthimin e Jose Mourinhos. Një billboard i shfaqur në Kensington, ju
Shqipëri-Bosnje, marrëveshje në fushën e veterinarisë Ministri i Bujqësisë Genc Ruli dhe homologu i tij nga Bosnje Hercegovina Mirko Sarovic nënshkruan sot një marrëveshje në
AAK në përkrahje të tregut dhe të produkteve vendore Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar sot fabrikën e përpunimit të qumështit “Bylmet
Të shtëna në Zvicër, pesë të vrarë Të paktën pesë persona kanë mbetur të vrarë gjatë të shtënave që janë regjistruar në një fabrike të prodhimit të drurit
Kosova importon rreth 280 milionë euro mallra nga Serbia Kosova ka importuar rreth 280 milionë euro mallra gjatë vitit të kaluar nga Serbia. Pavarësisht fushatave të ndryshme pë
Festat, qytetarët ankohen për rritje të çmimeve të produkteve ushqimore Me afrimin e festave të fundvitit, qytetarët po ankohen për rritje të çmimeve të produkteve ushqimore nga ana e tregtarë
Kosovë- Shqipëri, rritet bashkëpunimi në bujqësi Dhjetëra miliona euro produkte bujqësore nga Kosova në Shqipëri dhe anasjelltas janë importuar gjatë këtij viti ndërsa d
Kthimi i shqiptarëve, PDIU: Bojkotim produkteve greke Duke iu referuar rastit të një dite më parë ku 150 shtetas shqiptarë u bllokuan në Kakavijë nga pala greke, PDIU do t'i
Grabitjet e produkteve të “Apple” rrit kriminalitetin në Nju Jork Rritja e numrit të vjedhjeve të iPhone, iPad, iPod dhe produkteve të tjera ka rritur numrin e krimeve të kryera gjatë kë
Real-Adidas, akord deri në vitin 2020 Klubi i Real Madrid, nëpërmjet një njoftimi për shtyp, ka komunikuar ortakëve të saj se ka firmosur një marrëveshje të r
Kriza, bie konsumi Konsumatorët shqiptarë po tregohen shumë të kursyer këtë vit edhe në blerjen e produkteve të përditëshme. Vetë tregtarët
Ndalohen produktet me etiketa UNMIK/Kosova Nga data 1 maj e vitit 2012 do të fillojë ndalimi i importimit të produkteve të cilat në atiketat mbi deklaracionin e ma