999 rezultate për

prizren

Liderët shqiptarë sëbashku në Prizren Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, me rastin e vendosjes në qytetin e Prizrenit të shtator
Pas "shahut" për Sandër Lleshin, Rama e Meta bëhen bashkë në Prizren (FOTO LAJM) Sot është mbajtur ceremonia e përurimit të shtatoreve të tre kolosëve të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Ymer Prizrenit,
Haradinaj dhe Limaj shfaqen në Prizren Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj sot kanë vizituar Lidhjen Shqiptare të Pri
Policia zbardh aksidentin me tetë të plagosur në Prizren Të martën në Prizren ka ndodhur një aksident trafiku, ku përveҫ dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar tetë
Burdushi ka një mesazh nga burgu Zyrtarë të Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) Qendra Rajonale në Prizren, kanë vizitua
Zbulohet çfarë tha Burdushi kur e arrestuan Policia e Kosovës ka arrestuar mjekun popullor, Hysri Peqani, i njohur si Burdushi, pas disa orë bastisjeje në shtëpinë
Arrestohet Burdushi Mjeku popullor, Hysni Peqani, i njohur si Burdushi, është arrestuar nga Policia e Kosovës, pas bastisjes që ka kryer Pol
Shkrimi i Mid’hat Frashërit: E vërteta e Lidhjes së Prizrenit Publikohet shkrimi i Mit’hat Frashërit, njërit prej personaliteteve më në zë të letrave shqipe dhe gjithashtu të periudh
Haradinaj pyetet nëse kompania në Prizren që punëson në Gjermani është reale Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas homaxheve që bëri për nder të heroit kombëtar Zahir Pajaziti u shpreh se do
Pse dështoi në Prizren panairi i punës për në Gjermani Panairi i Punës i organizuar të mërkurën në Prizren nga institucionet vendore nuk ka zgjuar interesim aq sa një takim in
Aktakuzë ndaj një zv.ministri të qeverisë Haradinaj Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit Bujar Nerjovaj, ish – drejtor i Drejtorisë Kom
Punë në Gjermani? "Dyndet" Prizreni për të siguruar dokumentat (FOTO LAJM) Njoftimet për 2 mijë vende pune në Gjermani ka vënë në lëvizje shtetion e Kosovës, ku mijëra qytetarë janë bërë gati për
Rama i mbylli bastet por nuk dorëzohen, Prizreni do të jetë Las Vegasi i shqiptarëve Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka marrë vendim që nga data 1 janar i vitit 2019 të mbyllen në Shqipëri të gjitha ka
Ky është personi që humbi jetën në Prizren Ismet Osmanaj është personi që humbi jetën në Struzhë të Prizrenit. Viktima përderisa ishte duke punuar aksidentalish
Aksident i rëndë në Prishtinë-Prizren, ka të plagosur Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur orët e pasdites në autostradën Prishtinë-Prizren. Si pasojë e aksidentit ka e
Vetëvrasja misterioze e vajzave nga Prizreni, prokuroria çudit me vendimin Aq sa të dyshimta, edhe të mistershme po vazhdojnë të mbeten vetëvrasjet e dy shoqeve të klasës, të shkollës së mjekësis
KFOR largohet nga Prizreni Në sheshin Shatërvan të Prizrenit, sot me fillim nga ora 16:30 me një ceremoni të largimit do tu jepet lamtumira ushtarë
Partia turke nuk voton që heronjtë të vendosen në Prizren Kuvendi Komunal(KK) i Prizrenit, sot vendosi për lejimin e vendosjes në bronz në Prizrenin e Lidhjes Shqiptare, të dy fi
Kush është kokrra e injorantit që Mytaher Haskuka mban në punë në Komunën e Prizrenit? (FOTO LAJM) Duket e pabesueshme, por taksapaguesit e Prizrenit paguajnë me rrogë të majme mujore një injorant që nuk di të lidhë dy
Shqiptarët ia marrin valles në mes të Parisit, si reaguan francezët (VIDEO) Një grup shqiptarësh nuk kanë ngurruar të mblidhen rreth tingujve të këngës shqipe në mes të Parisit duke ia marrë edhe