999 rezultate për

procesi

Ministrja e Arsimit sulmon pedagogët: Janë partiakë Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka shkruar në rrjetin spcial Facebook se shumë studentë duan të kthehen në mësim, por
Ia bëjnë të gjithë avionëve gjatë të ftohtit! Procesi delikat që mbron jetën e pasagjerëve (FOTO LAJM) Akulli është një ndër armiqtë më të mëdhenj të pilotëve gjatë periudhave të ftohta. Nisur nga kjo, të gjithë avionët
Përshkallëzohet protesta, çfarë paralajmërojnë studentët e Mjekësisë (FOTO LAJM) Ndërsa studentë nga 3 fakultete, ai i Juridik, Ekonomik dhe i Inxhinierisë së Ndërtimit vijojnë ngujimin e tyre prej dis
Nevina del rastësisht në foto me Eros Grezdën (FOTO LAJM) Gjatë pushimeve për festat e fundvitit, atë periudhë lojtarët shqiptarë e kishin shfrytëzyar për t’u kthyer në ardhe, pë
Në 10 janar përfundon gjithçka dhe nis një epokë e re Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës për cësthjen e emrit të Maqedonisë mund të finalizohet më herët nga afati i paralajmër
Marrëveshja e Prespës mund të finalizohet më shpejt se parashikimet Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës të Maqedonisë mund të finalizohet më herët nga afati i paralajmëruar nga autoritetet.
Fëmija juaj ka vështirësi në të lexuar? Si ta kuptoni nëse vuan nga disleksia A ju ka ndodhur ndonjëherë kur keni qenë fëmijë, që teksa hapnit faqen e një libri shkronjat apo gërmat të vallëzonin? A
Zaev: Kosova të mësojë nga unë sesi bëhen marrëveshjet Procesi i Prespës mund të jetë një shembull i zgjidhjes së mosmarrëveshjes midis Beogradit dhe Prishtinës, tha kryeminis
Ruskovska: Presim që të hyjë në fuqi Ligji për amnisti, procesi për 27 prillin vazhdon Prokurorja Villma Ruskovska e cila e udhëheq procesin e 27 prillit është prononcuar në lidhje me votimin e Ligjit për am
INTERVISTA/ Haradinaj: Ushtria ishte procesi i disa viteve, retorika për kufijtë është e rrezikshme Parlamenti i Kosovës të premten ka miratuar Ligjet që parashohin transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në
"What the f*ck", Rama tregon pse shpërtheu në mbledhjen e përbashkët Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë fjalimit të tij në mbledhjen e përbashkët të qeverive shqiptare ka sulmuar me f
Gjiknuri tregon si do të rrënohen shtëpitë në Astir Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, foli për Unazën e
Prokurori Trenova shpërthen ndaj atyre që e shkarkuan: Janë të paaftë Komisioni i Posaçëm i Apelimi ka lënë në fuqi vendimin e shkarkimit të prokurorit të Apelit të Tiranës, Gentian Trenova.
Basha tregon kush do përzgjedhë kandidatët për deputetë në PD Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pas një takimi me me përfaqësues të Partisë Konservatore britanike, deklaroi se PD ka mi
Detaje të tmerrshme për procesin e statusit të veteranit 16 mijë e 379 është numri i veteranëve që kanë aplikuar për marrjen e pensionit të veteranit në Ministrinë e Punës dhe M
Zv.kryeministri paralajmëron BE-në: Liberalizoni vizat përndryshe kështu reagojmë Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka folur rreth procesit të li
Nevina flet hapur: Kam pasur propozime të ekzagjeruara, nuk i kam pranuar Moderatorja e njohur e ekranit Nevina Shtylla ka qenë e ftuara e sotme në emisionin e pasdites në Top Channel, “Ftesë në
Kërcënohet me vdekje Agim Bahitiri Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka arritur sot në adresë të tij.
Sot zhvillohet konkursi për polic, 2 700 aplikantë për 150 vende Sot, 2700 aplikantë do t’i nënshtrohen konkursit për të qenë pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shtetit.
Ky është lajmi më i keq për Maqedoninë këto 30 vjet Nga Ervin Shkulaku Edhe pse këtë muaj Maqedonia ishte në qendër të Bashkimit Evropian, SHBA-e sërish referendu