999 rezultate për

princi

Personat e famshëm që ishin mashtruar nga “Princi i Maqedonisë dhe i Malit të Zi” Policia italiane ka nisur hetimet ndaj Stefan Çernetiç, i cili së bashku me një person tjetër, përfitonin duke u hequr
Itali, arrestohen "princi" i Malit të Zi dhe "ambasadori" i Maqedonisë Policia italiane njoftoi se e ka arrestuar, Stefan Çernetiq, i cili është vetëshpallur si princ i Malit të Zi dhe Maqedo
Princesha e Japonisë heq dorë nga titulli për të dashurin që takoi në restorant Është gati të heqë dorë nga titulli mbretëror e çdo privilegj tjetër që i jep statusi i saj, për t’u martuar me njeriun
Princi Charles kaloi gjithë natën duke qarë për Kamilën, para se të martohej me Dianën (FOTO LAJM) Natën e korrik 1981, një ditë përpara dasmës së tij me princeshë Dianën, princi Charles e ka kaluar duke ‘lagur jastëkun
Pas drekës me princin William, modelja kamariere "zbret me këmbë në tokë" (FOTO LAJM) Modelja australiane e cila u bë e njohur pas publikimit të fotove ku ajo drekontë me princin William i është kthyer sot
Princi britanik jep alarmin: Bota po shkon drejt luftës Princi britanik Charles, ka paralajmëruar se bota po shkon drejt konfliktit dhe se i ka harruar mësimet e Luftës së Dytë
Gruevski: Ali Ahmeti po e dërgon VMRO-në në opozitë Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, gjatë një deklarate për televizionin serb "Pink", ka thënë se deri më t
Zbardhet dëshmia e Elias mbi gruan e fiksuar me princin: Vjen kudo pas meje, kam pasiguri për jetën! E marrosur pas Princ Lekës, Fitorja, vajza me shtetësi amerikane është bërë shqetësim i madh edhe për Elia Zaharian, e c
"Qytetarët" sfidojnë "Principatën" në një duel për t'u mos u humbur (FOTO) Spektakli sonte në mbrëmje do të jetë i garantuar dhe në “Etihad Stadium”, atje ku skuadra e Pep Guardioles Manchester
E ÇUDITSHME / Princi saudit paguan biletat e aeroplanit për 80 zogj (FOTO LAJM) Paraja jo vetëm t'i shton por edhe t'i zgjidh problemet. Të paktën këtë ka konstatuar një princ i Saudisë, pasi i është
Trump mund të pendohet për këtë postim kur të shkojë të takojë Mbretëreshën e Britanisë (FOTO LAJM) Gjatë asaj që u duk si një vizitë e suksesshme e kryeministres britanike, Theresa May në Shtëpinë e Bardhë të premten, P
DENIMI ME VDEKJE / Kuvajti ekzekutohen 7 persona, mes tyre edhe Princin e Kurorës Për herë të parë që prej vitit 2013, Kuvajti ka dënuar me vdekje 7 persona mes të cilëve edhe Faisal Abudallah Al Jaber
“Dasma e Princit shqiptar ndër më të mirat në botë” (FOTO LAJM) Kurier.at”, media austriake ka punuar një artikull ku rëndit dasmat më të bukura të realizuar gjatë vitit 2016. Dhe n
Dasma e Princit shqiptar, një ndër 7 dasmat më të bukura në botë (FOTO LAJM) “Kurier.at”, media austriake ka punuar një artikull ku rëndit dasmat më të bukura të realizuar gjatë vitit 2016. Dhe
Berisha: Bujar Lako, princi i skenës dhe filmit shqiptar Ish-kryeministri Sali Berisha, sikundër klasa politike ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e papritur nga jeta të aktor
Dubai poshtë reve, pamje spektakolare të kapura nga princi Fazza (VIDEO) Princi i Dubait ka shpërndarë një video spektakolare të marrë nga ndërtesa më e lartë në botë “Burj Khalifa” ku duket ve
Pallati mbretëror konfirmon lidhjen e princit Harry me Meghan Markle (FOTO LAJM) Java që kaloi ishte një javë shumë e stuhishme për princin Harry, i cili u vu në shënjestër të mediave për një lidhje pa
Presidenti Nishani dekorohet nga Princi Fra’ Matthew Festing në Urdhrin Sovran të Maltës Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Urdhrin Sovran të Maltës me ftesë të Princit
Tragjike / Princi italian vdes nën rrotat e kamionit Princi 21-vjeçar i Italisë, Filippo Corsini ka ndërruar jetë tragjikisht pasi një kamion e goditi për vdekje. Ai is
Ky do të jetë mbreti i ri ekstravagant i Tajlandës (FOTO LAJM) Monarku Bhumibol Adulyadej, Mbreti i Tajlandës, ka ndërruar jetë pas 70 vjetësh në fron. Lajmi për vdekjen e mbretit