999 rezultate për

produkteve

VV: Bojkoto produktet e Serbisë Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë realizuar një aksion, ku kanë "reklamuar" ujin "Rosa", një produkt që vjen nga S
Pse Gëzim Kelmendi nuk bëri thirrje për bojkot të produkteve të Serbisë?! Gëzim Kelmendi, përmes një statusi në Facebookun e tij, bëri thirrje për bojkot të "pijeve joalkoolike amerikane". Mi
Maqedonia goditet nga kriza ekonomike! Qytetarët e Maqedonisë janë goditur rëndë nga rritja e disa çmimeve dhe produkteve ushqimore. Çmimet e produkteve ush
Panariti apel bizneseve: Reklamoni produktet vendase Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, gjatë një takimi me përfaqesues te restoranteve dhe shërbimeve catering, kerkoi so
Qeveria: Lista me vendet ku ndalohet pirja e duhanit dhe gjobat e reja Qeveria ka ndryshuar ligjin për ndalimin e duhanit, ndërsa ka rritur ndjeshëm dhe sasinë e gjobave në rastin e shkeljes.
Punonjësit e MSH dhurojnë gjak për nënat (FOTO-LAJM) Në kuadër të Ditës Botërore të Dhurimit të Gjakut, punonjësit e Ministrisë së Shëndetësisë në bashkëpunim me Qendrën Kom
Doganat fushatë për kontrollin e produkteve të akcizës Drejtoria e Përgjithshme e Doganave dhe Crown Agents kanë ndërmarrë një fushatë për kontrollin e prodhuesve, shpërndarës
Kontroll të rreptë produkteve nga vendet e përmbytura Pas paralajmërimeve për paraqitje të aflatoksinës në misër dhe qumësht dhe sëmundje te kafshët në vendet që janë përfshi
Dhëmbë të bardhë, konsumoni verë të kuqe Vera e kuqe mund të mbrojë kundër kavitetit. Kërkimi i publikuar sot në Revistën e Kimisë Ushqimore dhe Agrikulturore, k
AKU shton kontrollet për rritjen e sigurisë ushqimore Autoriteti Kombëtar i Ushqimit dhe Task Forcë për përcaktimin e rregullave për therjen e kafshëve dhe tregtimin e mishit
MB urdhër për kontrollin e produkteve me origjinë shtazore Ministria e Bujqësisë ka urdhëruar AKU-në që të marrë në treg mostra djathi, gjize dhe produktesh të tjera me origjinë s
AKU kontrolle për kushtet e tregtimit të produkteve të mishit dhe peshkut Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka nisur prej dy ditësh inspektimin e kushteve të tregtimit të mishit dhe të peshkut në
Eksportimi i produkteve shqiptare në BE Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë një vizitë në një qendër grumbullimi të prodhimeve bujqësore në Pejë u shpreh s
Panairi i produkteve artizanale në Shkodër “Panairi i produkteve Artizanale” në Shkodër po kthehet në një traditë për qytetin. Artizanë nga të gjitha trojet shqipt
25-vjeçarja tërheq mijëra euro në bankë, policia heton burimin Një 25-vjeçare me inicialet A.K, banuese në lagjen “11 Nëntori” të qytetit të Elbasanit, në harkun kohor të një viti, ka
City-Barça, këpucë speciale për Messin (FOTO LAJM) Pasi shënoi një dopietë në fitoren e fundit në La Liga 6-0 përballë Rayo Vallecanos ylli i Barcelonës Lionel Messi do të
Në prill organizohet panairi francez i produkteve ushqimore Ministri i Bujqësisë Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave Edmond Panariti priti sot kryetarin e Dhomës së Tregt
Panariti kërkon monitorim më të madh të produkteve ushqimore Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave Edmond Panariti ka kërkuar një monitorim më të madh
Mali i Zi ndalon importin e produkteve bujqësore shqiptare Sasia e madhe e pesticideve me të cilat janë gjetur disa nga produktet bujqësore të prodhuara në Shqipëri ka bërë që Mal
Panairi Bujqësor i Pukës "bashkon" fermerët nga Kosova dhe Serbia Panairi i prodhimeve bujqësore dhe atyre blektorale si dhe atyre të punimeve të dorës zhvilluar në qytetin e Pukës nën o