999 rezultate për

prizren

Prokuroria ka dyshime të forta se gruaja nga Suhareka u hodh prej burrit nga makina Kryeprokurori i Prizrenit, Admir Shala ka konfirmuar se bashkëshorti i gruas nga Suhareka që vdiq sot në QKUK si pasojë
20 vjet më parë kur komandanti gjerman i dha 30 minuta serbve të zhdukeshin nga Prizreni (VIDEO) Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një vepr
Lordi në krye të Prizrenit: Dyqane, shtëpi, toka dhe mjaft cash Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka në deklarimin e pasurisë në Agjencinë Antikorrupsion ka deklaruar se ka patundshmër
Rishfaqet arusha e Prizrenit, me këlyshët duke marrë rreze dielli (VIDEO) E famshmja nga Prizreni, Ariu i shumëpërfolur është parë sot përsëri. Me të vegjlit e saj, ariu është parë tek vendi
Haradinaj i merr Veselit një asambleist Asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren, Alush Shala, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.
Edhe këlyshi i arushës zbret në Prizren (FOTO LAJM) Një ari i vogël është shpëtuar në fshatin Neprogosht të Komunës së Prizrenit. Izet Osmanaj, inxhinier në Divizionin e
Përkujtohen 27 të masakruarit e Lagjes së Trimave në Prizren Sot në Lagjen e Trimave në Prizren do të përkujtohet 20 vjetori i masakrës të forcave ushtarako policore të Serbisë, në
Si në kohët e vjetra, këngë dhe valle në Prizren pse u lind djalë (VIDEO) Një familje i është gëzuar shumë ardhjes në jetë të një djali. Në spitalin e Prizrenit sot ka pasur festë, pasi një f
Në Spanjë del një arushë e ngjashme me të Prizrenit, alarmon edhe Francën (FOTO LAJM) Një arushë e lëshuar në Pirenejet Franceze i ka vrarë tetë dele në Spanjë. Ky rast i ka shtyrë autoritetet e të dyja ven
Rikthehet arusha e Prizrenit, mbyt 8 dele Rreth orës 18:40 ky ari ka zbritur në fshatin Pousko të Prizrenit ku i ka shkaktuar dëme një banori të këtij fshati. Kët
Filmohet arusha që ka ngritur në këmbë Prizrenin (VIDEO) Roja i Ujësjellësit Hidroregjioni në Prizren, Basri Skenderi, ka arritur ta xhirojë arushën e murrmë Sipas rojës së U
Një profesor kroat do të zgjidhë problemin me ariun e Prizrenit Një profesor nga Universiteti i Zagrebit pritet që ta zgjidhe të gjithë ‘hallakamën’, e krijuar në vend ditëve të fundit
Gocat sherr me njëra-tjetrën në shkollën fillore të Prizrenit, çunat bëjnë tifo (VIDEO) Një rrahje si në filma ka ndodhur dje në Komunën e Prizrenit. Por, këtë herë, përleshja ndodhi në mes të disa vajzave në
Profesori universitar zgjidh dilemën, pse arusha po sillet nervoze në Prizren? Vendimi për vrasjen e “Arushës së Murrme” në Prizren, i marrë nga Drejtorati Qendror i Inspekcionit për Pylltari dhe Gju
Gjithçka që duhet të dini për ariun që sulmon Prizrenin, a duhej dënuar me vrasje? Ka më se një muaj që ariu më i famshëm i Kosovës është bërë temë e gjerë diskutimi. Ky ari, i cili jeton në rrethinën e
Merret vendimi për dënim me vrasje ndaj ariut të çmendur në Prizren Demir Nashiq, nga Prizreni ka thënë se ai po frikësohet nga ariu, për shkak se ky i fundit është i rrezikshëm për qyteta
I jep hua 45 00 euro i merr 15 000, arrestohet fajdexhiu nga Prizreni Një person është arrestuar pasi me shantazh dhe kërcënim ka detyruar një tjetër që borxhin prej 4 mijë e 500 eurosh ta
Ariu shfaqet nëpër rrugët e Prizrenit (VIDEO) Arinjtë kanë filluar të bëhen problem shumë i madh për banorët e fshatrave të Prizrenit, që së fundmi kanë raportuar se
Ariu ha 13 dele në Prizren pasi i vranë tre të vegjlit e saj (VIDEO) Hysen Rrapit nga Prizreni, mbrëmjen e së premtes, ariu ia kishte mbytur 13 dele në fermën e cila gjendet shumë afër qend
Krimi makabër në Prizren, nëna monstër dyshohet se ka vrarë edhe foshnja të tjera (VIDEO) Para gjashtë ditësh në një shtëpi në qendër të Prizrenit, një grua solli në jetë një foshnje të gjinisë mashkullore. Pro