999 rezultate për

procesi

Presidenti Meta dekreton tre ligje Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar me shpallje 3 ligje, si më poshtë: 1. Ligjin nr. 98/2020 “Për një ndrys
A mund të shtyhen zgjedhjet në SHBA dhe si shkon procesi i zgjedhjeve atje? Dita e zgjedhjeve në SHBA është e përcaktuar me ligjin amerikan, dhe është gjithmonë e martja e parë e muajit nëntor. Kë
Partitë të pakënaqura, paralajmërojnë ankesa për procesin zgjedhor Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve rezultatet e para përfundimtare jozyrtare të zgjedhjeve të dhjeta parlamentare i publik
Përfundon procesi i votimit në Maqedoni, partitë presin me ankth rezultatin Ora 21.00 ka shënuar fundit e procesit të votimit në Maqedoninë e Veriut. Sipas të dhënave të fundit të KSHZ-së, të
Dita e tretë, fillon procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut Në ora 07:00 ka nisur procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut i cili do të zgjasë deri në ora 21:00. Ky proces, për shk
ODIHR: Po ndjekim procesin zgjedhor, fushatën dhe mediat Misioni special për vlerësimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut i Zyrës për institucione
Lajçak: Dialogu vazhdon të enjten, procesi është kthyer në binarë Përfaqësuesin i posaçëm i BE-së Miroslav Lajçak, tha se është arritur pajtueshmëri për agjendën e takimit të radhës në B
Viola von Cramon: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund t
Hetimi i FSHF për Bylis-Tirana, Komisioni i Etikës i dërgon fletëthirrje disa lojtërëve Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Bylisit dhe Tiranës zgjoi një debat të gjerë. Dyshimet për një trukim të ndeshjes ishin
Rama: Erdha në Kosovë për të iu dhënë mbështetje liderëve politikë Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pasi ka përmbyllur vizitën e tij 24 orëshe në Prishtinë, ka mbajtur një konferencë pë
Mos shkoni tek zyrat, nga tani aplikoni online për pasaportën dhe kartën e identitetit Qytetarët që duan të nxjerrin pasaportë apo kartë identiteti mund të aplikojnë online, pa pasur nevojë të shkojnë në spo
Çdo gjë online, zbardhet mënyra si do të korigjohen provimet e maturës këtë vit Drejtorja e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka sqaruar maturantët se si do të korrigjohen provimet e maturë
Barcelona gati të rikthehet në stërvitje, caktohen data dhe kushtet Barcelona ka nisur që të përgatisë protokollin për rinisjen e futbollit. Mjeku social i klubit ka folur me përgjegjës
Haradinaj letër Lajçakut: Mogherini e dëmtoi Kosovën, po zvarritet qëllimisht procesi i dialogut Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka bërë të ditur përfaqësuesit Specia
Vesa e Amazonës, ujë për pasanikët Një kompani braziliane ka vendosur të transformojë lagështirën e ajrit të Amazonës në ujë. Ky produkt do të shitet në
Kurti: Nënshkrimi i dy marrëveshjeve me Serbinë është bërë pa autorizimin e qeverisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se firmosja e marrëveshjes së sotme mes Kosovës dhe Sebisë për hekurudhë
"E gjitha është show", reagon avokati i Shullazit pas thirrjes së OFL OFL ka deklaruar sot se Emiljano Shullazi ka vetëm 48 orë për të justifikuar pasurinë. Lidhur me këtë deklaratë ka r
Zgjedhjet në Podujevë, KQZ njofton mbledhje ditën e sotme Ditën e sotme një mbledhje do të mbahet në lidhje me zgjedhjet që priten në Podujevë. Për këtë ka njoftuar Komisioni
Rama për negociatat: Brukseli bën pyetje me gjemba gjatë procesit, nuk do qajmë në derën e Europës Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Shqipëria nuk do të qëndrojë pas derës së Europës duke qarë që ajo të hapet. Ai
"Procesi i njohjes së patentave do kohë", çfarë vendosi Gjermania Gjermania e ka refuzuar kërkesën për dhënien e provimit të patentave në gjuhën shqipe. Edhe procesi i njohjes së patenta