999 rezultate për

prill

Caktohen çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë Dy çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë janë Skënderbeu-Flamurtari dhe Laçi-Kukësi. Ditën e sotme u hodh s
Madrilenët të shqetësuar, vetëm 25 orë pushim para përballjes me Juventusin Real Madridi do të presë Atletico Madridin të dielën më 8 prill në Bernabeu. Ndeshja do të startojë në 16:15. Por pak
Sot vendoset për paraburgimin e të akuzuarve të 27 Prillit Këshilli Penal i Gjykatës Supreme sot në seancë publike do t’i shqyrtojë ankesat e të arrestuarve për ngjarjet e 27 pril
Marotta vlerëson madhështinë e Realit, por nuk i trembet Menaxheri i përgjithshëm i Juventusit, Giuseppe Marotta ka folur rreth shortit të Champions League kundër Realit të Madr
Konfirmohet data se kur do të luhet derbi mes Milant dhe Interit Derby della Madonnina mes Milanit dhe Interit do të luhet më 4 prill në orën 18.30. Të gjitha ndeshjet e ditës së die
Do mbyllet ''Oktapod''? Kështu përgjigjet Turjan Hyska (FOTO LAJM) Duket se emisionit "Oktapod" i ka ardhur fundi. Ky emision do e ketë puntatën e fundit në 16 Mras. Të ditur e ka bërë ve
Shifrat e CR7 frikësojnë Juventusin Juventus ka qenë një "koçkë e fortë" për Realin në vite, megjithatë spanjollët shihen si favoritë nisur edhe nga perform
Juventus me mungesa të mëdha kundër Realit të Madridit "Zonja e Vjetër" do të zhvillojë ndeshjen e parë në shtëpi me 3 prill, teksa do të presë kampionët e Europës, Realin e M
Datat zyrtare, kur do të luhen dy superndeshjet Real-Juventus Shorti i çerekfinaleve të Champions Leagues ka përcaktuar sfidat që priten të luhen në 3-4 prill, ndërsa ato të kthimit
Përballje titanësh, shorti vë në sfidë Juventus-Real Madrit Shorti në Nyon të Zvicrës vulosi sfidat çerekfinale ku pikas supersfida Juventus-Real Madrit e cila pritet të jetë ndesh
ZYRTARE/ Përballjet e mëdha, hidhet shorti në Champions League Ditën e sotme në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Champions League. Fati i goglave ka ven
Më 19 prill vendoset për fatin e Kosovës Pas përjashtimit nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (EQAR), Agjencia e Kosovës për Akred
SBAShK-u ultimatum Qeverisë: 13 prilli afati i fundit për plotësimin e kërkesave tona Nënkryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Lutfi Mani ka theksuar se data 13 prill
Ngjarjet e 27 prillit, përjashtohen 27 nëpunës policor Vitin e kaluar, Sektori për kontroll të brendshëm pranë Ministrisë për Punë të Brendshme, ka hetuar veprimet dhe punën e
Kush fiton 166 000 lekë në muaj duhet të deklarojë të ardhurat brenda prillit Janë 8201 individë, të cilët në vitin 2016 kanë deklaruar elektronikisht Deklaratën Individuale Vjetore të të Ardhurave,
Prej 1 prillit shtohet një tjetër taksë Nga muaji prill, pritet që fatura e ujit të ketë një vlerë akoma më të lartë nga ajo aktuale. Nuk bëhet fjalë për rri
Nga prilli vjen një lajm i mirë në ekonomi për Shqipërinë dhe Kosovën Pika doganore kufitare Morinë –Vërmicë, që lidh Kosovën dhe Shqipërinë, nga fillimi i muajit prill do të ketë vetëm një
Vdekja e Astorit anulloi ndeshjet e sotme në Serie A, përcaktohen se kur do të zhvillohen Ndeshjet e Seria A nuk u zhvilluan sot për shkak të vdekjes së kapitenit të Fiorentinës që është ndarë nga jeta Davide A
Konfirmohen ndyshimet e ndeshjeve të Serie A Janë konfirmuar ndryshimet në listën e ndeshjeve të Serie A, përfshirë Juventus-Atalanta që do të zhvillohet më 14 mars
Vuçiq: Nuk jam frikacak, në prill do të dal me propozim për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sonte se ai nuk dëshiron të marrë pjesë në asgjë që do të çonte në luft