999 rezultate për

procesi

Thaçi paralajmëron skenar ogurzi për vizat, a po tregohet e padrejtë BE? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur një konferencë për media pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës,
Zëvendësoi tërë bujë Marinën, Fjoralba largohet nga Procesi Sportiv Në sezonin që lamë pas Fjoralba Ponari prezantoi përkrah Edi Manushit në “Procesin Sportiv”. Vetëm një ditë më parë u
Maqedonia nis betejën e reformave me 40 persona Tre ditë para referendumit, do të nis procesi i Skriningit i cili paraqet një nga gjashtë proceset të cilat duhet të kry
UEFA takim me Skënderbeun për të shmangur CAS-in Para se Skënderbeu të shkojë në CAS, çështja e turkimeve do të ketë një tjetër ndalesë. Është parashikuar që në fillim t
LDK me iluzione, mendon se e ndalën Thaçin në Bruksel Lidhja Demokratike e Kosovës vlerëson se arsyeja kryesore e dështimit të takimi të sotëm në Bruksel ka të bëjë me zhvill
Moska vë re përpjekjet e SHBA për të ndërhyrë në procesin zgjedhor rus Moska ka parë përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet e ardhshme ruse që vijnë nga SHBA, tha një diplomat i lartë rus.
Dimitrov: Nuk duam dhurata nga BE Politikanët mund të bëjnë tërë karrierën dhe të jetojnë me kontest të pazgjidhur, ndërkaq munden edhe të përkushtohen dh
Urdhër i rreptë: Nxënësit shqiptar ndalohen me ligj të marrin celularin në shkollë Duke filluar nga ky vit i ri shkollor që do të nisë në vjeshtë, nxënësit shqiptar do të ndalohen kategorikisht të marrin
Liburn Aliu përplaset në kuvend me Visar Ymerin Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka kundërshtuar rezolutën e PSD-së për dialogun me Serbinë. Ai tha se d
Vazhdon hyrja e emigrantëve në Shqipëri, opozita në heshtje të dyshimtë Tashmë ka përfunduar procesi për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe bashkë me të u harruan edhe "temat mëdha" të opo
Hahn mbërrin në Maqedoni, ditë e rëndësishme për anëtarësimin në BE Komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore evropiane, Johanes Han arriti sot në Shkup me rastin e fillimit të procesit
Edi Manushi tregon LIVE se do të largohet nga moderimi i Procesi Sportiv Sezoni i ri televiziv duket se do të sjellë shumë ndryshime në ekranin e “Top Channel”. Pas lajmit se Juli Krisafi nu
Zaev: Javën e ardhshme vjen eurokomesari Hahn, fillon procesi i skriningut “Javën e ardhshme me ardhjen e eurokomesarit për zgjerim Johannes Hahn, do të fillojë procesi i skriningut”, tha sonte k
Negociata në 2019, cilat janë kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria Hapja e negociatave është shtyrë për në 2019, dhe deri atëherë Shqipëria duhet të plotësojë disa kushte. Në dokumenti
Emigrantit shqiptar i kthehen paratë Rustem Kazazi emigroi drejt Shteteve të Bashkuara me shpresën që një ditë të rikthehej në shtëpi, të shiste banesën e vj
Gjendet pasuesja e Marina Vjollcës te “Procesi Sportiv” (FOTO LAJM) Pak kohë më parë Marina Vjollca ka dhënë “divorcin” nga “Procesi Sportiv”. Manushi vijoi të moderatonte emisionin me
Pa u zgjidhur emri me Maqedoninë, BE nuk e ka prioritet Kosovën Në qershor do të nisë procesi final i dialogut me Serbinë, ka paralajmëruar të enjten zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj
Hoxha në Paris, kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave Sot në Paris, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka takuar në Pallatin d'Orsej, ministren e Çështjeve evrop
Deputeti i PSD-së kundërshton para syve Kurtin: Nuk kemi nevojë për zgjedhje Deputeti i PSD-së, Dukagjin Gorani ka thënë se nuk mund të kërkohet shkuarja në zgjedhje nëse duan që të vazhdojë proces
Motra e Encës vendos të bëjë buzët dhe tregon të gjithë procesin (VIDEO) Po të mos e kishte motrën e famshme sigurisht që famën do e fitonte edhe ajo vetë për faktin se është akoma e vogël ndër