999 rezultate për

procesi

Fillimi i procesit në Hagë, shansi për ndryshim në Kosovë Ndoshta moralisht nuk është krejt në rregull, por disa duhet të jenë gëzuar për lajmin, edhe sepse largimi i Thaçit nga
Dërgimi në Hagë i ish-krerëve të UÇK-së, Grubi: Është dështim i një procesi 20-vjeçar Duke filluar nga e hëna e ardhshme, ish-krerët e UÇK-së do të dalin të dëshmojnë përpara Gjykatës Speciale të Hagës.
Dorëheqja e Thaçit, Rama: Procesi absurd ndaj tij do të vulosë pastërtinë e UÇK-së Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me konfirmimin e aktakuzave të Speciales ndaj presidentit Thaçi, si dhe për d
Hoti pozitiv: Kosova nuk ka mbetur mbrapa me hapat drejt BE-së Kryeministri Avdullah Hoti në seancën e sotme plenare ka thënë se Kosova nuk ka mbetur mbrapa në procesin integrues në B
Olta Gixhari pozon duke i dhënë gji djalit: Procesi me i bukur në botë (FOTO LAJM) Aktorja Olta Gixhari po e shijon në maksimum mëmësinë dhe e shpenzon të gjithë kohën e saj me të voglin, Amar. Ajo po
Artan Hoxha publikon videon brenda parcelës me hashash ku kryhet procesi i tharjes (VIDEO) Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në emisionin “Opinion” disa imazhe të regjistruara në zona të ndryshme të vendit, ku s
Mbyllet procesi i parë i garës për hetues të BKH, skualifikohen 229 kandidatë Mbyllet procesi i shqyrtimit të aplikantëve fillestarë për tu bërë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetmit. Përmes një njo
Ambasada e SHBA-ve: Jemi të angazhuar që procesi i Vetingut të vazhdojë Ambasada amerikane në vendinn tonë ditën e sotme ka njoftuar se SHBAT-të janë angazhuar që të shohin procesin e vetingut
Dikur moderatore, Ilda Bejleri ironizon publikisht "Procesin Sportiv" (FOTO LAJM) Në nisje të sezonit të ri televiziv, pas karantinës, të gjithë u surprizuam pasi u vu re mungesa e Ilda Bejlerit në emis
Gjiknuri akuza opozitës: Jo kërkesa të njërës palë, doni të zvarrisni procesin Mazhoranca dhe opozita e bashkuar nuk kanë mundur të bien në një mendje deri më tani në mbledhjen e Këshillit Politik që
Mbyllet procesi i votimit të kandidatëve, kush janë 23 demokratët e përzgjedhur nga shkodranët Procesi i votimit të kandidatëve në degën e Shkodrës ka përfunduar. Si rezultat janë zgjedhur 23 kanidatë për të kal
Mbyllet votimi në degën e PD-së në Berat, dalin emrat që kalojnë në fazën tjetër Baza demokrate e qytetit të Beratit ka përzgjedhur 10 emrat që preferohen si kandidat të mundshëm për deputet në zgjedhj
Mbyllet procesi i votimit në Gjirokastër, kush janë 11 kandidatët e përzgjedhur të PD Partia Demokratike ka njoftuar se ka përfunduar procesi i votimit në degën e Partisë Demokratike në Gjirokastër. Deg
Nis seanca e Vettingut, Donika Prela nuk paraqitet Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka nisur sot seancën për procesin e vettingut ndaj ish-drejtues së Prokurorisë për Krimet e
Ahmeti përfundon dëshminë në Gjykatën Speciale në Kosovë Pas dy ditëve intervistim nga prokurorët në Gjykatën Speciale në Kosovë, duke dalur nga godina e Eulex-it, kreu të BDI-s
Ahmeti përfundon dëshminë në Speciale Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas intervistimit dy ditorë në cilësi të dëshmitarit nga dhomat
Ja si do të zhvillohet procesi mësimor nga 1 tetori në Maqedoni Viti shkollor mund të fillojë me model të kombinuar dhe gjithkund ku kushtet janë të plotësuara nga protokollet shëndetë
Tahiri pagoi 20.000 $ që ambasada e SHBA të mos komentonte gjatë procesit Sipas një deklarate plotësuese dorëzuar në Departamentin e Drejtësisë në SHBA nga kompania e lobimit Stone Strategic Sol
Nxënësit në Maqedoninë e Veriut në protestë kundër mësimit online Unioni i Nxënësve të Shkollave të Mesme në Maqedoninë e Veriut, pasditen e sotme ka organizuar protestë kundër vendimit
Viti shkollor po afron, Ministria e Arsimit nuk ka ende një plan për procesin mësimor Ministria e Arsimit duket se nuk ka ende një plan gati për fillimin e procesit mësimor në një kohë pandemie. Viti shkoll