999 rezultate për

probleme

Korça dhe Dardha zbardhen nga bora (FOTO LAJM) Në Dardhë të Korçës reshjet e borës kanë vazhduar gjatë natës duke bërë që trashësia të arrijë deri në 20 cm në lartësin
Kujdes nga përdorimi i tepërt i mandarinës, i shkakton këto probleme Mandarina është ndër agrumet më të pëlqyera, sidomos në muajt e vjeshtës dhe të dimrit. Disa studime kanë dalë në për
I injoroni gjithmonë, por e dini se këto 4 shenja paralajmërojnë probleme serioze Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë posh
Bora zbardh Veriun, ARRSH bën njoftimin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Zyrtarisht jemi në stinën e dimrit dhe uljet e temperaturave janë të pritshme. Pjesa malore, konkretisht Veriu i Shqi
"E nisëm me probleme", Olsian Çela merr detyrën në Prokurorinë e Përgjithshme Ditën e djeshme Olsjan Çela u zgjodh Kryeprokurori i ri i Pergjithshemi vendit. Ditën e sotme ai u prezantua në Prok
Gati shembja e dy godinave në Shkozet, bllokohet autostrada Tiranë-Durrës Pas evidentimit të probleme në godinat e dëmtuara nga tërmeti, ka nisur puna për shembjen e atyre që kanë probleme të th
Robert Berisha ka probleme me shëndetin? Flet për herë të parë këngëtari (VIDEO) Fansat e këngëtarit Robert Berisha u merakosën për shëndetin e tij si dhe mediat shkruan se diçka po ndodh me këngëtarin
"Kisha 20 vite që s’qaja!" Brad Pitt flet për gabimet dhe varësinë ndaj alkoolit (VIDEO) Brad Pitt ka bërë një rrëfim të sinqertë pas divorcit me bashkëshorten Angelina Jolie dhe akuzave se abuzonte me alkooli
Lichtsteiner tregon problemet e Emery me lojtarët Ish-mbrojtësi i Juventusit për shumë vite, Stefan Likshtajner sezonin e kaluar ishte pjesë e Arsenal. Megjithatë, duke m
Rama me probleme shëndetësore? Shfaqet duke u dridhur si Merkel (VIDEO) Në homazhet që u zhvilluar paraditen e sotme tek Varrezat e Dëshmorëve, kryeminitri Rama shfaqet në gjendje jo të mirë s
Të rrezikshme! Bashkia thirrje qytetarëve të lirojnë pallatet që kanë probleme në Tiranë Pas inspektimit në terren, Bashkia Tiranë ka konstatuar se janë evidentuar disa pallate dhe banesa që janë të jenë të pa
Shpëtoni nga problemet me kolitin duke përdorur këto dy receta 100% natyrale Regjimi i varfër ushqimor, jeta sedentare, abuzimi me alkoolin dhe obeziteti janë disa prej shkaktarëve të një prej sëmu
Shënohen dy viktima në Greqi nga moti i keq (VIDEO) Prej disa ditësh, moti i keq që ka përfshirë territorin e Greqisë ku raportohet se dy persona kanë humbur jetën. Mediat
"Hajde ma bëj dhe ti të jemi njësoj", 40-vjeçari akuzon kushëririn për përdhunim Një ngjarje sa e rëndë edhe e pakuptueshme është paraqitur në Gjykatë pasi një 40 vjeçar ka qëlluar me thikë djalin e x
Rita Ora ka probleme shëndetësore: Po më shkatërron… Rita Ora nuk po kalon një situatë të mirë sa i përket gjendjes shëndetësore. Ajo ka njoftuar fansat se do bëjë pak ko
6 truke që çdo vajzë adoleshente duhet të dijë për t'u dukur sa më bukur Shumica e këshillave dhe trukeve që shohim në internet u kushtohen grave nga të 20-at e lart, por edhe adoleshentet kanë
Agjërimi i vazhdueshëm ndihmon pacientët me probleme në zemër Agjërimi periodik mund të zgjasë jetën e pacientëve me probleme të zemrës, sugjeron një studim i ri. Koncepti, i njoh
Riza: Ju tregoj dy problemet e mëdha të Shqipërisë Florian Riza, i ftuari i përhershëm në emisionin “Pressing” në ABC News, ka folur për situatën e kombëtares dhe problema
Probleme te Reali, dëmtohet ylli anësor Lucas Vazquez nuk do të luaj për një kohë për Real Madridin. Ylli madrilen ka pësuar një lëndim dhe nuk do të mund ta
Deklarata e fortë e Besnik Muçit: Kush zyrtar nuk ka probleme me pasurinë? Ish prokurori dhe anëtar i Gjykatës Kushtetuese i cili u dekretua nga Meta për në Kushtetuese, por u shkarkua nga KPA pë