999 rezultate për

prioritete

Progres-raporti, Fule: Ja 5 prioritetet për hapjen e negociatave Eurokomisioneri Stefan Fule prezantoi sot rekomandimin e Komisionit Europian te formuluar pas shqyrtimit të progres rapo
KE pritet të propozojë statusin pa kushte Komisioni Europian pritet të rekomandojë pa kushte, statusin kandidat për Shqipërinë. Në një prononcim për Top Channel,
“Njesia e prioriteteve” ka 8 vjet që është krijuar Për deputeten e Partisë Demokratike Albana Vokshi, “Njesia e prioriteve”, prezantuar sot nga Kryeministri Rama dhe Toni
Rama-Blair: Njësi speciale për prioritetet Kryeministri Edi Rama pas takimit me ish-kryeministrin britanik Tony Blair dhe me Presidentin e Bankes Boterore Jim Kim
SHBA, Rama takon Tony Blair dhe presidentin e BB Në vijim të vizitës së tij disa ditore në SHBA, kryeministri Edi Rama është takuar sot me ish-kryeministrin britanik Ton
Rritja e prodhimit, konkurrencës dhe punësimi prioritete kryesore Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini ka thënë se në qeverisjen e tyre të ardhshme do të orientohen ndaj rritjes së konkur
LSI: Punësimi, prioriteti dhe sfida e politikës shqipare Lëvizja Socialiste për Integrim vlerëson çështjen e punësimit si një ndër prioritetet kryesore të shoqërisë për zhvillim
Ambasadori irlandez prezanton prioritetet e BE-së Ambasadori i Irlandës për Republikën e Maqedonisë me seli në Bukurshet, Oliver Grogan do të prezantojë sot para Komision
Bregu në PPE: Shqipëria plotësoi 117 nga 120 masa për përmbushjen e prioriteteve Ministrja Bregu mori pjesë në Konferencën e 3-të të PPE mbi Ballkanin Perëndimor i cili u mbajt në Bruksel. Në fjalën e
BERZH interesohet për procesin e privatizimit të PTK-së Vendimi i Bordit të Guvernatorëve për anëtarësimin e Republikës së Kosovës në këtë institucion është vlerësuar nga kryem
5- vjetori i pavarësisë, Thaçi: Ta bëjmë Kosovën edhe më të fuqishme Nën drejtimin e Kryeministrit Thaçi, Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e saj të parë në këtë vit në
Takimi me prokurorët, Nishani: Të kontribuojmë për reformën në drejtësi Update- Presidenti Nishani ka kërkuar më shumë transparencë ndaj qytetarëve nga ana e prokurorëve të vendit. Gjatë një t
Qeverisja, shpalosen prioritetet për 2013-n Grupi i punes për koordinimin e donatorëve në Qeverisje zhvilloi të hënën takimin e radhës, ku qëllimi i takimit ishte p
Berisha me liderët e CDI: Angazhim i plotë për 12 prioritetet Kryeministri Berisha në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Internacionalen e Demokratëve të Qendrës që po zhvillohet në kr
Statusi, Kukan apel për përmbushjen e detyrimeve të BE Kryetari i Delegacionit për Evropën Juglindore në Parlamentin Evropian, Eduard Kukan ka perseritur apelin drejtuar vendi
Statusi kandidat, pas plotësimit të 12 prioriteteve Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropiaa, Stefan Fule thotë se Shqipëria mund të marrë statusin kandidat pasi të
Brukseli kërkon rezultate konkrete për 12 prioritetet e BE Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e mirë, Stefan Fule dhe Ministri Danez për Çështjet Evropiane Nicolai Wammen në
Plani i veprimit, Bregu: Shumica e detyrimeve janë plotësuar Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu deklaroi sot se ushtrimi i planit të veprimi nuk është i dështuar dhe prioritete t
Njohja e Kosovës nuk është kusht për negociatat me Serbinë “Njohja e Kosovës kurrë nuk është përcaktuar ose formuluar si kusht që Serbia të lëvizë në procesin e hyrjes në anëtarës
Qipro nuk ndryshon qëndrim ndaj Kosovës ”Qiproja do të vazhdojë të promovojë kontaktet në fushën sociale dhe ekonomike mes Brukselit dhe Prishtinës”, kështu ësh