999 rezultate për

presionit

Kur të mësoni ç’i bëjnë arrat trurit, nuk do i ndani nga tryeza Arrat janë aleatë të vlefshëm të shëndetit tonë mendor dhe i mbajnë simptomat e depresionit larg. Kjo u demonstrua nga n
Nëse lexoni këtë lajm do të hani vetëm arra Arrat janë aleatë të vlefshëm të shëndetit tonë mendor dhe i mbajnë simptomat e depresionit larg. Kjo u demonstrua nga n
Ten Hag: Fituam kundër presionit të Juventusit Ajaxi ka arritur të bëjë historinë duke u kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve pas më shumë se 20 vitesh.
Maqedonia merr masa për të frenuar emigrantët Zëvendëskryeministrja dhe Ministre mbrojtjes e Maqedonisë së Veriut Radmilla Shekerinska ka lajmëruar përforcimin me for
Bruçaj tërhiqet nga KMSH pas presionit të Erdoganit dhe Ramës Kryetari aktual i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skëndër Bruçaj është tërhequr sëfundmi nga gara për një mandat të
Nga se vjen depresioni pas lindjes istemi imunitar mund të fshihet pas depresionit post partum që prek të paktën 15 % të grave. Duket se një skuqje e disa
Si të shërohemi nga depresioni Depresioni është një gjendje psikike e individit, që shfaqet me ndryshime negative dhe me një ndjenjë të frikës, shqetës
Shqiptarët në depesion, 60-70% e të rriturve kanë simptoma të theksuara Depresioni është një gjendje komplekse mendore dhe emocionale, e lidhur zakonisht me të qenët i trishtuar, humor të keq
Shqipëria në depresion, sa përqind e të rriturve kanë përjetuar sëmundjen? Depresioni është një gjendje komplekse mendore dhe emocionale, e lidhur zakonisht me të qenët i trishtuar, humor të keq
Juventus me forca të plota në “San Siro” Skuadra e Juventusit do të ketë një përballje të rëndësishme në transfertën ndaj Milanit këtë të dielë duke filluar nga
Dieta mesdhetare parandalon depresionin Ushqimi me një diete mesdhetare mund të ndihmojë në parandalimin e depresionit, sipas një studimi të ri. Një dietë me
Vuani nga tensioni i ulët? Ja shkaqet Hipotensioni përkufizohet si rënia e tensionit arterial nën 90 me 60 mmHg, i cili shkakton simptoma klinike si marrje me
Shenjat e para të depresionit, shpëtoni veten para të keqes Nëse kërkoni të kuroheni nga depresioni, duhet që ta identifikoni në kohë. Lidhur me simptomat e depresionit, çrregullim
Kjo është sëmundja më e përhapur në planet: Çfarë duhet të dini mbi të Depresioni është sëmundja më e përhapur në planet dhe numri i të prekurve arrin në 350 milionë, thënë ndryshe më shumë n
Mos u gënjeni nga dielli, edhe sot ka reshje Deri sot mot jostabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime. Fushat e presionit të ul
Ende nuk bëhet fjalë që të pushojnë reshjet në Kosovë Deri të premten mot jo stabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime. 31.07.2018 – Fus
Cilat femra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas
Piu helm, 37-vjeçarja në Dibër në gjendje kritike për jetën Një e re nga Dibra ka tentuar të vrasë veten duke pirë fostoksinë. Ngjarja ka ndodhur në banesën e saj dhe mësohet s
Këto simptoma të depresionit nuk duhet ti injoroni kurrsesi Depresioni është një gjendje me të cilën ballafaqohen shumë persona. Janë disa simptoma të depresionit të cilat në sh
Cilat femra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas