999 rezultate për

prodhimi

Kompania telefonike Xiaomi e treta në botë Kompania kineze Xiaomi, që merret me prodhimin e telefonave inteligjentë dhe tabletëve, tani kushton mbi 45 miliardë dol
Fordi 88-vjeçar në Kosovë (VIDEO) Një kosovar me banim në Norvegji, ka sjell në Kosovë një makinë tip Ford, data e prodhimit e të cilit daton që nga viti
Çfarë po ndodh me vezët?! Çmimi i vezëve në treg ka arritur nivelin rekord me 18 lekë/kokërr vezë, ndërsa prodhimi ka rënë katër herë krahasuar me
Kokëdhima: Shqipëria të licensojë prodhimin e kanabisit Deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima, në Komisionin e Ekonomisë dhe të Financave i ka kërkuar ministrit të Bujq
Meta: Në krah të fermerëve për të mbështetur prodhimin vendas Edhe një herë, kreu i Kuvendit ka deklaruar se shteti do të jetë gjithmonë në krah të fermerëve, për të mbështetur rritj
iPhone 6 Plus më i shitur se iPhone 6 (FOTO LAJM) Kur iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus ishin lançuar në treg, nisur, iPhone 6 dukej se do të jetë modeli më popullor i telefonit
Luleshtrydhet për një zemër të shëndetshme Një studim britanik i mëshon faktit se luleshtrydhet janë magjike për zemrën dhe sistemin kardiovaskular. Bëhet fjalë pë
Bentley nis prodhimin e Mulsanne kabriolet Ish-rejtori ekzekutiv i kompanisë, Bentley rikthehet në detyrë për të realizuar projektin e prezantuar gjatë vitit 2012.
Tetovë, nis ndërtimi i fabrikës italiane Në zonën Zhvillimore-Teknologjike të Tetovës u hodh gur-themeli për ndërtimin e fabrikës italiane "Itek". Investimi ë
Policia bllokon një punishte të palicencuar që prodhonte lëngje frutash Sektori Kundër Krimit Ekonomik Financiar prangosi sot Lutfi Karamuçen nga fshati Lanabregas të komunës Dajt në Tiranë p
Prodhimi i iPhone 6 do të fillojë javën e ardhshme Flitet se Apple do të prezantojë iPhone-in e ardhshëm në shtator, në të njëjtin muaj që ka prezantuar edhe iPhone-t e më
Rama në Berat: Nga bujqësia e mbijetesës tek bujqësia e zhvillimit (FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti zhvilluan
Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim në fushën e prodhimit dhe tregtimit të qumshtit Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, z.Edmond Panariti priti sot një delegacion të Autor
Foxconn teston 10 mijë robotë për prodhimin e iPhone 6 (FOTO-LAJM) Foxconn, prodhuesi kryesor i Apple pritet të përdorë 10 mijë robotë për prodhimin e iPhone 6. Secili nga robotet e plani
Ja me çfarë limuzinash lëvizin liderët botërorë (FOTO-LAJM) Disa prej krerëve të shteteve të fuqishme shpenzojnë jo pak për sigurinë e tyre. Për shkak të udhëtimeve të shpeshta që
Naftë pa akcizë për fermerët e serave me ngrohje Për të gjithë serat me ngrohje në vend, do të jepet naftë pa akcizë, ose thënë ndryshe 40% më lirë se sa çmimi i tregut.
Brad Pitt shkëlqen në biznes, i fiksuar pas verës Pasionin që ka për verën, tashmë Brad Pitt po e kthen në një biznes shumë fitimprurës. Gjatë një interviste, 50 vjeçari
Chevrolet nis prodhimin e dy modeleve të reja (FOTO-LAJM) Chevrolet prezantoi pak ditë më parë dy modelet e reja Atlantic dhe Pacific të cilat pritet të dalin në treg deri në fun
Panariti në Lushnje: Mbrojtje fermerëve dhe prodhimit vendas Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave z. Edmond Panariti ndodhej sot në Lushnje në një tak
CNN: Miliarderi shqiptar me rezervat më të mëdha të magnezit Xeheroret shqiptare kanë rezervat më të mëdha dhe më të pasura në botë të magnezit për orë, më shumë se 20 miliardë tonë