999 rezultate për

prioritete

Nishani-Jagland: Do përmbushim prioritetet Ministri i Brendshëm Bujar Nishani gjatë takimit që pati me Sekretarin e Përgjithshëm i Këshillit të Europës Thorbjørn J
Stano: Presim rezultate për 12 prioritetet Komisioneri europian për zgjerimin, Stefan Fule pritet të vizitojë Tiranën më 3 maj, ku përveç takimeve me krerët më të
BE kërkon rezultate konkrete për integrimin Bashkimi Europian ripërsërit qëndrimin e tij në lidhje me integrimin e Shqipërisë në BE duke kërkuar plotësimin e 12 pri
Prioritetet e politikës së jashtme për vitin 2012 Zv-ministri i jashtëm i Kosovës, Ibrahim Gashi, thotë se prioritet i politikës së jashtme për vitin 2012 do të jetë kons
Qeveria me shumë objektiva të papërmbushura Kanë mbetur të papërmbushura objektivat e Qeverisë së Kosovës, më të cilat ka mbështetur tri prioritetet strategjike të
Frengjishtja dhe kuzhina, dy prioritetet e Jolie Angelina Jolie ka filluar të marrë leksione frengjishteje për arsye se 6 fëmijët e saj e zotërojnë shumë mirë këtë gjuhë
Mirel: Çështja e pronësisë 1 nga 12 prioritetet e vendosura nga KE Drejtori për Ballkanin Perëndimor në KE, Pierr Mirel gjatë një konference të dhënë për mediat u shpreh se cështja e pron
Qeveria e re, vazhdon seanca Vazhdon seanca maratonë në parlamentin e Maqedonisë për zgjedhjen e Qeverisë së re. Seanca e filluar prej mesditës së
Tahiri: Fuqimisht të angazhuar në prioritetet tona Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri është pritur në Ottawa, nga zëvendësministri i Jashtëm i Kanadasë, Morris Rosenberg,
BE mirëpret konsolidimin e institucioneve Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton dhe komisioneri i BE-së për Zgjerim Stefan Fuele mirëpritën
Nishani: Prioritetet e këtij viti, rekomandimet e KE Ministri i Drejtësisë Bujar Nishani në analizën vjetore të kësaj ministrie ka thënë së gjatë vitit 2010 janë marrë refor
Prioritetet e METE-s për 2011, rekomandimet e BE Lëvizja e lirë e mallrave dhe rritja e mbikqyrjes së tregjeve do të jenë dy nga drejtimet kryesore ku do të përqëndrohet
Berisha: Në shtator finalizohet buxheti, ja prioritetet Në mbledhjen e qeverisë Kryeministri Sali Berisha deklaroi se deri në shtator do finalizohet buxheti i vitit 2011 duke b
Aguero & Ribery prioritetet e Celsit Roman Abramovic para disa ditëve kishte deklaruar se trajneri është mirë, por për të arrit
Eshton: Ballkani, nje nga prioritetet kryesore te politikes time Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Ketrin Esht
Rasmussen prezanton prioritetet per te ardhmen Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen, sot do të paraqesë para gazetarëve pri
Fore: Marrëveshja e Ohrit, emri dhe Kosova prioritete të Maqedonisë Administratorja Fore inkurajoi për progres të vazhdueshëm në implementimin e Marrëveshjes Korni
Kosova një ndër prioritetet e SHBA-së , thotë Voker Përfaqësuesi i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në NATO Kurt Voker si prioritet t&eu
KS i Maqedonisë përcakton prioritetet Këshilli i Sigurisë i Maqedonisë, në takimin e parë në përbërje të re, p&eu
Qeveria pritet te percaktoje planet e prioritetet per periudhen 2006-2009 PRISHTINE - Ne takimin e ardhshem te Qeverise, pritet te percaktohen prioritetet per periudhen 2006-2009.PRISHTINE - Ne