999 rezultate për

prisht

Plagosje me armë zjarri në Prishtinë Dje në Prishtinë pas një mosmarrëveshje, një i dyshuar ka plagosur personin tjetër. "Pas një mosmarrëveshje i dyshuar
Koncerti gjigant në Prishtinë, kush janë yjet që do të ndezin skenën Në datat 10, 11 dhe 12 gusht do të mbahet në Prishtinë koncerti “Sunny Hill Festival” me organizator kyesor të atin e Du
Shkrumbohet një shtëpi në Prishtinë Sot rreth orës 14:30, policia ka marrë informatën se në afërsi të Parkut të qytetit, saktësisht në rrugën “Halil Alidema
Vuçiç: Nuk i besoj Prishtinës dhe atyre që shkatërruan Serbinë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të bëjë çmos për të zgjidhur problemet që ekzistojnë për 100 vjet
Gjuriç harron si u tërhoq zvarrë mes Prishtinës dhe flet për politikanët e Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se ka kohë që gjërat nuk i kanë shkuar mirë z
Detaje të dhimbshme nga aksidenti me 4 të plagosur në aksin Prishtinë-Mitrovicë Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur rreth orës 8:00 të mëngjesit të sotëm në aksin Mitrovic
Prishtina dominion ndeshjen, vetëm barazim ndaj Folas Prishtina e ka dominuar për 90 minuta skuadrën nga Luksemburgu CS Fola Esch por nuk ka arritur që se paku të shënoi, edh
Bën kunatën për spital, prishtinaliu gjen belanë Policia e Kosovës ka njoftuar se një person nga Prishtina, ka rrahur kunatën e tij. Rastin në polici e ka lajmëruar v
Aksident i rëndë në aksin Prishtinë-Pejë, ka shumë të lënduar Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në rrugën Prishtinë- Pejë, saktësisht në Gllarevë. Tri vetura janë n
Prishtina kalon turin e parë të Europa Leagues (VIDEO) FC Prishtina shkatërroi me rezultatin e thellë 5-0 ekipin nga Gjilbartari Europa FC në kuadër të fazës parakualifikuese
Ministrja serbe flet për rëndësinë e Kosovës Ministrja e Integrimeve Evropiane në Serbi, Jadranka Joksimoviq ka theksuar se pa u arritur marrëveshja përfundimtare me
Kujdes, këto lagje të Prishtinës sot s'kanë ujë Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar konsumatorët se disa lagje të Prishtinës sot do të mbesin pa u
Shpendi fiton betejën e parë kundër Albin Kurtit Ministria e Zhvillimit Ekonomik (MZhE), me një opinion ligjor i ka dhënë të drejtë Komunës së Prishtinës lidhur me pozit
Disa lagje të Prishtinës nesër do të mbesin pa ujë Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, njofton konsumatorët e zonave të cilat furnizohen me ujë të pijshëm nga si
Beogradi gjen fajtorin e bllokimin e vizitës së Vulin në Kosovë E ashtuquajtura Zyra serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka dënuar vendimin e Prishtinës për të ndaluar Ministrin e
Policia jep detaje nga rrëmbimi i një vajzë në Prishtinë Një femër ishte rrëmbyer më datë 18 të këtij muaji. Lidhur me rastin, Policia e Kosovës dje ka arrestuar një person.
Vazhdon lufta VV-PSD, kjo i ndodhi asambleistit Asamblisti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, e ka akuzuar kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmetin se nuk e ka lënë të hyjë n
Komuna e Prishtinës zbulon një skandal në NPB Drejtori i Pronës në Komunën e Prishtinës, Dren Kukaj, ka thënë se Nexhat Kryeziu po e mban jashtëligjshëm pozitën e Kry
Kujdes, një kopsht në Prishtinë dhunon fëmijët (VIDEO) Dy vjeçari O.C nga Prishtina ka pësuar dhunë nga stafi i një kopshti në lagjen Bregu i Diellit, kopsht në të cilin e kis
Kujdes, sot mund të përmbyten sërish rrugët në Prishtinë Moti ka befasur sërish. Shi i madh po bie edhe sot në Prishtinë, duke rrezikuar që të rikthehen vërshimet si ditën e dje