999 rezultate për

procesi

Ahmeti: Ky është fillimi i fundit i një procesi të rëndësishëm Në Klubin e deputetëve në Shkup u mbajtë takimi koordinues i krerëve politik-shtetëror të vendit mbi kornizën inicuese t
10 vjet izolim As pas një dekade shtetbërjeje qytetarët e Republikës së Kosovës nuk do të mundë të udhëtojnë lirshëm në Bashkimin Evrop
Mjeku valltar popullarizohet në internet, kërcen me shtatzënat për t’u lehtësuar lindjen Fernando Guedes da Cunha nga Brazili vallëzon me shtatzëna për t’ua lehtësuar dhimbjet dhe përshpejtuar procesin e lindj
Dardani e shpall të hapur procesin e kualifikimit për Investitor Strategjik Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike e shpallë të hapur procesin e kualifikimit për Investitor Strategjik n
Juristja shqiptare në Londër flet për Gjykatën Speciale Muajin e kaluar në Kosovë pati përpjekje për shfuqizimin e ligjit që çoi në krijimin e gjykatës së Posaçme, ose Dhomave
Mali i Zi po planifikon tender për eksplorimin e naftës dhe gazit në det Autoritetet e Malit të Zi paralajmëruan sot se do të hapin tenderin e ri për hulumtimin e naftës dhe gazit në det. Mi
Rashel tashmë e sigurt: Dua të prezantoj Procesin Sportiv “Procesi Sportiv” tashmë është një një luftë të padukshme mes ish-velinës së “Xing me Ermalin” Rashel Kolaneci dhe miss-
Greqia miraton kërkesën e Maqedonisë për ekstradimin e dy ish-agjentëve Një gjykatë greke në Selanik ka miratuar kërkesën e autoriteteve maqedonase për ekstradimin e dy ish-agjentëve maqedonas
Francë, Le Pen kërkon ndërprerjen përfundimtare të procesit të anëtarësimit të Turqisë në BE Drejtuesja e ekstremit të djathtë francez, Marine Le Pen kërkoi sot ndërprerjen përfundimtare të procesit të anëtarësimi
Rifillon procesi gjyqësor kundër të përditshmes së opozitës Cumhuriyet Procesi gjyqësor për bashkëpunëtorët e gazetës së opozitës “Cumhuriyet”, akuzuar për aktivitete terroriste, një çështje
Madridi: Procesi i pavarësisë së Katalonjës një falsitet Procesi i për shkëputje i Katalonjës ishte një episod pebesie kundrejt vetë katalanasve dhe një falsitet, sepse promovue
Gjykata rihap procesin ndaj të akuzuarve për vrasjen e rreshterit të policisë Gjykata Themelore në Prishtinë do të rihapë shqyrtimin gjyqësorë ndaj tetë të akuzuarve për vrasjen e policit Shemsi Gas
Kuvendi merr masa ndaj shkelëses së ligjit Përfshirja e jashtëligjshme e kryetares së Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama-Hajrizi, në procesin e përzgjedhjes së një gj
Qyteti ku nuk gjeni dot shtëpi me qira (FOTO LAJM) Procesi i qiramarrjes në këtë qytet është aq i gjatë sa është përfshirë në librin e rekordeve “Guinness”. Bëhet fjalë
Një i dyshuar për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit paraqitet vullnetarisht në polici Edhe një tjetër i dyshuar për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, nga tetë prej tyre që ishin
Xhaferi nuk e dërgon lajmërimin për heqjen e imunitetit, zgjatet procesi Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, i cili sot pasdite u kthye nga vizita zyrtare në Suedi është i pakapshëm për gazetar
EULEX-i zvarrit procesin gjyqësor ndaj Azem Sylës Afro 12 muaj po bëhen që kur është mbajtur seanca e fundit gjyqësore ndaj Azem Sylës dhe 38 të akuzuarve të tjerë për kr
Si të ndaloni procesin e plakjes me anë të këtyre ushtrimeve Ndërkohë që plakemi, disa nga ne fillojnë të krijojnë një lidhje negative me pasqyrën sepse fillon të tregojë çdo papërs
Xum Allushi tallet hapur me ngrirjen e vezëve të Bleonës (VIDEO) Akoma nuk ka pushuar zhurma që ka sjellë videoja e Bleona Qeretit tek e cila ajo tregonte procesin e ngrirjes së vezëve.
Procesi i privatizimit nuk solli përfitime ekonomike Që nga viti 2002 e deri më 2017 në Kosovë janë privatizuar afro 30 mijë hektarë tokë, për vlerën që arrin në vetëm 100 m