999 rezultate për

prill

Çdo ngjasë me Jugosllavinë? Pyetja e Enverit që alarmoi ushtrinë ǒdo ngjasë në Jugosllavi pas Titos?!” Një pyetje e tillë që hodh publikisht nga ish-diktatori Enver Hoxha e fushën e ng
Sot vazhdon seanca, si u tentua vrasja e Selës Në Gjykatën Penale sot vazhdon gjykimi i të akuzuarve për tentim vrasje të deputetit Ziadin Sela, që ka ndodhur më 27 pr
Sot, një president dhe një ish-president shqiptar festojnë ditëlindjet (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, sot festojnë ditëlindjet. Thaçi ka mb
Çavkov fiton lirinë Këshilli penal pran Gjykatës Themelore Shkupi 1 sot mori vendimin për t’i tërhequr masën e paraburgimit Mitko Çavkovit d
Ky është çmimi marramendës që u shit menuja e Titanikut (FOTO LAJM) Menuja e ushqimit të parë që është shërbyer në bordin e anijes së famshme të Titanikut është shitur për 100 mijë paund n
Tusk do të zhvilloj turne Ballkanik: Në Shkup më 27 prill Kabineti i Presidentit të Këshillit të Europës, Donald Tusk, konfirmoi se do të marrë pjesë në samitin e Brdo-Brionit më
27 prilli, Gjoshevski dhe Popovski do dalin nga paraburgimi Ish shefi i sigurimit të kryetarit të Parlamenti, Goran Gjoshevski dhe ish kryeshefit në MPB, Oliver Popovski të cilët j
Ujërat e lumenjve kalojnë nivelin e mesatares së prillit Niveli i lumenjve është mbi mesataren për prillin me përjashtim të Kriva Rekës, Bregallnicës në Berovë dhe Cërna Rekës n
Pas 69 viteve, Londra shënon ditën më të nxehtë Në disa pjesë të Londrës, temperaturat kanë kaluar 29 gradë Celsius të enjten, duke e bërë atë ditën më të nxehtë të pri
Ndërpritet gjyqi për tentim vrasjen e Selës, përkeqësohet shëndeti i të akuzuarit Gjykimi për tentim-vrasje ndaj deputetit Ziadin Sela në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar, sot është
Trump konfirmon bisedimet mes koreaneve për përfundimin e luftës Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka konfirmuar se ka pajtim për bisedime të nivelit të lartë mes Koresë së Jugut dhe Ve
Liderët e dy Koreve, përcaktohet vendtakimi i 27 prillit Takimi i 27 prillit ndërmjet Presidentit të Koresë Jugore Moon Jae-in dhe Presidentit të Koresë Jugore Kim Jong-un është
Nga sot e deri të enjten në Shkup do të ketë mënyrë tjetër qarkullimi Për shkak të Samitit dixhital të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet më datat 18 dhe 19 prill në Shkup
Rusia planifikon sanksione hakmarrëse kundër SHBA-së Dhoma e Ulët e parlamentit të Rusisë ka planifikuar leximin e parë të një projektligji lidhur me masat hakmarrëse kundër
Tërhiqet Vuçiç, nuk garanton se në prill do ta prezantojë zgjidhjen për Kosovën Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç nuk po mund ta mbajë një premtim që e ka dhënë tash e sa kohë. Ai tash nuk po siguron
Mediat serbe: Forcat Speciale do t’ia mësyjnë Veriut para 25 prillit Portali serb informer, i njohur me qëndrimet kundër Kosovës dhe me spekulimet e shumta për zhvillimet e ardhshme në vend
Kjo është data kur legjenda e Barças do të lerë fushën e blertë Andres Iniesta pritet të konfirmojë fundin e karrierës së tij të lavdishme të Barcelonës pasi të jetë luajtur finalja e
Planeti X’ drejt Tokës, në 23 prill vjen fundi i botës Fundi i botës është afër, dhe jo për shkak të Luftës së 3 Botërore. Në vend të luftës, është "planeti i vdekjes" Nibiru
Simiq ia përkujton kërcënimin Haradinajt për kushtin e Asociacionit Përfaqësues të Listës Serbe kanë paralajmëruar se nëse Qeveria e Kosovës nuk e themelon Asociacionin e Komunave serbe sh
Grubi: Rekomandim i pastër më 17 prill Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, Artan Grubi me anëtarët dhe zëvendësanëtarët e Komisionit, sot realizoi tak