999 rezultate për

prill

Publikohen datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve Publikohen datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve UEFA ka publikuar datat për ndeshjet çerekfinale në Li
214 vite burg për rastin “27 Prilli” Me gjithsej 214 vite burg janë dënuar 17 të akuzuarit që kanë mbetur, nga 33 gjithsej më parë për dhunën në Parlament më
Një gjysmëfinale e mundshme Barcelona-Liverpool Barcelona dhe Liverpool mund të përballën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nëse të dyja e kalojnë faqen çerekfinal
Skënderbeu me deklaratë zyrtare: Seanca në CAS më 16 prill, presim të dalim fitimtarë (FOTO LAJM) Klubi i Skënderbeut ka dalë me një qëndrim zyrtar për të sqaruar opinonin publik në lidhje me gjyqin në KAS për përjasht
Haradinaj: Dëshiroj të ftoj kryeministren serbe në Prishtinë Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar të martën se homologia e tij serbe, Ana Bërnabiq, do të jetë e ftuar për të qen
Kuvendi të mbajë përgjegjësi nëse arratisen dy deputetët e VMRO-DPMNE-së Prokuroria e cila udhëheqë me Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion dhe e cila e përfaqëson akuzën për rasti
Bejli: Përgjegjësia për “27 Prillin”, e rëndësishme Ambasadori amerikan Xhes Bejli në një intervistë për emisionin 360 gradë thotë se heqja e imunitetit të Veljanovskit ësh
Pritet heqja e imunitetit të Veljanovskit Komisioni për Çështjen e Mandateve dhe Imunitetit do të vendos sot heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Tr
Nikolla Gruevski, i dyshuar nga Prokuroria për “27 prillin” Nuk janë vetëm 2 ish ministrat dhe ish kryetari Kuvendit për të cilët prokuroria ka hapur hetimet, po janë 5 përsona, sh
Maqedonia mban zgjedhjet Presidenciale në 21 prill Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje firmosi aktin e shpalljes së zgjedhjeve presidenciale, kurse së bashku me zgjedhje
U arrestua në Tiranë, kush është reperi i shumëkërkuar nga Finlanda Shhtetasi finlandez M. S., 34 vjeç është arrestuar në Tiranë falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me homologët vetëm dy
Ky do të jetë kundërshtari i Joshuas më 13 prill Eddie Hearn, menaxheri i Anthony Joshua, ka deklaruar sot se kandidati kryesor për t’u ndeshur me kampionin e botës në p
Gazetarët që raportuan për "27 prillin" padisin shtetin Gazetarët që raportonin rreth hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill do ta padisin shtetin pasi nuk i ka mbrojtur të n
Ndërtimi i termocentralit "Kosova e Re" mund të dështojë Pas një dekade të tërë zvarritje gurthemeli i termocentralit “Kosova e Re” mund të vendoset në prill të vitit të ardhshë
E tmerrshme, kërkojnë amnisti edhe personat që tentuan të vrisnin Selën Sot skadon afati për dorëzim të kërkesave për amnisti për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vi
KE mirëpret vendimin për faljen e njerëzve që shkatërruan Kuvendin Komisioni Evropian sot e përshëndeti miratimin e Ligjit për amnisti për ngjarjet në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të
Zaev i fali, ligji për aministinë e huliganëve të 27 Prillit pret firmën e Ivanovit Ligji për Amnisti sot është dorëzuar tek kabineti i Kryetarit të Shtetit Gjorge Ivanov, ku pritet që ta nënshkruajë, the
Ruskovska: Presim që të hyjë në fuqi Ligji për amnisti, procesi për 27 prillin vazhdon Prokurorja Villma Ruskovska e cila e udhëheq procesin e 27 prillit është prononcuar në lidhje me votimin e Ligjit për am
Të burgosurit në Maqedoni kërkojnë të dalin nga burgu Qindra të burgosur nëpër burgjet e vendit sot nisën grevën e urisë, me kërkesën që të amnistohen njëjti siç po përflitet
Amnistia për 27 Prillin, pazar me Gjyqësorin Amnistia e mundshme për pjesëmarrësit në dhunën në Kuvend, më 27 prill të vitit 2017, nuk është asgjë tjetër pos pazar p