999 rezultate për

procesi

Përfundon procesi i numërimit në Vlorë, numër i "frikshëm" i votave të pavlefshme Dritan Leli është rikonfirmuar edhe për një mandat 4 vjeçar në krye të Bashkisë së Vlorës. Në orët e vona ka përfundu
"Duke mbledh numrin e votuesve", Meta tallet me procesin e numërimit të votave (FOTO LAJM) Teksa vijon numërimi i votave për zgjedhjet e 30 qershorit, në të cilat nuk mori pjesë opozita, Presidenti Meta komentin
Zgjedhjet e vendore,vëzhguesit e OSBE sot në konferencë për shtyp Vëzhguesit ndërkombëtarë të zgjedhjeve vendore në Tiranë do të mbajnë konferencë për shtyp sot në orën 15:00. Shefja
Pritet fillimi i numërimit të votave, si po monitorohet gjithçka me kamera (FOTO LAJM) Tashmë që kutitë e votimit janë mbledhur pothuajse të gjitha në qendrat e numërimit, pritet të nisë edhe procesi i fundi
Zëri i Amerikës për 30 qershorin: Opozita mund ta shohë veten fitimtare Në Shqipëri, procesi i votimit për 61 kryetarët e rinj të bashkive dhe këshillat e rinj bashkiakë, u mbyll sipas afatit
Me bluzën e Rilindjes dhe mbishkrimin Edi Rama, qytetari befason duke futur gomarin të votojë (VIDEO) Ndodh çudia në ditën e votimeve. Një qytetar ka shkuar të votojë bashkë me gomarin e tij, të cilin e ka veshur edhe me b
Mbyllet procesi zgjedhor, bëhet e ditur pjesëmarrja Është drejt mbylljes procesi zgjedhor thuajse në të gjitha bashkitë e vendit. Sipas informacioneve nga terreni tashmë
Mbyllet zyrtarisht procesi i votimit Ka përfunduar tashmë orari zyrtar i votimit për zgjedhjet e 30 qershorit, një proces i kontestuar fort nga ana e opozitë
Kryemadhi takim me Lulzim Bashën në selinë e PD-së Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi sapo ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike. Ajo është duke zhvilluar një t
E pazakontë, në këtë qendër ka votuar vetëm një person Teksa deri me tani flitet per nje pjesemarrje te ulet ne votime, befasia vjen nga fshati Ngraçie në Mallkastër. Deri ne
E PABESUESHME/ KQZ nxjerr rezultatet e votimit në këtë bashki pa u mbyllur procesi? (FOTO LAJM) Duhen edhe 8 orë që të mbyllet procesi i votimit, por kjo nuk e ka ndaluar KQZ-në që të publikojë rezultatin për Bashkin
Policia shoqëron 2 persona në Fier Ditën e sotme ka filluar votimi që prej orës 07:00 dhe pritet të vazhdojë deri në orën 19:00 të ditës së sotme. Mëso
E dërguara me punë e SHBA-së monitoron procesin zgjedhor në Tiranë Ashtu sikundër u paralajmërua edhe më herët, gjatë procesit zgjedhor do të jenë të pranishëm vëzhgues të huaj për të mon
Voton zv. kryeministri, bën apel të rëndësishëm ndaj komisionerëve Zvendës kryeministri Erion Bracce, ka hedhur votën e tij pak pas hapjes zyrtare të procesit të votimit në zonën e Liceut
Pas shpërndarjes se materialeve zgjedhore, Policia e Shtetit merr në ruajtje Qendrat e Votimit Pak orë parpara nisjes së procesit të votimit dhe pas shpërndarjes së materialeve zgjedhore, Policia e Shtetit ka marrë
Rama: Procesi i shkarkimit të Metës nuk kthehet pas Kryeministri Rama është shprehur i vendosur që të vazhdojë me procesin e shkarkimit të presidentit Meta. I pyetur drejtp
OSBE thirrje për 30 Qershorin: Procesi zgjedhor të jetë paqësor Krerët e OSBE 2 ditë para zgjedhjeve të 30 Qershorit, u kanë bërë thirrje palëve politike të vetëpërmbahen dhe të respek
SHBA - BE konfirmojnë 30 Qershorin, kërkojnë vëzhguesit e tyre gjatë procesit zgjedhor (FOTO LAJM) Ndërkombëtarët kanë dhënë sinjalin e fundit se i njohin zgjedhjet e 30 qershorit dhe se do të jenë pjesë e tyre përmes g
Plas në KQZ, Klement Zguri kundër deklaratës së zëdhënëses së tij Një situatë e paprecedentë ka ndodhur këtë të premte në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Pak më parë zëdhënësja e KQ
Regjistrimi i Gjinushit në zgjedhje, Fuga: Procesi është i paligjshëm Akademiku Artan Fuga ngriti polemika të shumta në momentin kur Skënder Gjinushi vendosi të kandidonte për postin e kryet