999 rezultate për

presionit

Këto simptoma të depresionit nuk duhet ti injoroni kurrsesi Depresioni është një gjendje me të cilën ballafaqohen shumë persona. Janë disa simptoma të depresionit të cilat në sh
Depresioni ka edhe shenja fizike, ja si t’i dalloni Shumica prej nesh njohin si simptoma të depresionit, nervozizmin, lodhjen dhe trishtimin. Çuditërisht, këto mund të jenë
Pas 69 viteve, Londra shënon ditën më të nxehtë Në disa pjesë të Londrës, temperaturat kanë kaluar 29 gradë Celsius të enjten, duke e bërë atë ditën më të nxehtë të pri
Depresioni i nënës ndikon në inteligjencën e fëmijës Fëmijët që rriten me nënat në depresion, kanë më shumë gjasë të kenë koeficient më të ulët të inteligjencës. Kështu k
Luftoni depresionin me kos Një studim i ri sugjeron se kosi mund të jetë një alternativë efektive për trajtimin e depresionit, pasi përmban bakteri
Ndërprerja e ushtrimeve, mund t’u shkaktojë depresion Mjekët nga Universiteti i Adelaides në Australi kanë përcjellë shtatë studime të ndryshme ku është hetuar efekti i ndërp
Hiqni dorë nga këto zakone, shkaktojnë depresion Një numër i madh njerëzish anembanë globit po luftojnë kundër depresionit, kështu që ka disa kohë që përpiqet të gjenden
Basha i përgjgjet presionit rus të Ramës me dosjen Tahiri Partia Demokratike është përgatitur se çfarë do të kërkojë të hënën në takimin e parë të komisionit hetirmor për çështje
Lista Serbe dhe Vuçiç i binden presionit ndërkombëtar për të votuar Demarkacionin Një presion i madh ndërkombëtar po zhvillohet ndaj Listës Serbe për të votuar nesër Demarkacionin e kufirit ndërmjet Kos
Pas rehabilitimit kundër depresionit, Selena vendos t’i rikthehet përsëri muzikës Pak kohë më parë në media ka qarkulluar lajmi se pas ribashkimit të bujshëm, Selena Gomez dhe Justin Bieber ishin ndarë
Collina: Arbitrat të mos bien pre e presionit Këtë mesjavë kthehen ndeshjet e kompeticione të rëndësishme si UEFA Champions League dhe UEFA Europa League, ndërsa UEFA
Tërë jetën ndoshta e kemi matur gabimisht presionin e gjakut! Rezultatet që marrim kur matim shtypjen e gjakut mund të tregojnë probleme shëndetësore dhe për diagnozën e saktë, është
Cilat femra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas
Putin zbulon memorialin e viktimave të represionit sovjetik Presidenti rus Vladimir Putin, zbuloi të hënën një memoral që u kushtohet viktimave të represionit sovjetik dhe tha se v
Mihajloviç flet si ndihet pas presionit që po ushtrrojnë mbi të E ardhmja e Sinisa Mihajloviç në stolin e Torinos, është e lidhur ngushtë me rezultatin e nesërm ndaj Cagliarit. Trajnër
Zbardhet historia e presionit ndaj rektoratit të UP-së Tre kandidatë për doktorantë të Departamentit të Historisë në Fakultetin Filozofik, të cilët “dyshohet” se qëndrojnë mbr
Si ta përballojmë depresionin dhe cilat janë simptomat Depresioni është një gjendje psikike e individit, që shfaqet me ndryshime negative dhe me një ndjenjë të frikës, shqetës
Valverde i përgjigjet presionit të Simeones: I pranoj kushtet e tua Në lidhje me kundërsulmin e Simeones, pas akuzave të Barcelonës për barin e gjatë të fushës, trajneri i katalanasve, Ern
Marrja e këtyre medikamenteve gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e autizmit tek foshnja Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas eks
Korea e Veriut i përgjigjet presionit të SHBA-së dhe Kinës: Nuk na bëni dot asgjë Mesa duket sanksionet dhe presioni jo vetëm nuk e ndalojnë Korenë e Veriut por sic ata u shprehën ,e përshpejtojnë akoma