999 rezultate për

produktet

Nuk shiste mish derri, Franca mbyll dyqanin e myslimanit Autoritetet franceze kanë urdhëruar mbylljen e një supermarketi "Hallall" në Paris pasi ai nuk shet mish derri dhe verë.
Produktet kineze, imitimet e realizuara shumë dobët (FOTO LAJM) Industria e Kinës është shumë e fuqishme dhe furnizon tregjet, në të gjitha shtetet e botës. Me poshtë janë disa nga
Super-produktet e vjeshtës Ndryshimi i stinëve ndryshon edhe sjelljet tona, shtohet dëshira për të kaluar mbrëmjet në shtëpi, të darkosh në mënyrë
Buzëkuqët përmbajnë toksina kancerogjene Buzë të helmuara! Kështu është titulluar një studim i publikuar së fundmi në revistën “Environmental Health Perspectives
Ja pse duhet të konsumoni produktet e vjeshtës Këta fruta cilësohen si më të shëndetshmit, me vlera të larta ushqyese, ndihmojnë organizmin në eliminimin e shumë toksi
Produktet që konsumoni çdo ditë mund t’ju shkaktojnë këtë sëmundje të rrezikshme Sëmundja e brucelozës është një nga sëmundjet, të cilat transmetohen shumë thjeshtë tek njerëzit, por që kërkon shumë ko
Produktet më të çuditshme që shiten në internet (FOTO LAJM) Pazari online mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të kursyer kohë dhe për të blerë dicka të nevojshme. Por këto f
Produktet ushqimore që po u shkaktojnë kancer Shkaqet e njohura të kancerit përfshijnë gjenetikën, faktorë e jetesës si përdorimi i duhanit, dieta dhe aktiviteti fizi
Produktet kozmetike që nuk duhet t’i përdorni çdo ditë Dihet shumët mirë që kur një femër gjen buzëkuqin, pudrën apo rimelin e përsosur, ajo do e përdorë çdo ditë deri sa prod
Këto janë produktet ushqimore që nuk skadojnë pothuajse kurrë Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse ruhen në ambiente të përshtatshm
Nga Apple Watch te iPhone X, këto janë produktet e prezantuara sot nga Apple (FOTO LAJM) Kompania Apple ka prezantuar mbrëmjen e sotme në tetarin “Steve Jobs” produktet e saj më të reja; “Apple Watch”, Apple
5 produktet e përditshme që dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj Njerëzit përdorin gjëra që nuk u nevojiten dhe dëmtojnë shëndetin e tyre. Shpesh për këtë është faji i kompanive dhe mar
Shënon rënie importi në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Indeksin e Çmimeve të Importit për tremujorin e dytë (TM2) 2017.
Shkon të zgjasë qerpikët, ajo që i ndodh është e tmerrshme (FOTO LAJM) Një vajzë vendosi të zgjasë qerpikët duke shkuar në një qendër kozmetike por ajo çfarë i ka ndodhur ka qenë e tmerrshme.
Këto janë produktet ushqimore që u ndihmojnë kundër lodhjes Ndër faktorët që mund të ndikojnë në lodhjen tuaj dhe janë rrëmbyes të energjisë janë evidentuar si: mangësia në ushqim,
Produktet higjienike shkaktojnë infertilitetin Kimikatet që gjenden nëpër produktet e shtëpisë mund të shkaktojnë infertilitetin. Letrat higjienike, dezinfektuesit
Produktet ushqimore që ju ndihmojnë për gjumë të qetë A e dini se cilat janë ushqimet që ju ndihmojnë të relaksoheni dhe të bini menjëherë në gjumë. Spinaqi është një nga
Produktet ushqimore që ju mbrojnë nga dielli Në verë bëhet akoma më e rëndësishme të kujdesesh për lëkurën, pasi rrezet e diellit nuk të falin dhe mund të shkaktojnë
Produktet natyrale me të cilat mund të trajtoni djegiet e lëkurës Ndihma e parë në shtëpi lehtëson dhimbjen dhe dezinfekton lëkurën në rastet e djegieve të vogla. Këto djegie njihen
Përbërësit e përditshëm toksikë që po helmojnë ju dhe fëmijët tuaj Jetojmë në një shoqëri të orientuar drejt konsumit, që na shtyn të blejmë produkte për të cilat nuk kemi nevojë, shumica