999 rezultate për

prodhimi

Plas epidemia nga salçiçet, shënohen180 të vdekur 180 të vdekur dhe rreth 1000 të infektuar është bilanci i një epidemie që ka shpërthyer në Afrikën e Jugut si pasojë e s
3 aksione në pak orë, si u grabit kasaforta me 70 milionë lekë në Korçë Mbrëmjen e kaluar në fshatin Dishnicë në Korçë u grabit një fabrikë e prodhimit të bojrave. Autorët ende të paidentif
Duhani mund të jetë kurues për këto sëmundje Nga i dëmshëm, duhani është gati të vihet në shërbim të shëndetit. Projekti evropian Newcotiana po e përgatit për ta tra
Fiat-Chrysler ndalon prodhimin e automjeteve me naftë Gjiganti italian i automjeteve, “Fiat-Chrysler” (FCA) nuk do të tregtojë më makina me motorë nafte duke filluar nga viti
Bie blloku B1, rikthehen redukimet e energjisë në gjithë Kosovën Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala ka sqaruar se reduktimet e energjisë elektrike gjatë ditës së sotme nëpër Kosovë po
I gjenden dy armë në shtëpi, arrestohet 68-vjeçari në Durrës Policia ka vënë në pranga një të moshuar pasi i janë gjetur 2 armë në shtëpinë e tij. Burime zyrtare nga policia bëj
Apple shkurton prodhimin e Iphone X IPhone X nga Apple është sot për sot celulari smartfon më shtrenjtë në treg, duke filluar nga $1.000. Por çmimi mund të
Lufta e tankeve, Gjermania i jep goditjen e fortë Turqisë pas operacionit në Siri (FOTO LAJM) Përdorimi i tankeve të prodhimit gjerman "Leopard I" nga turqit në operacionin "Dega e Ullirit" në Siri ka acaruar jo pa
Nga bankat te spitalet e industria, bizneset dalin në shitje Rënia e normave të fitimit, maturimi në disa sektorë, mungesa e financimeve bankare dhe investitorëve të huaj, bashkë me
Pamjet sekrete e prodhimit të Apple dhe torturës mizore ndaj puntorëve (FOTO LAJM) Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk
Lë pas Mongolinë, Shqipëria rënditet pranë vendeve afrikane për ekonominë Shqipëria është rënditur si një ndër 100 ekonomitë më të dobëta prodhuese në botë bashkë me Azerbajxhanin dhe 8 vende af
Kokainë e armë në banesë, arrestohet 33-vjeçari në Lushnje Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar në kuadër të operacionit antidrogë të koduar "White" Specialistët e Sektorit
Tronditëse, 290 mijë shqiptarë nuk janë ngopur me bukë gjatë 2017 Vetë-mjaftueshmëria e ushqimit i referohet kapacitetit të një vendi për të plotësuar nevojat e veta të ushqimit nga prod
Bizneset i konsiderojnë të vonuara masat e reja fiskale Lirimi nga tatimi doganor nga 1 janari për lëndën e parë, gjysmëproduktin, linjat e prodhimit dhe nga pajisjet e teknolo
Policia në aksion për kapjen e Koçekut por i arreston vëllanë (VIDEO) Arrestohet nga policia vëllai i autorit të vrasjes së Angjelin Shkamit disa ditë më parë. Klaudio Koçeku është vënë në p
Fillon prodhimi i BMW X7 (FOTO&VIDEO) Janë publikuar pamjet e para nga linja e prodhimit të modelit më të fundit SUV nga BMW, përcjell Albeu.com BMW ka fil
Fillon prodhimi i BMW X7 (FOTO LAJM) Janë publikuar pamjet e para nga linja e prodhimit të modelit më të fundit SUV nga BMW. BMW ka filluar prodhimin e mo
"The Simpson" parashikon një tjetër ngjarje të madhe, habit me saktësinë (FOTO LAJM) Ditën e djeshme "Walt Disney" realizoi një prej blerjeve më të rëndësishme të sajat. Bëhet fjalë për kompaninë e famshme
Policia e Durrësit në aksion, sekuestron armë dhe drogë Një 57-vjeçar ka rënë në pranga, pasi u kap me një sasi lëndësh narkotike si dhe fishekë. Policia e Durrësit bënë me
Të mërkurën taksitë protestojnë në Tiranë Sindikata Shqiptare e Taksive ka thirrur një protestë të mërkurën kundër vendimeve arbitrare sipas tyre të kryetarit të