999 rezultate për

prodhimi

Mes të arrestuarve Henri Çili dhe Seit Fishta, dalin pamjet kur i merr policia (VIDEO) Ka shkaktuar jo pak reagime në rrjet arrestimi i 28 shtetasve në disa qarqe të vendit, përfshiu edhe emra të njohur si b
Policia jep detaje për arrestimin e Henri Çilit, si u kapën dhe për çfarë akuzohen 28 persona Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me arrestimin e 28 shtetasve në disa qarqe të vendit, ku prej të arrestuarëve janë d
Llogari bankare dhe disa automjete, dalin detaje nga aksioni ndaj mafiozit italian që u kap në Durrës SPAK ka nxjerrë në dritë detaje të reja në lidhje me sekuestrimin e pasurive të Giovanni Di Cosimo, një shtetas italian
Kishte vetëm një muaj në Angli, çfarë u gjet në apartamentin e 19 vjeçarit shqiptar Policia britanike ka arrestuar një 19 vjeçar i përfshirë në prodhimin e kanabisit. Brenda apartamentit së tijështë gj
Armë, municione dhe "mall": Arrestohet 2 persona Policia e Lezhës ka finalizuar operacionin policor i koduar "Zheja". Goditet një tjetër rast i trafikimit të lëndëve
Trafikim dhe vrasje në tentativë, arrestohen dy tironsit Policia e Pogradecit ka finalizuar me sukses operacioni policor "Përsëritësi". Si rezultat, u bë kapja dhe arrestimi
Po ziheshin me njëri tjetrin por kanosën me sëpatë policin, çfarë iu gjet në shtëpi Policia e Kolonjës ka parandaluar një konflikti midis dy shtetasve. Arrestohet në flagrancë njëri prej tyre, pasi kan
Erdogan ndalon prodhimin e cigareve elektronike: Pini çaj! Në një event për duhanpirjen, Erdogan tha se kompanitë e duhanit “po pasurohen duke helmuar njerëzit”, dhe tregoi se ka
iPhone po shitet më shumë sesa prodhohet Gjenerata e re e iPhone po shitet aq mirë sa që Apple nuk po arrin t’i përmbushë kërkesat e tregut në të gjithë botën, s
Ky është shteti që ndalon prodhimin, shitjen dhe importin e cigareve elektrike Qeveria indiane ka miratuar një vendim i cili ndalon prodhimin, shitjen dhe umportin e cigareve elektrike. Këtë lajm
Kina shënon rritjen më të dobët industriale në 17 vjetët e fundit Rritja e prodhimit industrial në Kinë muajin e kaluar ra në nivelin më të ulët në më shumë se 17 vjet. Taksat e Shteteve
Shpërthim në fabrikën e fishekzjarreve, 23 të vdekur (VIDEO) Të paktën 23 persona kanë humbur jetën dhe 14 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i madh në një fabrikë fishekzjarr
Shisnin kokainë në 1 lokal në ish-Bllok, arrestohen 4 persona Finalizohet operacioni policor i koduar "Blloku", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e drogave të forta
Modelet e makinave që “jetuan” më shumë sesa e menduan kompanitë e prodhimit (FOTO LAJM) Në kohët e sotme, kompanitë e makinave duket sikur prezantojnë modele të reja vit pas viti. Larmia e versioneve, dizenjo
I akuzuar për narkotikë dhe tentativë vrasje, arrestohet 41 vjeçari Wshtë vënë në pranga një 41 vjeçar i shpallur në kërkim për prodhim e shitje narkotikësh. Ky shtetas dyshohet se bash
Plagosën me thikë 24-vjeçarin, arrestohen 3 persona, policia jep detajet Plagosën mbrëmjen e djeshme një 24 vjeçar me thikë për motive të dobëta. Policia arrestoi këtë të martë tre personat e p
U konfliktuan për motive të dobëta, në pranga 19 vjeçari Policia e Vlorës ka ndërhyrë duke parandaluar përshkallëzimin e një konflikti dhe ka arrestuar një 19-vjeçar. Special
Qeveria bën "prapa kthehu", ul taksën për plastikën Taksa mbi lëndet e para primare, te cilat importohen per prodhimin e artikujve te plastikes ne vend, të ulet nga 25 leke
Mediat britanike i bëjnë shqiptarët si drejtues mafie por policia kap vetëm disa roje fabrike Ndërsa mediat britanike vazhdimisht shpifin duke hedhur baltë te shqiptarët që janë drejtues mafie dhe kanë në dorë gjit
Erdogani kthen sytë nga kanabisi për të rimëkëmbur ekonominë turke Turqia po rrit prodhimin e kanabisit në të gjithë vendin për të përmirësuar ekonominë e vendit. Kultivimi i drogës në