E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

prifterinj

Australi, hetim kombëtar abuzimit seksual të fëmijëve Në Melbourne të Australisë ka nisur një nga hetimet më të mëdha të dhunës seksuale ndaj fëmijëve, me më shumë se 5 mijë
Shkishërohet autori i vrasjes së trefishtë në Lezhë Kastriot Zhuba, autori i dyshuar i vrasjes së një familje të tërë në fshatin Blinisht të Lezhës është personi i parë që
Paratë e kishave, vidhen nga priftërinjtë Edhe pse sipas ligjit shumica e kishave që ndodhen nëpër fshatra obligohen t’i dorëzojnë paratë në Kishën Ortodokse Maqe
Priftërinjtë, vrasës me pagesë për tu "vetëvrarë" Dy priftërinj kolumbianë që u gjetën të vdekur në kryeqytetin Bogota, një vit më parë, paguan vrasës me pagesë, në atë q
Rrahje masive mes priftërinjve (VIDEO) Policët e trazirave u detyruan të ndërhyjnë në vendlindjen e Jezu Krishtit pasi më shumë se 100 murgj e priftërinj u për
Skandali, mijëra fëmijë të dhunuar nga priftërinjë në Hollandë Më mijëra minorenë në Hollandë kanë vuajtur që nga ngacmimet seksuale deri dhe tek përdhunimet nga të punësuar të instit
Skandal në Gjermani, mijëra fëmijë të dhunuar nga priftërinjë Më mijëra minorenë gjerman kanë vuajtur që nga ngacmimet seksuale deri dhe tek përdhunimet nga të punësuar të institucio
Priftërinjtë grekë, si po i joshin fëmijët për kombësinë Jo se ndihen të tillë, por sepse të jesh grek ushqehesh më mirë se sa shqiptar. Nga ligji "Për ndryshimin e kombësisë" j
Abuzimet me fëmijët, Vatikani me rregullore të re Vatikani po përgatit një udhërrëfyes të ri për priftërinjtë katolikë, i cili fokusohet në mënyrat për të luftuar abuzimi
Papa: Ndihem i turpëruar për abuzimet e fëmijëve Gjatë meshës në Katedralen e Westminsterit në Londër Papa Benedikti XVI tha se ndjehet thellësisht i turpëruar për abuzi
Skandali, Papa Paolo VI i informuar per abuzimet e prifterinjve Një skandal tjetër i rëndë u zbulua ditën e mërkurë. Sipas disa burimeve anonime u zb
Papa: Prifterinjte pedofile te pergjigjen para drejtesise Priftërinjtë pedofilë duhet të përgjigjen për abuzimet e tyre, para Zotit dhe para gjykata
Byrne: Prifterinjte kane abuzuar me mua Ish polici i korruptuar në filmin “Të dyshuarit e zakonshëm”, Gabriel Byrne bën një
Prifterinj homoseksual ne Vatikan. Skandal ne televizionin italian La7 nga Flamur KERRI , ITALIPrononcimet: “Nje pjese e mire e prifterinjve jane homoseksual” “Kam qene i li