999 rezultate për

presionit

Durrës, vetëvaret 57-vjeçari Një 57-vjeçar nga qyteti i Durrësit është gjetur sot nga familjarët e tij i vetëvarur. Gëzim Saraçi banues në lagjen num
Vendbanimet e reja, Izraeli nuk tërhiqet edhe pas presionit ndërkombëtar Izraeli nuk do të tërhiqet nga plani për ndërtimin e vendbanimeve të reja në territorin e pushtuar palestinez, edhe pas
Njerëzit e shëndoshë janë më të lumtur se të dobëtit Njerëzit e shëndoshë janë më të lumtur se ata të dobët dhe sipas shkencëtarëve, për këtë ka prova shkencore që lidhen me
Aktorja Zeta-Jones rrëfen ditët e vështira të depresionit Aktorja Catherine Zeta-Jones gjatë një interviste për revistën amerikane InStyle ka rrëfyer ditët e vështira të depresio
Heqja e mbikëqyrjes dhe shtimi i presionit Varësia e agjendës së Kosovës nga Serbia është evidente. Pra, jo vetëm që agjend
Zgjatja e depresionit, redukton vëllimin e trurit Zgjatja e kohës që një person është nën ndikimin e depresionit çon në një reduktim të ndjeshëm të vëllimit të trurit. Ky
Koka e kësaj vajze rritet vazhdimisht (FOTO LAJM) Quhet Dilla Anargia Adilla, është vetëm 3 vjeç dhe që nga lindja vuan nga sëmundja e rrallë Hydrocephalus (mbledhje e uj
Puna dhe vetmia, shkaktare të depresionit Njerëzit e punësuar që jetojnë të vetëm kanë një rrezik 80% në të lartë nga prekja prej depresonit se sa ata që jetojnë
Depresioni ul rezistencën ndaj kancerit Pacientët e kancerit shpesh luftojnë me depresionin. Sipas një hulumtimi të bërë kohët e fundit nga Universiteti i Briti
Hungarezët protestojnë ndaj presionit të BE Hungarezët kanë protestuar ndaj qëndrimit të mbajtur nga BE ndaj qeverisë së këtij vendi. Më shumë se 100 mijë persona k
Al-Assad: Nuk gjunjëzohemi para presionit ndërkombëtar Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, ka deklaruar gjatë ditës së dielë se vendi i tij nuk do të gjunjëzohet përballë pr
Xhandarmëria serbe bllokon rrugët Mediat kosovare njoftojnë se të gjitha rrugët alternative nga Serbia për në Kosovë janë bllokuar nga xhandarmëria serbe
Soros: Bota pranë Depresionit të Madh Në një intervistë për gjermanen “Der Spiegel”, investitori miliarder George Soros, argumenton favorin e krijimit të obli
Fëmijët e abuzuar, dyfish të rrezikuar nga depresioni Shkencëtarët thonë se abuzimi në fëmijëri dyfishon rrezikun e zhvillimit të episodeve të shumta dhe afatgjata të depresi
Kakao edhe kundër depresionit Stimuluese, anti-depresion, për çdo nevojë afrodiziaku. Për disa persona nuk ka shumë ndryshime nga një drogë. Kakaoja,
Rama: Meta u dorëhoq pas presionit ndërkombëtar Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama në një bashkëbisedim me gazetarët, ftoi sot qytetarët të marrin pjesë në protestë
Sëmundjes së depresionit i vjen fundi? Shkencëtarëve iu ka shkuar ndoresh që te mijtë e laboratorit të përmirësojnë një gjen, i cili ka lidhje të fuqishme me p
Si ta kuptoni gjendjen e depresionit! Jam në stres, jam në depresion... kush e di sa herë na bie që të dëgjojmë apo të themi këto fjalë. Fjala depresion, në f
Latifi: Njohja e Kosovës, rezultat i presionit të SHBA-ve Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Maqedonia nuk është meritë e partive politike shqi
Shitja e armëve Armenisë: Shqipëria tërhiqet pas presionit ndërkombëtar Ky është premtimi që Ministri i Punëve të Jashtme Lulzim Basha i ka bërë homologut t&