999 rezultate për

prodhimi

ANGLI/ Kapen mat brenda fabrikës së kanabisit, pranga dy shqiptarëve Dy emigrantë shqiptarë, 24 dhe 29 vjeç, të cilët kishin hyre dhe jetonin në mënyrë të paligjshme në Angli, rrezikojne bu
Rikthehet eksporti i energjisë (VIDEO) Shqipëria u rikthye sërish një vend eksportues neto i energjisë elektrike, teksa për herë të parë pas 6 vjetësh prodhimi
Pentagoni fillon prodhimin e gjeneratës së gjashtë të aeroplanëve luftarakë (FOTO & VIDEO) Aeroplani luftarak i gjeneratës së gjashtë, do të jetë i pajisur me teknologjinë futuristike që do të lëvizë kufijtë e l
Ja kushtet që duhet të plotësojnë makinat e para 2005-ës për të lëvizur në rrugë Mbi 60% e makinave në vendin tonë i përkasin vitit të prodhimit para 2000, duke u bërë edhe shkaktarët kryesorë të ndotj
I shikoni etiketat e frutave? Ja domëthënia e tyre Kur blejmë fruta ose perime jemi të prirur të bëjmë një kontroll të lehtë me dorë dhe i besojmë asaj. Por faktikish
Galaxy Note 7, kartëmonedha 500 euroshe… 2016-ta ishte viti i tyre i fundit! Ligjet për ruajtjen e mjedisit të miratuar gjatë 2016, disa vendime institucionale, evoluimi i teknologjive si dhe ndrys
Trepça arrin kulmin e suksesit që nga paslufta Ahmet Tmava, drejtori i "Trepçës", i cili ka mbajtur një konferencë me gazetarët, ka thënë se viti 2016 në aspektin e pr
Shqipëria nis importin e energjisë pas thatësirës Për të përballur kërkesën e lartë, vendi ynë ka nisur importin e energjisë. Operatori i Shpërndarjes ka bërë me dije se
KORÇË/ Plagoset punëtori, pranga biznesmenit të gëlqeres Një punëtor me inicialet N.I., është aksidentuar gjatë punës në një firmë të prodhimit të gëlqeres. Për këtë rast, polic
RAPORTI: Kanabisi në Shqipëri zë 2.6% të Prodhimit të Brendshëm Bruto Raporti vjetor i Komisionit Evropian për vitin 2016 ka raportuar se të ardhurat ilegale nga bimët narkotike, kanabis sat
Kotzias: Shqipëria, vendi i parë në botë për prodhimin e drogës Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka renditur Shqipërinë në vend të parë në botë, për sa i përket prodhimit të dro
Universiteti "Epoka" organizon sempoziumin: “Promovimi i industrisë së prodhimit në Shqipëri” Universiteti Epoka, në bashkëpunim me Shoqatën Ekonomike të Shqipërisë organizuan sot “Simpoziumin e parë për Promovimi
Së shpejti Apple mund të prodhojë iPhone në Amerikë Sipas një publikimi të bërë në Nikkei Asian Review, kolosi i prodhimit Foxconn ka shprehur gatishmërinë për ta zhvendosu
FMN: Qeveria e Shkupit të ndalë menjëherë shpenzimet! Fondi Monetar Ndërkombëtar në raportin e ri të publikuar ka kërkuar të mos rriten pensionet dhe urgjentisht të zvogëlohe
Ishin kthyer në specialistë të prodhimit dhe tregtimit te kanabisit, kapet grupi kriminal në Kurbin Prokuroria për Krime të Rënda ka zbuluar një grup të strukturuar kriminal që kultivonte lëndë narkotike në zonat e Kurbi
Pas fitores së Trump, Apple pritet të zhvendosë prodhimin e iPhone në SHBA Kohët e fundit raportohet se Apple është duke iu kërkuar partnerëve të prodhimit që të zhvendosin prodhimin e iPhone në
Rama fton fermerët të përfitojnë nga Fondi i Garancisë Kombëtare Shijaku ka edhe një qendër tërësisht të re dhe funksionale, ndërkohë puna vazhdon në kantiere të tjera për rivitalizimin
Ndalohet prodhimi i rakisë dhe verës në shtëpi. Gjobë dhe sekuestrim kazanësh Çdokush që do të prodhojë verë apo raki më tepër se sa nevojat e tij familjare do të gjobitet dhe do t’i sekustrohen paj
Moti i keq/ OSHEE: Ja kush janë zonat e prekura nga defektet Shtabi Qëndror vazhdon me planin e gadishmerise, per të garantuar furnizim të pa ndërprerë me energji elektrike të konsu
Çipsat skadojnë gjithmonë ditën e shtunë. Ja arsyeja Një ndër produktet më të shitura dhe më të pëlqyerat padyshim janë patetinat çipsa. Por besoj se rrallë herë mund tu