999 rezultate për

prifterinj

Në Rumani kërkohet vetting për priftërinjtë Vatikani i ka kërkuar Rumanisë të kalojë në sitë të shkuarën komuniste të priftërinjve. Në kohën kur vendin pritet ta vi
Papa pranon se murgeshat janë mbajtur si skllave seksi nga priftërinjtë Papa Francesku ka pranuar se priftërinjtë dhe klerikët kanë abuzuar me murgeshat, madje në një rast i kanë mbajtur edhe
Sekretet e errëta, si abuzohet seksualisht me murgeshat nga priftërinjtë Kisha konsiderohet si vendi i Zotit, por shumë priftërinj e kanë përdhosur atë me abuzime të ndryshme, më të rëndat prej
Jovanoviç: Nuk na duhen priftërinjtë që alternativë kanë luftën me shqiptarët Kryetari i Partisë Liberal-Demokratike, Çedomir Jovanoviq, tha sot se vendimi i Sinodit të Kishës Ortodokse Serbe (SPC)
Me flamuj dhe priftërinj, varrosen eshtrat e 578 ushtarëve grekë në Këlcyrë (VIDEO) Rivarrimi i eshtrave të ushtarëve grekë të zhvendosur nga parcela në fushën e fshatit Dragot në Tepelenë tek manastiri n
Rrëfimi tronditës i djalit shurdh-memec: Si na mësonin seksin oral priftërinjtë dhe abuzonin me ne! Një djalë shurdh-memec i cili është një nga viktimat e abuzimeve seksuale brenda kishës katolike, ka zbuluar sesi prift
Dalin fakte tronditëse nga abuzimi i priftërinjve me 1 mijë fëmijë Janë publikuar dëshmi tronditëse nga ngjarja që shokoi botën javën që po lëmë pas. Abuzime me mbi 1000 fëmijë nga 300 pr
Abuzimi seksual i priftërinjve, Kili i kërkon informacion Vatikanit Prokurorët kilianë thanë në një deklaratë se ministria e jashtme kiliane, nëpërmjet ambasadës së saj në Itali, kishte kë
Hoxhallarët dhe priftërinjtë luajnë futboll, nuk do ta besoni kush ishte gjyqtar Rreth 8.000 persona kanë marrë pjesë në festën familjare në fushën e gjelbër të VfL Benrath, në Düsseldorf. Aty u takuan
Priftërinjtë grekë në protesta: "Maqedonia është Greqi" (VIDEO) Rreth 60 priftërinj të Metropolit të Shenjtë të Aegialisë dolën në rrugë të mërkurën për të shprehur shqetësimin e tyre
Papa Françeskut trondit themelet e Kishës: Burrat e martuar mund të bëhen priftërinj (FOTO LAJM) Papa Francesku thuhet se ka kërkuar që burrat e martuar në Brazil të lejohehen të bëhen priftërinj, një veprim i diskutu
Shokon diva greke: Jam shqiptare, babai urrente priftërinjtë grekë E kush nuk është dashuruar me Penelopën e bukur greke. Me atë fytyrë të gdhendur mesdhetare që për besnikërinë ndaj dash
KMSH reagon për videon tallëse ndaj priftërinjve: Dënojmë ngjarjen, do marrim masa Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka reaguar në lidhje me videon mes imamit Ahmed Kalaja dhe Andi Lilës, ku ata shfaqeshi
Ndjekësi i shan priftërinjtë dhe hoxhallarët, Rama i përgjigjet egër (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka bërë një postim në Facebook në lidhje me legalizimin e objekteve të kultit në Shqipëri duke shkaktu
Lila tërbon media greke, kërkojnë dënimin e mbrojtësit shqiptarë Video-skandali me priftërinjtë grekë pritet t'i kushtojnë rëndë Andi Lilës. Mbrojtësi i kombëtares sonë ka treguar dje b
Andi Lila dhe Ahmet Kalaja tallen me priftërinjtë grek (VIDEO) Një skandal ka përfshirë së fundmi kombëtaren shqiptare. Andi Lila dhe Armando Sadiku kanë qenë personazhe të një video
Rexhepi-priftërinjëve kundër gjuhës shqipe: A do e rrokë Xhoni pushkën? Së fundmi, në protestat kundër gjuhës shqipe në Maqedoni, i janë bashkuar edhe priftërinjtë, gjë e cila ka bërë që Bashk
Papa trondit botën, ja çfarë thotë për prifërinjtë pedofilë Papa Françesku ka reduktuar dënimet për priftërinjtë pedofilë të cilët abuzojnë me fëmijët që janë më të vegjël se 12 vj
SHOKUESE / 1 në 14 priftërinj akuzohen për abuzim me fëmijë në Australi Sipas një raporti të publikuar së fundmi, mes viteve 1950 deri në vitin 2010, rreth 7% e priftërinjve katolikë akuzohen
Priftërinj dhe hoxhallarë bekojnë çiftin mbretëror në Pallatin e Brigadave (VIDEO) Përfaqësues të lartë të feve kanë bekuar sot çiftin Princi Leka II me Elia Zaharia. Rreth orës 11:00 nisi në Pallatin e