999 rezultate për

prizren

Haskuka si të tjerët, emëron një drejtor të dënuar nga gjykata Kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, nuk i ka penguar fakti që drejtori i Urbanizmit, Fatmir Memaj, disa
Policia konfiskon armë e narkotikë në Prizren Njësiti i DHTN-së Pejë gjatë kontrollit në tri lokacione të ndara në Prizren, kanë gjetur dhe kanë konfiskuar 2445.9 gra
Bora mbulon autostradën Prishtinë-Prizren, vështirësi në qarkullim (FOTO LAJM) Kosova që në orët e para të mëngjesit është përfshirë nga rreshjet e dendura të borës në të gjithë territorin. Ndërka
Vëllai kërcënon vëllanë në Prizren Një person nga qyteti i Prizrenit ka kërcënuar vëllain e tij, i cili edhe e kishte denoncuar në polici. Ngjarja ka nd
Anglina ekstradon një shtetas shqiptar Shtetasi i Shqipërisë, S.K. është ekstraduar nga Mbretëria e Bashkuar në Prizren me kërkesën e Policisë së Kosovës për s
Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Prizren Policia e rajonit të Prizrenit, përmes një kumtese njoftoi sot se është arrestuar personi i cili më datën 04 qershor të
E FUNDIT/ Tërmeti ndjehet edhe në Pejë e Prizren Tërmeti i pak minutave më parë është ndier edhe në Pejë e Prizren. Epiqendra e këtij tërmeti ende nuk dihet.
Theret me thikë një person në Prizren Policia ka arrestuar tre persona dje në Prizren me dyshimin se kanë sulmuar fizikisht një person dhe kanë therur me thik
Tri aksidente trafiku në Prizren Tri aksidente trafiku ku të lënduar këmbësorët apo vet pasagjerët e automjeteve kanë ndodhur një njëzetekatër orët e fun
Protestohet betimi i Haskukës në Prizren Disa të rinj të një organizate në Prizren kanë protestuar para ndërtesës së Kuvendit komunal kundër kryetarit të ri Myta
Sot betohet Mytaher Haskuka Kryetar i ri i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të betohet sot në mbledhjën inauguruese të Kuvendit të Komunës s
Deri në pranverë nuk pritet të ketë kërkime për të pagjeturit Deri në pranverë të vitit 2018 nuk pritet të këtë gërmime në lokacionet ku dyshohet se ka trupa të të vrarëve gjatë luft
Policia gjen një person të rrahur në mes të rrugës Mbrëmë rreth orës 22:40, një patrullë policore përderisa po patrullonte në rrugën “De Rada” në Prizren, ka hasur në një
Erërat e forta shkaktojnë dëme në Prizren dhe Podujevë Shiu dhe erërat gjatë fundjavës kanë shkaktuar dëme sidomos në ekonomitë familjare në disa zona të rajonit të Prizrenit
Imami nga Prizreni tregon një histori të pazakontë Dhënia e parave për hir të zemrës, apo e njohur si ‘sadaka’, është e njohur, sidomos mes besimtarëve myslimanë. Imami
PDK ankohet në Gjykatën Kushtetuese për Prizrenin Shaqir Totaj kandidati i Partisë Demokratike e Kosovës, për kryetar të Komunës së Prizrenit në zgjedhjet lokale, ka para
Pasi fitoi Prizrenin, Haskuka shfaqet në xhami duke u falur (FOTO LAJM) Mytaher Haskuka, kryetari i ri i Prizrenit sot ka kryer një obligim të besimit islam. Ai bashkë me qytetarët ka shkua
Oxhaku i përbashkët djeg një bodrum në Prizren Policia e Kosovës ka njoftuar se një personi në rrugën “Bekim Berisha” në Prizren, i është përfshirë nga zjarri bodrumi
Dje e dorëzoi detyrën e kryetarit, sot del para gjyqit Një ditë pasi i ka dorëzuar çelësat e zyrës fituesit të zgjedhjeve në Prizren, Mytaher Haskukës, ish-kryetari i komunës
Dështon projekti për matje të cilësisë së ajrit në Prizren Cilësia e ajrit në Komunën e Prizrenit nuk matet nga autoritetet lokale, pasi që Ekzekutivi komunal ka dështuar në reali