999 rezultate për

produktet

TVSH-ja ulet në 8%, ja produktet që mund të blihen më lirë L​igji që pritet të ulë TVSH-në nga 16 në 8 %, mund të hyjë në fuqi më 1 korrik të këtij viti, bëjnë të ditur përf
Produktet e duhura për një dietë të shëndetshme Rënia në peshë është një fakt që kërkojnë shumë persona dhe për këtë mënyra më e mirë është përdorimi i produkteve të du
Produktet shtazore të Kosovës do eksportohen në Bosnjë Produkteve të Kosovës me origjinë shtazore tashmë u është hapur rruga për t'u eksportuar edhe në Bosnje-Hercegovinë. Del
Produktet që na duhen për një lëkurë të butë Lëkura në dimër shpesh është e thatë dhe e ashpër, për këtë duhet që të keni një kujdes të veçantë dhe të përdorim produ
Produktet e bukurisë që nuk duhet të ndahen me të tjerë Produktet e kozmetikës kanë një rëndësi të madhe gjatë përdorimit, ato nuk duhet të ndahen dhe të përdoren në mënyrë të
Shpend Ahmeti ndalon produktet piroteknike në Prishtinë Me qëllim ruajtjen e mjedisit dhe mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve nga dëmet që mund të shkaktojnë produktet pirotek
Produktet më të fuqishme të teknologjisë në treg (FOTO LAJM) Produktet teknologjike janë ato të cilët e mbajnë njeriun në dilemë dhe gjatë gjithë kohës në zhurmën e daljes së diccka
Imami: Bojkotoni produktet e Serbisë (VIDEO) Imami Mazllam Mazllami, në një video të hedhur në YouTube ka bërë thirrje për bojkot të produkteve të Serbisë. Ai ka
Produktet shqiptare konkuruese në tregjet ndërkombëtare Qindra prodhues nga të gjitha viset shqiptare kanë marr pjesë në panairin e Agrobiznesit në Tiranë, i dhjeti më radhë, i
VV: Bojkoto produktet e Serbisë Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë realizuar një aksion, ku kanë "reklamuar" ujin "Rosa", një produkt që vjen nga S
"Made in Kosova" në Evropë Pavarësisht faktit se Kosova është një shtet i ri dhe kompanitë kuptohet se kanë probleme edhe për këtë shkak, sërish ka
Apple prezanton në 9 shtator produktet e reja Në nëntë shtator, kompania Apple organizon eventin më të madh të vjeshtës ku pritet të prezantohen disa produkte. Lajmi
Listeria shënon viktimën e pestë në Maqedoni Listeria ka shkaktuar viktimën e pestë në Maqedoni. Një 46-vjeçar ndërroi jetë ditën e djeshme në spitalin e sëmundje
Pse Gëzim Kelmendi nuk bëri thirrje për bojkot të produkteve të Serbisë?! Gëzim Kelmendi, përmes një statusi në Facebookun e tij, bëri thirrje për bojkot të "pijeve joalkoolike amerikane". Mi
Panariti apel bizneseve: Reklamoni produktet vendase Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, gjatë një takimi me përfaqesues te restoranteve dhe shërbimeve catering, kerkoi so
Si të ushqehemi mirë gjatë shtatzanisë, produktet e ndaluara Gratë shtatzëna duhet të përpiqen të ndjekin një plan ushqimor të ekuilibruar mirë. Ju duhet të dini se kush është lista
Produktet shqiptare prezantohen në panairin kinez Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, mori pjesë në konferencën e ministrave të Ekon
Kodi i ri, bizneset zhdoganojnë produktet që nga zyrat e tyre Qeveria ka miratuar Kodin e Ri Doganor i cili për herë të parë do t'u krijojë mundësinë bizneseve që përmes sistemit të
Panariti: Produktet shqiptare janë të pastra dhe shumë cilësore Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, ka zhvilluar një takim me fermerë
Analizat, produktet bujqësore pa hormone Instituti i Sigurise Ushqimore e Veterinare qetëson konsumatorët shqiptarë lidhur me përmbajtjen hormonale, te pesticide