999 rezultate për

prodhimi

Skandali me pasaportat e fëmijëve, dhjetëra emigrantë bllokohen në Port Pas përfundimit të festave dhjetëra emigrantë janë detyruar të përballen në portin e Durrësit me gabimin teknik ne pasap
Ulet niveli i ujit në Fierzë, ndërpritet prodhimi Niveli i ujit në Fierzë është ulur ndjeshëm për shkak të thatësirës së muajve të fundit, çka ka detyruar KESH të ndërpre
"Jugohrom" do të mbyllet vetëm 2 muaj Kombinati metalurgjik "Jugohrom" do të ndërpresë punën për shkak të ndotjes së ajrit që shkakton. Drejtuesit e fabrik
Ja si punohet në fabrikën e prodhimit të xhinseve për Perëndimin (FOTO LAJM) Si gjithmonë kompanitë e mëdha janë ato që janë në kërkim të krahut të lirë të punës, ku prej disa vitesh tashmë kanë ni
Biznesi: Qeveria nuk u konsultua, nuk dimë ku të ankohemi Së fundmi Qeveria ka legjitimuar rritjen e taksave për prodhimin vendas, pavarësisht asaj çka trumbetohet se prodhuesit
Mendoni se e dini se si çmimi i naftës do të luhatet në tregun e aksioneve? Merrni këto 50 Euro falas, filloni të tregtoni dhe të fitoni FXLider, vecanerisht për lexuesit e "Albeu.com" jep falas 50 euro të destinuara për tregtim të cmimit të naftës në treg
iPhone 6C gati për në nëntor? (FOTO LAJM) Apple po punon për të sjellë në treg gjatë nëntorit dhe modelin e shumëpërfolur iPhone 6C. Raporti sugjeron se Apple
Përplasen dy aeroplanë në Sllovaki, 7 të vdekur Shtatë persona kanë vdekur, pasi dy aeroplanë janë përplasur në ajër në perëndim të kryeqytetit të Sllovakisë, Bratislav
Arrestohet 21 vjeçari në Durrës, iu sekuestrua drogë dhe armë Policia e Durrësit ka arrestuar 21 vjeçarin me akuzën e shitjes së lëndëve narkotike kanabis sativa dhe heroinë. Arresti
Shqipëria e pabarabartë në shpërndarjen e të ardhurave Shqipëria është një vend ku përveç se me ekonomi të dobët duket se nuk ka një shpërndarje të pabarabartë në lidhje me të
Stabilizohet prodhimi në Kosova B Gjendja me furnizim me energji elektrike nga dita e djeshme në vendin tonë ka qenë e rënduar si pasojë e rënies së disa
Apple nis prodhimin e iPhone-it të ri Apple duket se ka nisur punën për prodhimin e iPhone-it të ri,që pritet të jetë ose iPhone 7 ose iPhone 6S. Sipas presti
MERRNI KËTO 50 EURO dhe fitoni nga tregtimi i naftës në tregun botëror! Nga mesi i 2014 deri më sot çmimi i naftës së papërpunuar ra nga mbi 100 dollarë për fuçi në 55 dollarë për fuçi, logj
Krijohen shkepëset rezistente ndaj ujit (VIDEO) Më në fund krijohen shkrepëse të cilat vazhdojnë të digjen edhe nëse zhytën në ujë apo në baltë. Shkrepëset UCO Stormpro
LG rikthehet te prodhimi i Nexus (FOTO LAJM) Kompania LG pritet të nisë bisedimet me Googlen për të prodhuar pasardhësin e telefonit Nexus 6. Spekulimet rreth pa
Zjarri shkrumbon fabrikën e prodhimit të vajit ushqimor Rafineria e fabrikës për prodhimin e vajit ushqimor “Intercompany”, e vetmja në Kosovë është përfshirë nga flaka. Rreth
Lamborghini me 990 kuaj-fuqi (FOTO LAJM) Makina e ardhshme e Lamborghini e krijuar nga Grigory Gorin, ka një stil të çmendur, një dizajn i kombinuar mes Aventado
Ja çfarë plani ka Rusia për prodhimin e armëve bërthamore (FOTO LAJM) Rusia nuk po i ndal projektet e veta për prodhimin e armëve të shkatërrimit në masë. Së fundmi, shteti rus ka prodhua
Samsung bllokon Galaxy Alpha Samsungu thuhet se do të ndalë prodhimin e telefonave Galaxy Alpha dhe do të investojë në në telefonat metalikë, me Gala
Kompania telefonike Xiaomi e treta në botë Kompania kineze Xiaomi, që merret me prodhimin e telefonave inteligjentë dhe tabletëve, tani kushton mbi 45 miliardë dol