999 rezultate për

presionit

Kosi parandalon rritjen e presionit të gjakut Kosi është një produkt që ndihmon në parandalimin e rrritjes së presionit të gjakut. Sipas një studimi t kryer te femrat
Ja pijet që dëmtojnë zemrën Shëndeti gjithmonë duhet të jetë parësor. A kujdesemi mjaftueshëm për të qenë në formë dhe për të ndjekur të gjitha hapa
Vetëvritet për shkak të depresionit, 34-vjeçari në Shkodër Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një person ka qëlluar veten me armë zjarri. Burime policore lokale bëjnë t
Shenjat treguese të depresionit Depresioni është një fenomen që ka shenja të fshehta dhe që është e rëndësishme që të zbulohen në kohë, si një mënyrë pë
Ushqimet e duhura kundër depresionit Depresioni është një fenomen shqetësues për shumë persona i cili shkaktohet në varësi të gjendjes emocionale që mund të
Pas presionit të deputetëve të PD, policia liron njërin nga protestuesit UPDATE - Deputetët e Partisë Demokratike Gent Strazimiri, Flamur Noka, Jorida Tabaku, Aldo Bumçi, Arben Ristani, Florion
Peshku një mbrojtës i mirë kundër depresionit Sipas një studimi më të fundit të publikuar është arritur në përfundim se konsumimi i peshkut ka një rol të veçantë në s
Sony kopjon Apple-in Sony duket se së shpejti do të prezantojë telefonin e ri të mençur Xperia Z6, i cili mësohet se do të jet një pajisje e
Meditimi ndihmon në lehtësimin e depresionit Një studim i kohëve të fundit i shkencëtarëve amerikanë konfirmon rezultatet e kërkimeve të mëparshme, por edhe zbulon d
Galaxy S7 me ekran të ndjeshëm ndaj presionit (FOTO LAJM) Samsungut, Galaxy S7, pritet që të luftojë me iPhone 6S duke sjellë teknologjinë e re "3D Touch" në ekran. Sipas rapo
Shikoni çfarë i gjejnë në vesh (VIDEO) Gruaja kineze e njohur si Li prej ditësh vuante nga dhimbja e veshit kjo kishte bërë që ajo të drejtohej mjekëve për ndi
Peshku, ushqimi i duhur kundër depresionit Ushqimi i peshkut është një mënyrë e mirë që njerëzit të jenë sa më pak depresiv. Studime të shumta tregojnë se burrat q
Niveli i lartë i sheqerit shkaktar i depresionit Sipas një studimi rezulton se niveli i lartë i sheqerit shkakton acarim në lidhjen mes zonave të trurit, duke sjellë hum
Gërhitja një arsye e fortë e shfaqjes së depresionit Gërhitja është një proces që ka një ndikim të theksuar në shëndetin e personave të ndryshëm. Sipas një studimi të realiz
Rama: Misioni i vëzhguesve të jetë i pranishëm në Vorë, stop presionit politik! Teksa PD ka akuzuar Ramën dhe Metën se po përdorin policinë si organizatë kriminale për të arritur qëllimet e tyre, LSI
Vuçiç në SHBA, Beogradi i frikësohet presionit për njohjen e Kosovës Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç mbërrin sot në Washington me ftesë të nënpresidentit amerikan Joe Biden. Në takimet e
"Qeveria njeh vetëm gjuhën e presionit" Pasi Qeveria e Kosovës refuzoi të shqyrtonte kërkesat e tri partive opozitare të shprehur në protestën e 18 prillit gjat
Terapia e duhur kundër depresionit Depresioni është një sëmundje që bëhet shqetësim për shumë njerëz. Studime të shumta kanë testuar pilulat tek disa njerë
Efektet e shëndetshme të konsumit të tërshërës Tërshëra është një produkt që shpesh është përdorur si një lëndë vetëm në raste dobësimi, por që në të vërtetë ajo është
"CIVIL": Stop presionit dhe kërcënimeve ndaj nxënësve Nxënësit e shumë shkolla të mesme, që prej të hënës vazhdojnë bojkotimin e mësimit. Kjo pasi Ministria e arsimit dhe shk