999 rezultate për

prill

Dy persona pranojnë se e sulmuan Selën Dy sulmues të Zijadin Selës, të cilët më 27 prill të vitit të kaluar sumuan deputetin në Kuvnedin e Maqedonisë kanëpranu
Del çertifikata e vdekjes së Aviçit, detaji që iu bëri përshtypje të gjithëve (FOTO LAJM) Muzikanti i lindur në Suedi dhe DJ i njohur si Avicii është gjetur i vdekur para pak kohësh në banesën e tij në Oman.
Prokuroria shfaq një video të re nga sulmi ndaj Selës Një incizim i ri shtesë të propozuar nga Prokuroria Themelore Publike dhe dy incizime tashmë të emetuara në Gjykatën Pen
Leo Messi fiton një tjetër çmim në Spanjë (FOTO LAJM) ​Lojtari më i mirë për muajin prill i është dhënë Leo Messit, pasi vazhdon të koleksionojë çmime individuale.
Mësoni nëse po rriten çmimet e produkteve të konsumit në Kosovë Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit (IHÇK) tregon se çmimet në muajin prillin nuk kanë ndryshuar aspak për dalli
Porositi vrasjen e gruas, burg për jetë për shkodranin Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon burgim të përjetshëm për Sadetin Sulën. Sadetin Sula akuzohet se ka porositur vr
Vendimi për 27 prillin, Alimi ofron garanci shtëpinë e tij Për të dyshuarin për terrorizëm më 27 prill, Abdylfeta Alimi, Gjykata e Apelit do të vendosë nesër mbi ankesën ndaj vend
Ngjarjet e 27 prillit, Prokuroria depoziton padi të reja Prokuroria ka paditur penalisht ditën e sotme edhe Nikolla Mitreski-Kolon, për shkak të ngjarjeve të përgjakshme të 27 p
E mitura alarmon policinë në Obiliq Një nënë nga fshati Plemetin i Obiliqit ka raportuar në polici se vajza e saj e mitur, e komunitetit ashkali, ka dalë ng
Hetime edhe ndaj prokurorëve për ngjarjet e 27 prillit Prokurori Publik, Lubomir Joveski ka informuar se po zhvillohen hetime për mundësinë e përfshirjes së prokurorëve në fsh
Inçizime të reja për 27 prillin dalin para gjykatës Minutat kritike të ngjarjes së 27 prillit ku u dhunua Ziadin Sela, të regjistruara edhe nga i akuzuari Osavkovski, janë
Xhaferi: Izet Mexhiti na shpëtoi nga lufta qytetare! Mbrëmë në një intervistë të dhënë për televizionin Tema, Talat Xhaferri ka sqaruar shumë të pa thëna për ngjarjet e 27 p
Xhaferi rrëfen për herë të parë: Si i ndala shqiptarët natën e 27 prillit Mbrëmë në një intervistë të dhënë për televizionin Tema, Talat Xhaferi ka sqaruar shumë të pa thëna për ngjarjet e 27 pr
Skandali i Gulf, sekuestrohen asetet e kompanisë Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka bllokuar 2 pika karburantesh në fshatin Libonik përgjatë aksit Korçë-Maliq dhe nj
Rusët "blindojnë" Tiranën, Kirill mbërrin në Shqipëri Patriarku i Rusisë, Kirill ka mbërritur në Tiranë. Kjo është vizita e tij e parë në Shqipëri. Mësohet se bashkë me
Të hënën ushtria në qeveri, a do të jetë dështimi i radhës i Haradinajt? Pavarësisht kundërshtimeve nga Lista Serbe, Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK) është zotuar se të hënën, p
Si u shpërblyen shpëtimtarët e deputetëve në ngjarjen e 27 prillit Më 27 prill të vitit të kaluar, disa protestues që ndodheshin jashtë kuvendit kundërshtuan me dhunë, koalicionin e kriju
DOKUMENTAR / 27 prillit, kufiri që ndante Maqedoninë normale nga ajo apokaliptike (VIDEO) Kufiri që ndante Maqedoninë normale nga një Maqedoni apokaliptike, pa dyshim që ishte 27 prilli i viti të kaluar (2017).
Sot bëhet një vit nga sulmi në Kuvend ndaj Selës Në njëvjetorin e ngjarjes së përgjakshme që ndodhi në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, sot në Gjykatën Penale duhet
Koncesionari i HEC-eve në Osum dërgon Ramën në gjykatë Pavarësisht se kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në kanionet e Osumit nuk do të ndërtohet asnjë HEC, kompania në fja