999 rezultate për

prill

Greva e paralajmëruar ndikon te testet e fundvitit Sindikata e Arsimit vazhdon të kërkojë nga Qeveria e Kosovës që të procedojë për në Kuvend Ligjin për Punëtorët e Arsimi
Mogherini dhe Hahn më 18 prill vizitojnë Maqedoninë “Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme dhe siguri në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini dhe eurokomesari për
Gruevski: Jam i pafajshëm për rastin "Shuplakat" Në Gjykatën Penale sot filloi seanca për rastin e PPS-së ” Shuplakat”, ku të gjithë të akuzuarit për këtë rast thanë se
Më 12 prill takimi i radhës Dimitrov – Kocias Shefat i diplomacisë së Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias, me 12 prill do të realizojnë një taki
Paralajmërohet draftim i shpejtë i statutit të Asociacionit Kërkesat e përfaqësuesve të Bashkimit Evropian për themelimin urgjent të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe duket
Ekspertët japin alarmin: Taksat e prillit do masakrojnë qytetarët shqiptarë Dy ndryshime të forta fiskale kanë nisur nga 1 prilli. Përfshirja e biznesit të vogël me xhiro vjetore mbi 2 milionë le
Janakisevski tregon arsyen për kërkesën e shtyrjes së seancës Kam të caktuar gjykime, vetëm dy ditë kam mundësinë për të inspektuar provat e PSP, prandaj i kërkoj gjykatës të lejojë
Bayerni komfirmon se do ta emëroj së shpejti trajnerin e ri Bayern Munich do ta emerojë trajnerin e ri deri në fund të prillit dhe ai nuk do të jetë Thomas Tuchel, ka konfirmuar pë
Beatrix shokon me deklaratën e papritur: Jam shtatzënë! Dita e sotme njihet ndryshe si dita e gënjeshtrës dhe për këtë këngëtarja Beatrix Ramosaj ka vendosur ti bëjë një lojë n
Donald Lu ironizon hapur “peshqit” e mëdhenj: Gëzuar 1 prillin! Dita e sotme njihet ndryshe edhe si dita e gënjeshtrave. Për këtë ambasadori Amerikan Donald Lu, postuar një foto shu
Vuçiq zbut tonet për Asociacionin: Do presim 20 prillin si do të veprojë Kosova Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë përsëri ka komentuar krijimin e bashkësisë së komunave me shumicë serbe.
Zaev: Me Ahmetin biseduam për çështjen e emrit dhe për zgjerimin e koalicionit qeveritar Kryeministri Zoran Zaev ka shpalosur detaje në lidhje me takimin e tij të mbrëmshëm me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, në
ATK-ja ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët rreth kuponëve fiskal Administrata Tatimore e Kosovës njofton gjithë qytetarë së nga data 1 Prill 2018 mund të aplikojnë për rimbursim nga kup
Nga 1 prilli çmimet e ilaçeve pësojnë rënie Rreth 500 barna do të kenë ulje të çmimeve me shumicë dhe pakicë. Ulje më të madhe do të ketë për barnat Tegretol, ilaç
Komuna e Prishtinës cakton orarin kur mund të hidhni mbeturinat e mëdha nga shtëpitë Në kuadër të politikave për një qytet sa më të pastër, Komuna e Prishtinës përmes kompanisë së kontraktuar “Pastrimi” or
Veliaj: Sjellim 4 mijë biçikleta dhe mbjellim 122 mijë pemë deri në fund të prillit Tirana ka hyrë tashmë në revolucionin e gjelbër. Kjo jo vetëm sa i përket mbjelljes së pemëve dhe shtimit të gjelbërimit
Robben flet hapur për të ardhmen Arjen Robben ka folur për të ardhmen teksa thekson se do ta zgjidhë muajin e ardhshëm. Robbenit do i skadojë kontrata
Arrestohen sërish një pjesë e të akuzuarve për ngjarjet e 27 prillit Pesë persona të akuzuar për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar mbrëmë sërish janë arrestuar
27 prilli, dy mjete shpërthyese ishin vendosur në zyrat e Parlamentit Pasi kanë qenë duke u zhvilluar ngjarjet e dhunshme në Kuvend, në sallën e Kuvendit dhe në pres qendrën, deri tek dy zyr
Bëhuni gati! Nga 1 prilli në faturën e dritave do të keni një taksë të re Një tjetër taksë do të futet në faturën e energjisë Elektrike dhe ajo është taksa e pronës. Ministri i Financave, Ah