999 rezultate për

produkteve

Ish-ministri Hasani nxjerr të vërtetën: Pacolli nuk pranonte që Serbisë t'i vendosej taksë Ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka komentuar vendimin e fundit të marrë nga Qeveria e Kosovës, si
Kosova i përgjigjet fushatës së Serbisë për heqjen e njohjeve, i vendos taksë në mallra Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur pas mbledhjes së Qeverisë se ka miratuar masat tregtare të importit për p
Bllokohet 1 ton mish jashtë standardeve Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe
Nëse jeni në mëdyshje të hani apo jo bulmet, lexoni këtë më parë Ekzistojnë lloj- lloj tezash, që lidhen me konsumin ose jo të produkteve të bulmetit. Ama në këtë artikull po ndajmë nj
Ndroqi pret “Vera n’Shesh”, festa e produkteve vendase dhe kulinarisë “Vera n’Shesh” mblodhi bashkë dje pasdite banorët e zonës së Ndroqit, prodhues dhe miq të apasionuar pas produkteve vend
Vetëm 14 zgjati vendimi për produktet vendore, qeveria tërhiqet kokëulur Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin për shfuqizimin e vendimit 02/57 të datës 17.07.2018 që obl
Kushte skandaloze, kapet 1 ton mish i pakontrolluar në Pogradec (FOTO LAJM) Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konfiskuar në Pogradec afërsisht 1 ton mish (860 kg mish vici, lope dhe 35 kg të brend
Pastrim parash, arrestohet një person në Fier Një shtetas është ndaluar për "pastrim të produkteve të vepres penale". Gjithashtu në kërkim janë shpallur 2 shtetas
Katër produktet kozmetike që duhet t'i hidhni menjëherë, ja arsyeja Jemi të bindur se me pastrimin me themel të garderobës dhe shtëpisë keni mbaruar, ndaj po kalojmë tek çanta e makeuo-it
Trefish më të larta importet bujqësore sesa eksporti në Shqipëri Tregtia e produkteve bujqësore është gjenerator i të ardhurave dhe mirëqenies për qindra njerëz që direkt ose indirekt
Mësoni nëse po rriten çmimet e produkteve të konsumit në Kosovë Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit (IHÇK) tregon se çmimet në muajin prillin nuk kanë ndryshuar aspak për dalli
Kujdes! Studimi i këtij viti thotë se detergjentët janë po aq të dëmshëm sa duhani Përdorimi i rregullt i detergjenteve të pastrimit ka një ndikim në shëndetin e mushkërive të krahasueshme me pirjen e nj
VV: 70 produkte serbe dhe vetëm një produkt shqiptar në panairin e Prishtinës Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësim për numrin e madh të produkteve të Serbisë në panairin e sotëm. Shefi i Grupi
Rita Ora pjesë e linjës së produkteve të bukurisë Këngëgarja shqiptare e cila po arrin suksese ndërkombëtare çdo ditë e më shumë tashmë është edhe fytyra reklamuese e shu
Deputetja e Nismës bën thirrje për bojkot të produkteve të Elkos-it Në tryezën e organizuar nga Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione në
Largoni shenjat në fytyrë me anë të këtyre produkteve Periudha e adoleshencës është e mërzitshme edhe për faktin e prezencës së akneve, të cilat pas kësaj periudhe mund të lë
Spitalet pa barna, ministri s'ka iniciuar asnjë procedurë tenderuese Së paku edhe dy muaj spitalet publike në Kosovë do të mbesin pa shumë barna, të cilat obligohet që t’ua blejë Ministria
Reklamat më kreative në botë! (FOTO LAJM) Reklamat e produkteve i hasim gjithandej nëpër rrugë, qendra tregtare apo restorante. Por nganjëherë ne shohim reklam
Produktet e pastrimin ndikojnë në shëndetin e mushkërive Ekspozimi i rregullt ndaj produkteve të pastrimit ndikon dukshëm në funksionimin e mushkërive, kanë vlerësuar së fundmi
Skandal në Kosovë, këmbët e pulave bëhen sallam? Një ditë më parë ishte raportuar se në tregjet e Fushë Kosovë po shiten këmbë të pulave me qëllim të prodhimit të produk