999 rezultate për

prodhimi

Arrestohet një person në Shkup, i zbulohet laborator droge në shtëpi Sektori i Pubëve të Brendshme në Shkup ka dorëzuar deri tek Prokuroria Themelore personin N.B. (31) nga Shkupi, i dyshua
DENONCIMI/ Si duken parcelat e hashashit në Shkodër (VIDEO) Ish-kryeministri, Sali Berisha, pak minuta më parë ka shpërndarë një denocnim të ardhur në inboxin e tij ne Facebook.
Kjo reklamë futi në sherr tre gjigantët e prodhimit të makinave Kompanitë e prodhimit të makinave, pretendojnë se Chevrolet ishte shumë nënçmuese në reklamën e re Shume kanale telev
Kapen 20 000 euro false, të gjitha prerje 500 Policia e Tiranës ka arrestuar një 37-vjeçar, pasi akuzohet për veprat penale “Falsifikim i monedhave” dhe “Riprodhimi p
Arrestohet “skifteri” në Sarandë, çfarë i gjeti policia Policia e Sarandës ka bwrw tw mundur arrestimin e Vangjel Kromidha, 37 vjeç, banues në Kalcat, Finiq. Personi nw fjal
I vuri tritolin shtyllës së tensionit, arrestohet 20 vjeçari në Kalimash Ka rënë në pranga 20-vjecari i cili mbrëmjen e djeshme i vuri tritolin një shtylle tensioni në Kalimash. Feim Lugja m
Prodhimi i kokainës në nivele rekord Prodhimi i kokainës në Kolumbi ka arritur nivele rekord në vitin 2017, sipas statistikave të reja të publikuara nga OKB.
Mungon malli vendas, "tërbohen" çmimet tek Pazari i Ri Mungesa e prodhimit vendas ka bërë që në këtë muaj gusht, çmimet e frutave dhe të perimeve të kenë një rritje mjaft të m
Ndërron jetë miliarderi i famshëm Miliarderi francez i aeronautikës dhe medias, Serge Dassault, ka vdekur në moshën 93 vjeçare, njoftoi e përditshmja fran
Putin bëhet gati për luftë, urdhëron prodhimin masiv të super raketave S-500 (VIDEO) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin urdhëroi prodhimin masiv të raketave të avancuara anti-ajrore S-500. Vendimi është
Kapet me dy mina me telekomandë, prangoset 36-vjeçari nga Tirana (VIDEO) Policia ka vënë në pranga një 36-vjeçar pasi iu gjetën dy mina me telekomandë. Në kuadër të operacionit të koduar "Sk
ZTE ndërpret prodhimin e smartfonëve pas sanksioneve amerikane Pas telefonave të mençur ZTE në shumë vende nuk janë më në dispozicion në Kinë, kompania duhet të pranojë probleme. M
Kodi ‘sekret’ që zbulon ku është prodhuar telefoni juaj Të gjithë jemi sadopak kurioz kur bie fjala tek vendi i prodhimit të celularit që kemi, kjo pasi kemi dëgjuar për shumë
Policia arreston dy persona, zotër të një laboratori droge Në fshatin Moranë të Shkupit, MPB-ja arrestoi dy persona nga Aerodromi të cilët në një shtëpi pushimi kanë pasur një lab
Gjermania dhe Franca bëhen bashkë për prodhimin e një super avioni ushtarak Gjermania dhe Franca kanë vendosur zhvillimin e një avioni të përbashkët luftarak, i cili do të zëvendësojë avionët Euro
iPhone X nuk ka treg, Apple përgjysmon prodhimin Apple reduktoi prodhimin e iPhone X për tremujorin e parë të këtij viti dhe të njëjtën masë, por edhe më të rreptë mund
Del harta, objektivat që do të shkatërrohen nga SHBA-të (FOTO LAJM) Ndërkohë që SHBA, Franca dhe Britania e Madhe janë duke u përgatitur për një sulm të afërt ndaj ushtrisë së regjimit të
Arsenal armësh e drogë në banesë, arrestohet 58-vjeçari në Selenicë (VIDEO) Ditën e sotme policia e Vlorës ka sekuestruar një arsenal armësh në Selenicë dhe ka bërë të munudur arrestimin e pronari
Palestra ndihmon në lënien e duhanit Heqja dorë nga duhani është një mision mjaft i vështirë, në mos i pamundur për shumë persona. Terapi dhe metoda të ndrys
Fotografi që mund t'ju tmerrojnë! (FOTO LAJM) Pse njerëzit duan të shohin filma horror, të vizitojnë shtëpitë e braktisura dhe t'i tregojnë njëri-tjetrit tregime të f