999 rezultate për

prizren

PDK ka një akuzë të rëndë ndaj Gjykatës Supreme koordinim e gjunjëzim para LVV-së Shtabi zgjedhor i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren ka akuzuar Gjy
Vëllai ther vëllanë në Prizren Një person është therur me një mjet të mprehtë nga vëllai i tij në Prizren. Kështu bëhet e ditur nga Policia e Kosovës.
PZAP merr vendim për ankesat në Prishtinë dhe Prizren Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa ka publikuar vendimet për ankesat që janë paraqitur nga partitë politike, duke
PDK prezanton video të bartjes së kutive të votave në Prizren nga Vetëvendosja Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar disa video-xhirime ku shihen disa lëvizje të dyshimta të transportimit të vota
Ngritet aktakuzë për vrasje në Prizren Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti për Krime të Rënda ka ngritur aktakuzë kundër personit I.M., ka kryer vep
Votat me postë në Prizren, ja cili kandidat i fiton Tanimë kanë përfunduar numërimi i votave me postë për Prizrenin, ku më së shumti vota ka marrë Mytaher Haskuka i Lëvizje
Nis numërimi i votave për Dragash e Rahovec, pas tyre Prizreni dhe Prishtina Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve, ka filluar rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedhjet për kryetar të Komunës
Sot mësohen emrat e kryetarëve të Prishtinës, Prizrenit, Rahovecit e Dragashit Sot në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), në orën 10:00 do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedh
Këta janë gjyqtarët e Supremes që anuluan vendimin për rinumërim në Prishtinë e Prizren (FOTO LAJM) Katër gjyqtarë të Supremes kanë marrë dy vendime për që mos të ketë rinumërim të votave në Prishtinë dhe Prizren. At
Rinumërimi në Prishtinë dhe Prizren pritet të nisë sot Sot pritet të fillojë rinumërimi i votave në komunën e Prishtinës, Prizrenit dhe disa vendvotime në Rahovec e Dragash.
Krasniqi habitet me rinumërimin e votave në Prishtinë dhe Prizren Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA’s Jakup Krasniqi, ka thënë se nuk e kupton pse Prizreni dhe Prishtinë duhet të sh
PZAP-i i çon në rinumërim të tërësishëm Prishtinën dhe Prizrenin Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë vendim që t'i çojë Prishtinën dhe Prizrenin në rinumërim. Kështu
Sot vendoset fituesi në pesë komuna Fituesit definitivë në Prishtinë, Prizren, Istog, Dragash dhe Kllokot do të dihen të enjten, pas numërimit të votave me
Koordinatori i QNR: Nuk ka nevojë për rinumërim në Prishtinë Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj ka theksuar se konsideron se nuk ka nevojë për r
LDK dhe PDK kërkojnë rinumërim të votave ose nuk i pranojnë rezultatet PDK dhe LDK nuk do t’i pranojnë rezultatet e zgjedhjeve lokale nëse nuk do të rinumërohen votat në Prishtinë, Prizren, D
Haskuka: Nuk ka gjasa të ndryshohet rezultati në Prizren Menjëherë pas konferencës së PDK-së ku është kërkuar që të shkojnë në rinumërim dhe rivotim disa qendra të votimit, ësht
PDK thotë se nuk do ta pranojë rezultatin në Prizren dhe Rahovec Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencë në të cilën janë shfaqur disa prej ankesave të tyre sa i përket votim
Aktakuzë ndaj një zyrtari në Prizren Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë ndaj të akuzuarit I.B., për shkak të veprës penale “keqpërdorimi i
PDK-ja humbi Jerusalemin Humbësja më e madhe në garën e balotazhit është Partia Demokratike e Kosovës. Kjo e fundit pas disa vitesh nën administr
PDK thotë se do ta fitojë Prizrenin Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se rezultati i arritur në balotazhin e zgjedhjeve lok