999 rezultate për

prizren

Linjat e autobusëve Prizren - Prishtinë në grevë Në mëngjesin e sotëm ka filluar greva e operatorëve transportues të linjës Prizren-Prishtinë. Këta operatorë përmes n
Turqit në Prizren i binden Erdoganit, shesin iPhonët Në qytetin e Prizrenit e kanë marr goxha seriozisht një porosi të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Disa familje pr
Gruaja angleze përjeton tmerrin duke shkuar në Kalanë e Prizrenit Një ngjarje e rëndë ka njollosur qytetin turistik të Prizrenit. Një grua anglezë është përdhunuar nga një person. Pas ng
Makina godet motoçiklistin në Prizren Një aksident tjetër sapo ndodhi në qytetin e Prizrenit. Një makinë është ndeshur rëndë me një motoçiklist, dy persona ka
Veteranët kërkojnë zbardhjen e vrasjes që ndodhi para pak ditësh Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka reaguar në lidhje me vrasjen e veteranit Milit Shehu, vrasje kjo e ndodhu
Peshkopi ortodoks: Nëse shkëmbehen territore do të kemi luftë me shqiptarët Peshkopi i Rashkës dhe Prizrenit Teodosije beson se ndarja e Kosovës do të rezultonte në një eksod të serbëve nga Kosova
Prizreni sot do të jetë në terr, mësoni detajet KEDS ka njoftuar se sot në NS 110/10 kV Prizreni 3 do të ketë ndërprerje emergjente të daljes 10 kV Kamenica prej orës 0
Ngacmimet seksuale kthehen në shqetësim në Prizren Organizata Femaktiv ka paralajmëruar një marsh protestues kundër ngacmimeve seksuale ndaj grave në Prizren, i cili do të
Pasuria në shifra e rektorit të Universitetit të Prizrenit Ramë Vataj, i pari i universitetit publik të Prizrenit, ‘Ukshin Hoti’, ka deklaruar një pasuri që sipas deklarimit buron
Video e rrallë: KFOR-i luftë me dy snajpera serb në mes të Prizrenit (VIDEO) Në një video nga Associated Press, e xhiruar menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë, shihen trupat e KFOR-it gjer
Aksident trafiku në Prizren, plagoset një grua Një këmbësore ka mbetur e plagosur pas një aksidenti që ndodhi dje në rrugën “Ismajl Kryeziu”, në Prizren. Sipas poli
Vdes në vendin e punës i mituri nga Prizreni Një rast i rëndë ka ndodhur para disa minutave në fshatin Mushnikovë të Prizrenit. Në një fabrikë të stiroporit në vendi
Gjenden shumë veprime të jashtëligjshme në Prizren, a do të japin llogari? Dhjetëra të punësuar në Komunën e Prizrenit nuk posedojnë kontratë apo dosje punësimi të lidhur me komunën. Zyra Komb
Reçica: Nuk do të le gurë pa lëvizur që t'i ndihmoj qytetarët Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ishte sot në Prizren ku mori pjesë në Konferencën për projektin,
Festë për Erdoganin në Prizren dhe Shkup (VIDEO) Rexheb Tayyib Erdogan ka shpallur fitoren pas zgjedhjeve presidenciale dhe elektorale në Turqi duke siguruar kështu nj
Arrestohet Kobra, njeriu që nxorri valltaren Kallashi Dibran Hoxha, i njohur si pronari i “Kobra City”-t në Prizren është arrestuar sot nga Policia e Prizrenit. Hoxha ka q
Vizitorët në Prizren ankohen për ngacmime seksuale Erdiz Driza ka një bujtinë në Prizren, por që atij kohëve të fundit, shpesh po i ndodhë që mysafirët të kthehen të traum
Vetëvendosje bën veprimin e drejtë, tërheq padinë ndaj PDK-së Lëvizja Vetëvendosje! ka tërhequr padinë kundër kandidatit të PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj.Lënda është
Deputetja shqiptare më joshëse habit dynjanë: S'dija asnjë fjalë shqip në Kuvend Duda Balje është një ndër deputetet më seksi. E ftuar tek "Rudina" Duda Balje, deputete e Kuvendit të Kosovës dhe pë
Përveç gruas edhe një i moshuar largohet me forcë (VIDEO) Në një video tjetër që po qarkullon në rrjetet sociale nga ceremonia e 140 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, p