999 rezultate për

prisht

Gërmia në Prishtinë pushtohet nga flakët (VIDEO) Një pjesë e malit në Gërmi ka marrë flakën sot rreth orës 12. Zjarri ka ndodhur në Gërmi, në pjesën afër Sofalisë por
Kryeqyteti i Iowa bën kërkesë që të binjakëzohet me Prishtinën (FOTO-LAJM) Prishtina pritët që të binjakëzohet më kryeqytetin e Iowa – DesMoines. Kryetari i kryeqytetit të DesMoines i ka bërë
Josa i lumtur me aventurën në Kosovë, ka shpresa për titullin kampion Trajneri i Prishtinës Mirel Josa, pas takimit të përfunduar në barazim pa gola ndaj Feronikelit është shfaqur i qetë gji
RTK së shpejti bëhet me ndërtesë të re Ministria e Administratës Publike dhe Radiotelevizioni i Kosovës kanë lidhur një Marrëveshje Mirëkuptimi për ndërtimin e
Deputetët të pakënaqur me punën e Gjykatës Themelore të Prishtinës Mbi 15 mijë lëndë vetëm në Gjykatën Themelore të Prishtinës janë ende të pazgjidhura, prej tyre shumica lëndë civile.
Të gjithë festuan në Prishtinë por askush nuk e vërejti këtë detaj (FOTO LAJM) Dje është festuar 1 Maji në Gërmi, ndryshe prej vendeve tjera të botës ku në këtë datë protestohet. Për kosovarët dje
Aksident i rëndë, një i vdekur në autostradën Prishtinë-Mitrovicë Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është lënduar në një aksident trafiku në autostradën Prishtinë- Mitrovicë,
Përfundon protesta e punëtorëve në Prishtinë Ka përfunduar e qetë protesta paqësore e punëtorëve me rastin e 1 Majit, ditës së punëtorit. Avni Ajdini, kryetar i B
Aksident tjetër me motorr në Fushë-Kosovë, një i vdekur Një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar në një aksident trafiku mes një veture dhe një skuteri. Aksidenti t
Majk publikon foton e pazakontë (FOTO LAJM) Majk ka qenë vitin e kaluar një ndër këngëtaret më t ë përfolur në mediat rozë shqiptare. E gjithë kjo në saje të dj
Kurorëzohet edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards, shpallen fituesit e shtatë kategorive (FOTO LAJM) Pas një maratone katër mujore, edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards u finalizua në mbrëmjen Gala të së Premtes, ku u bë
Vetura godet një grua në Prishtinë Një këmbësore është goditur nga një veturë sot në orën 15:00 në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. Ajo ka pësuar lëndim
Të dielën bllokohen këto rrugë në Prishtinë Me rastin e mbajtjes që gjysmë maratonës Ndërkombëtare me datën 29.04.2018 në ora 10:00, do të bllokohen disa rrugë. Gjy
Në këtë lagje të Prishtinës sot s'ka ujë gjithë ditën Komuna e Prishtinës ka njoftuar banorët e rrugës “Fehmi Agani” se nesër nga ora 08:00 deri në orën 16:00, do të ketë ndë
Gjuriç përpiqet të mashtrojë duke hedhur akuza ndaj BE-së Marko Gjuriç është ankuar sot se Bashkimi Evropian po mban anën e Kosovës. Edhe pse Kosova po i zbaton marrëveshjet e di
Tusk arrin në Prishtinë, pritet konferenca për media Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka arritur në Prishtinë dhe tani ai është takuar me presidentin e vendit, H
Abrashi nuk e kapërdin humbjen, ende merret me Prishtinën Ish-kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka mbajtur konferncë për 3 mujorin e parë të shpenzimeve
Shfaqet një pedofil në Prishtinë, gazetarja rrëfen ngjarjen e rëndë Ish-gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani-Bllaca thotë se e ka parë me sytë e saj personin e arrestuar në Prishtinë, që d
Prishtinë, arrestohet pedofili që ngacmonte fëmijët te Parku i Qytetit Policia e Kosovës nga rajoni i Prishtinës, ka arritur të kap një person, i cili ditë më parë është raportuar se ka ngacm
I shoqëruar nga një vajzë, vdes në hotel burri 70 vjeç Një person i moshës 70 vjeçare është gjendur sot i vdekur në një hotel në lagjen Velania të Prishtinës. Mësohet se i mos