999 rezultate për

produktet

3 produktet që fshijnë njollat dhe vitet nga lëkura Shpeshherë mjekët dermatologë dhe estetistët paralajmërojnë pacientët e tyre të mos vendosin në fytyrë asgjë të cilin nu
Helmimi i 150 shtetasve në pastiçeri, AKU zbardh shkakun Në një njoftim zyrtar mësohet se AKU ka sekuestruar të gjitha produktet e pastiçerisë si dhe ka bllokuar të gjithë subje
E tmerrshme çfarë po hanë shqiptarët, dalin rezultatet shokuese të analizave (VIDEO) Fiks Fare pas një investigimi zbuloi se vaji i palmës është i pranishëm në produktet e bulmetit. Në etiketat e produk
Ushqimet që veprojnë më mirë se produktet kozmetike në lëkurën tuaj Stili i jetesës, dieta ushqimore dhe produktet kozmetike ato që ndikojnë në cilësinë e lëkurës së fytyrës sonë. Produ
Pse gratë në Kinë nuk preken nga kanceri i gjirit? Ky artikull trajton historinë e Jane Plant, një profesoreshë dhe eksperte e njohur e gjeokimisë, por para se gjithash, n
Produktet ushqimore që ju mund t'i bëni shumë më të shijshme (FOTO LAJM) Gjithkush mendon se e di se si të përgatisë produktet ushqimore në mënyrën më të mirë të mundshme. Megjithatë ka gjit
5 produktet natyrale të mira që shërojnë tiroidet Tiroidja është përgjegjëse për prodhimin e hormoneve që kontrollojnë disa funksione në trup – ajo luan rol në rregullimi
Cilat janë produktet që ju ndihmojnë të humbni kilet e padëshiruara Xhenxhefili: Një kombinim i vitaminave dhe mineraleve e bëjnë këtë rrënjë një central elektrik shëndetësor që mund t’ju
Çfarë i ndodh fytyrës nëse e lani me uthull molle Uthulla e mollës është një nga produktet më të mira për lëkurën. Aplikimi i saj në trajtimet e lëkurës po bëhet gjit
Ja produktet ushqimore që ju mbrojnë zemrën Në dëshirën tonë për të pastruar organizmin nga toksinat, gjithnjë i drejtohemi lëngjeve të frutave, perimeve dhe pijeve
INVESTIGIMI/ Mish viçi dhe pule i kalbur nga Brazili eksportohet në Evropë. A rrezikohet Shqipëria? Autoritetet braziliane kanë pezulluar 33 zyrtarë të qeverisë pas investigimit të zbuluar se disa nga prodhuesit më të m
Blerësit "kursehen" për Vitin e Ri, ja produktet që janë shtrenjtuar Teksa jemi në prag të Vitit të Ri, qytetarët kanë bërë blerjet e fundit. Është vënë re se edhe këtë vit, ka luhatje të ç
Ja pse gratë shtatzëna duhet të evitojnë produktet kozmetike! Sipas studimeve të fundit gratë shtatzana duhet t’i shmangin produktet e bukurisë pasi përberesit kimikë BPS që gjenden
Maqedonia bllokon produktet shqiptare, Panariti: Sjellja e maqedonasve e papërgjegjshme (VIDEO) Sikurse çdo vit, edhe këtë jave u përsërit fenomeni i bllokimit të perimeve shqiptare nga shteti maqedonas në kufirin fq
Çipsat skadojnë gjithmonë ditën e shtunë. Ja arsyeja Një ndër produktet më të shitura dhe më të pëlqyerat padyshim janë patetinat çipsa. Por besoj se rrallë herë mund tu
Kujdes! ja sa të rrezikshme janë produktet e pastrimit Një studim norvegjez ka dalë në përfundimin se njerëzit që përdorin produktet shtëpiake të pastrimit janë më të rrezikua
Ka mbërritur zyrtarisht iOS 10 për produktet Apple (VIDEO) Apple ka lëshuar sot zyrtarisht iOS 10, versionin më të ri të sistemit të saj operativ për iPhone, iPad dhe iPod touch.
Ja çfarë nënkupton shkronja “i” te produktet e Apple Shkronja "i", me të cilën fillon fjala iPhone, dhe tw gjitha produktet e tjera te Apple është ndoshta njëra nga shkronja
Njolla mbi tapet? Jo më, ja 6 produktet që lehtësisht largojnë çdo njollë Keni derdhur verë apo një produktet tjetër mbi tapetin e sapo blerë dhe nuk dini se si ta pastroni? Përpara se të me
Ja produktet që sduhet ti mbani në frigorifer Jemi mesuar me idenë që frigoriferi është vendi perfekt ku ne mund të mbajm të fresketa cdo lloj produkti, ushqimi, per