999 rezultate për

prodhimi

Turqia legalizon kultivimin e kanabisit Turqia ka legalizuar kultivimin e kanabisit në 19 provinca. Lajmi është publikuar në gazetën "Hurriyet", ku është shk
Meloditë nxisin prodhimin e hormonit të kënaqësisë Kur dëgjojmë ndonjëherë ndonjë këngë të bukur na ndodh të rrënqethemi dhe fillesën këto dridhëtima e kanë në koren e tru
Ndaj Spanjës na gjykon një furrtar holandez (FOTO) UEFA ka përcaktuar gjyqtarët e ndeshjes Shqipëri-Spanjë. Arbitri kryesor do të jetë holandezi i njohur Bas Nijhuis, ndër
Prodhimi i brendshëm bruto i Maqedonisë shënon rritje Enti Shtetëror për Statistika ka publikuar të dhënat për prodhimin e brendshëm bruto(BPB) për vitin 2015, sipas të cila
Blackberry nuk do të prodhojë më telefona Blackberry ka vendosur të ndalojë prodhimin e smartfonëve tashmë një aktivitet 14 vjeçar për të. Në Maj, shefi ekzeku
Arrestohet i riu që posedonte drogë dhe fishekë (FOTO LAJM) Dje, në vijim të planit operacional për goditjen e veprimtarisë kriminale të narkotikëve dhe vendosjen para përgjegjësis
Bombarduesit amerikanë shkatërrojnë fabrikën e armëve kimike të ISIS Avionët luftarakë të SHBA-së kanë shkatërruar një fabrikë në Irak, e cilat ishte përdorur nga anëtarët e të ashtuquajtur
Ja përse shpërthejnë bateritë e litiumit Vendimi i Samsung për të ndaluar shitjet e Galaxy Note 7 për shkak të raportimeve mbi shpërthimet e baterive, është një
Kafja do të zhduket për shkak të ngrohjes globale Pija juaj e preferuar e mëngjesit mund të zhduket brenda 65 viteve për shkak të ndryshimeve klimatike. Raporti nga In
Ja si duket telefoni i Google Google po punon për të sjellë në treg modelin më të ri të telefonit të tij personal. Gjiganti i teknologjisë është në di
Apple ka filluar prodhimin e iPhone 7 Mësohet se Apple ka nisur me prodhimin final të modelit të saj më të fundit iPhone 7. Prodhimi i saj do të behët nga kom
SHËNIM/ A humbëm dy pilotë për faj të francezëve të “Eurocopter”? Kompania franceze e prodhimit të helikopterëve “Eurocopter” i ka kërkuar të gjitha vendeve që kanë në përdorim versionin
Bujqësia, Vasili letër Ramës dhe Ahmetaj Kreu i grupit parlamentar i LSI, Petrit Vasili, i ka dërguar sot një letër kryeministrit Rama dhe ministrit të Financave
Visar Fida përfaqëson Maqedoninë në Samitin e kompanive prodhuese në Amerikën Veriore Drejtori i Agjencisë për investime të huaja, Visar Fida, së bashku me promotorin ekonomik të Chicagos Dejan Veliçkov, ka
Shqipëria, "kampione" e Europës për prodhimin e kanabisit Komisioneri për Çështjet e Brendshme në Bashkimin Europian Dimitris Avramopoulos tha se tregu i drogës në Europë gjenero
Nipi i Enver Hoxhës: Jam i pafajshëm, tani po mësoj për laboratorin Nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha, përgjatë një viti hetimi të dosjes “Xibraka”, nuk ka pranuar në asnjë moment përfshir
Armë, drogë dhe municione në banesë, pranga 52 vjeçarit në Berat Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë, një 52-vjeçar pasi në banesën e tij janë gjetur drogë, armë dhe municione.
Kapet anëtari i 7 i bandës që do trafikonte 722 kg kanabis Operacioni “Velçani” ka rezultuar sërish me sukses, teksa ka kapur anëtarin e shtatë të bandës që trafikonte lëndë narko
Në Kërçovë nis prodhimi i “airbag”-ëve për BMW, Toyota, Porche, Jaguar Në zonën teknologjike-industriale të Kërçovës sot ka filluar punën fabrika për prodhimin e "airbag"-ëve per disa prej ma
Pranga 22 vjeçarit, posedonte armë dhe drogë në banesë Një i ri është arrestuar nga ana e policisë, pasi gjatë një kontrolli në banesë, iu gjetën armë dhe drogë. Nga ana e