999 rezultate për

presioni

FSK po futet në veri? Serbia nis presionin ndaj Kosovës pas vrasjes së Ivanoviçit Serbia po synon t'a shfrytëzojë politikisht në arenën ndërkombëtare vrasjen në rrethana tepër të paqarta të Oliver Ivano
Shenjë presioni, Ferrari dhe Mercedesi prezantojnë makinat në të njëjtën ditë Në Formula 1 duket se nuk është e rëndësishme vetëm të kalosh i pari vijën e finishit, por edhe ta bësh para të tjerëve
1 ditë i humbur, gjendet i mbytur 65-vjeçari në Maliq Një person është gjetur i mbytur në rezervuarin e fshatit Bletas (Bratomirë). Policia bën me dije se 65 vjeçari me i
Presioni ndërkombëtar shtyn mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës në të cilën do të shqyrtohej përsëri shfuqizimi i Gjykatës Speciale ishte cak
Depresioni pas lindjes, një kurë e thjesht që nuk e keni ditur Këndimi me zë të lartë është një kurë mjaft e mirë për të gjitha nënat që vuajnë nga depresioni i paslindjes. Ky është r
Juventus shtyn presionin për Darmian Juventusi dëshiron të transferojnë në Torino mbrojtësin italian të Manchester Unitedit, Matteo Darmian. 28-vjeçari t
Elefteros tipos: Shtohet presioni ndërkombëtar për zgjidhjen e çështjes së emrit Pas ngjarjeve të brendshme politike në Greqi, akuzat në relacion pushtet-opozitë dhe dallimet ndërmjet partnerëve të koa
Shtohet presioni për gjetjen e një zgjidhjeje për emrin e Maqedonisë Pas ngjarjeve të brendshme politike në Greqi, akuzat në relacion pushtet-opozitë dhe dallimet ndërmjet partnerëve të koa
Tërë jetën ndoshta e kemi matur gabimisht presionin e gjakut! Rezultatet që marrim kur matim shtypjen e gjakut mund të tregojnë probleme shëndetësore dhe për diagnozën e saktë, është
Si ta dalloni tensionin e lartë të syrit? Hipertensioni okular do të thotë se presioni në sytë tuaj është më i lartë sesa duhet dhe nëse kjo gjendje nuk trajtohet
Si ta dalloni tensionin e lartë të syrit? Hipertensioni okular do të thotë se presioni në sytë tuaj është më i lartë sesa duhet dhe nëse kjo gjendje nuk trajtohet
Cilat femra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas
Deputeti i LSI tregon presionin: Babai yt do të ketë pasoja! Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari gjatë mbledhjes së Byrosë në Kuvend ka deklaruar se deputetja e PS-së Vasilika Hysi
Ky software lexon depresionin vetëm me një shikim Pavarësisht buzëqeshjes në fytyrë, dhe vezëllimit, fotot tona të postuara në rrjete sociale, si Instagram e Facebook, mu
Kryetarja e Vettingut bën thirrje: S’duhet të kemi frikë Kryetarja e Kolegjit të Apelit, Natasha Mulaj ka deklaruar sot se nuk duhet të kemi frikë dhe se presioni dhe pesha e pu
Dhe e ëma e ndjen presionin ndaj Ronaldos, nuk dëshiron ta shikojë gjuajtjen e penalltisë (VIDEO) Dolores Aveiro, nëna e Cristiano Ronaldos, nuk deshironte ta shikonte djalin e saj duke goditur penalltinë në fitoren nd
Pamje të frikshme! Studentja vetëvritet duke u hedhur nga kati i 7 (VIDEO) Një studente 23 vjeçare është hedhur nga kati i 7-të i fakultetit të mjekësisë. Ngjarja ka ndodhur në Peru në “Unive
Benzema flet për situatën e tij te Reali dhe presionin që ushtrohet mbi të Karim Benzema në një intervistë të fundit, e pranon se gjeja më e vështirë është kur të kritikojnë fansat e tu. “Mung
Buffon tregon presionin që mbart Italia në ndeshjen e nesërme kundër Suedisë Gigi Buffon ka qenë në konferencën për shtyp para sfidës së dytë të Pay-Offit me Suedinë. Ai tregoi se presioni është i
Largimi i kreut të SHISH, ish-presidenti zbulon presionin ndaj tij Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar largimin e ish kreut Të SHISH, Visho Ajazit. Sipas tij dicka e tillë ka nd