999 rezultate për

prioritete

Besimi: Prioriteti i Maqedonisë, integrimi Zëvendëskryeministri për çështjet evropiane, Fatmir Besimi ka takuar sot zëvendësministrin për punët e jashtme të Italis
Qeveri e re, probleme të vjetra Nikola Gruevski dorëzoi në parlament programin dhe përbërjen e re të qeverisë, e cila do të votohet më 19 qershor. Si
Ruçi-Gross: Qeveria e angazhuar në realizimin e prioriteteve të BE-së Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, z.Gramoz Ruçi i shoqëruar nga Kryetarja e Delegacionit në Asamblenë
Shqipëria siguron 10 milionë dollarë financim për mjedisin Ministri i Mjedisit Lefter Koka mori pjesë në Asamblenë e 5-të të GEF - Fondi Mjedisor Global, të mbajtur në Meksikë. Ky
Miratohet udhërrëfyesi me 5 prioritetet e rekomanduara nga KE Qeveria miratoi në mbledhjen e sotme Udhërrëfyesin për 5 prioritetet e rekomanduara nga Komisioni Evropian. Sipas vendim
Pas statusit qeveria ndryshon Kushtetutën Pas vendimit për marrjen ose jo të statusit të vendit kandidat për në Bashkimin Europian, qeveria do të ndërhyjë në Kush
Rama: SHISH vazhdon të punojë me prioritete të miratuara nga qeveria e mëparshme Qeveria Shqiptare duhet te ridimensionojë mirë prioritetet e punës së saj dhe të veprojë me forcën e ligjit. Deklarata u
Fyle në Beograd: Normalizoni marrëdhëniet me Kosovën Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian i ka kujtuar edhe njëherë Beogradit se duhet që të normalizojë raportet me
Juventus, ja prioritetet e merkatos (FOTO LAJM) Juventus, me titullin e tretë rresht kampion tashmë në xhep, po planifikon lëvizjet e para në vigjilje të merkatos së ve
Sugjerimet për Roadmap-in e 5 prioriteteve Në vazhdën e takimeve me shoqërinë civile, në kuadër të gjithpërfshirjes për procesin e integrimit në BE, në Ministrinë
Elezi: Po punohet fort mbi programin e hartuar mbi 5 prioritetet Në kuadër të fushatës informuese që Ministria e Integrimit Evropian ka nisur prej disa muajsh me të rinjtë, zv. Ministri
BDI: Integrimet janë arsyeja e zgjedhjeve të parakohshme Ali Ahmeti në selinë e BDI-së në Tetovë, ka pritur në një takim ambasadoren e Gjermanisë në Maqedoni, Gudrun Shtajnaker
Besimi dhe Poposki do të takohen sot me Fylen Zëvendëskryeministri i angazhuar për çështje evropiane, Fatmir Besimi dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki
Integrimi, Gjosha: Po punojmë për përmbushjen 5 prioriteteve Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha u shpreh sot se qeveria është e angazhuar që të përmbushë të gjitha detyrat dhe sug
Dialogu Shqipëri- BE, prezantohet plani i masave Në takimin e dytë të dialogut të nivelit të lartë Shqipëri- BE, Komisioneri për Zgjerimin Stefan Fyle ka marre planin e
Prioritetet e vëna nga BE për hapjen e negociatave të antarësimit Komisioni i Integrimit diskutoi me aktorë të shoqërisë civile planin të veprimit për zbatimin e 5 prioriteteve të vëna n
"Raportimi i CIA-s, mesazh për prioritet e Qeverisë së Maqedonisë" Informacionet që vijnë nga CIA duhet shqyrtuar me kujdes, pavarësisht gjendjes aktuale të sigurisë që duket të jetë stab
Hoxhaj impresionohet nga vetvetja "I impresionuar me diskutimet në Konferencën e Dytë të Ambasadorëve që po mbahet në Prishtinë". Kështu shkruan në profi
Lavezzi thërret Interin: Dua të rikthehem në Itali Interi dhe Erick Thohir e duan në skuadër, ndërsa Ezequiel Lavezzi i "shkel syrin" ish trajnerit të tij Walter Mazzarri
Transparenca, prioritetet e punës së MPB-së Ministria e Brendshme përmes një deklarate sqaron se transparenca për gjithë aktivitetin e Policisë së Shtetit si dhe pë