999 rezultate për

prill

Haradinaj u jep afat edhe 10 ditë zv/ministrave Në fund të vitit të kaluar, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u kishte kërkuar zëvendësministrave të Qeverisë së
Seanca e radhës për dhunën ndaj Selës më 16 prill, pritet të dëshmojë Muhamed Zekiri Gjykimi për të akuzuarit për dhunën ndaj deputetit Ziadin Sela, që ndodhi më 27 prill në Kuvendin e Maqedonisë, do të va
Anulohen seancat për ligjet reformuese Edhe pse u paralajmërua, pakoja e ligjeve për reformat në gjyqësor nuk do të kalojë sot në Kuvendin e Maqedonisë. Seanca
Komuna e Prishtinës nesër heq mbeturinat në disa lagje Nesër më 11 prill, vazhdon aksioni për grumbullimin e mbeturinave të vëllimshme, në lagjet Kalabria, Qendra, Dardania, L
Xhaferi tregon detaje për ditën e 27 prillit Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dëshmoi në gjykatë në lidhje me tentimvrasjen e deputetit dhe kryetarit të Aleancës p
Xhaferi sot del për dëshmi para gjykatës Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ministri i Shoqërisë Informatike, Damjan Mançevski dhe deputeti Aleksandar Kiracovsk
Çmenden temperaturat, deri në 20 prill kënaquni me diell Tabloja termike gjatë periudhës 7 – 20 prill parashikohet: Temperaturat mesatare ditore në Shqipëri të jenë mesataris
Koxijas më 12 prill në Maqedoni Aleksis Ciprasit i nevojiten 180 deputetë që të miratohet marrëveshja eventuale për çështjen e emrit. Mediat greke shkru
Ramadani: Raporti i Progresit do të ketë kritika për pushtetin Kryetari i Këshillit euro-atlantik, Ismet Ramadani ka vlerësuar se Qeveria është e vetëdijshme për lëshimet eventuale, d
Javë e stërngarkuar me seanca gjyqësore për Gruevskin Pas festave vijon një javë e mundimshme gjyqësore për ish kryeministrin Nikolla Gruevski. Nga e marta deri të premten, a
Menduh Thaçi del në 24 prill si i akuzuar para gjyqit Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi dhe ish-drejtori i DSK-së Sasho Mijallkov pritet të dalin më 24 prill para gjyqit, si të
Zaev dëshmon për sulmin ndaj Selës Siç mëson “Makfax“, për sulmin ndaj deputetit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela më 27 prill të 2017-s në Kuvendin
A do të plasë lufta greko-turke në prill? Faktet që e konfirmojnë këtë frikë (VIDEO) Duket e pabesueshme, por ka diplomatë të huaj në Athinë dhe Ankara që i tremben një lufte reale mes Turqisë dhe Greqisë,
Rrjeta e Vettingut gati për “peshkun” e tretë, një gjykatës tjetër gati të kalojë në sitë Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Durrës, Besim Trezhnjeva do të jetë gjykatësi i tretë që do të kalojë në Vetting. Në d
Rikonstruimi i qeverisë deri në fund të muajit prill Deri në fund të muajit prill pritet të përfundoj rikonstruimi i Qeverisë, ka deklaruar sot kryeministri Zoran Zaev. N
27 prilli, Apeli konfirmon masat e Penales Gjykata e Apelit në seancën e sotme i konfirmoi vendimet e Gjykatës Penale për 7 të pandehurit e ngjarjeve të Kuvendit m
27 prilli, të akuzuarit kërkojnë arrest shtëpiak Boris Damovski, një nga organizatorët e protestave “Për Maqedoni të përbashkët”, kërkoi nga Gjykata e Apelit që t’i shfu
Greva e paralajmëruar ndikon te testet e fundvitit Sindikata e Arsimit vazhdon të kërkojë nga Qeveria e Kosovës që të procedojë për në Kuvend Ligjin për Punëtorët e Arsimi
Mogherini dhe Hahn më 18 prill vizitojnë Maqedoninë “Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme dhe siguri në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini dhe eurokomesari për
Gruevski: Jam i pafajshëm për rastin "Shuplakat" Në Gjykatën Penale sot filloi seanca për rastin e PPS-së ” Shuplakat”, ku të gjithë të akuzuarit për këtë rast thanë se