999 rezultate për

presioni

Vrau veten nga presioni i Vettingut? Reagon Ministria e Brendshme Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Fier ku një oficer policie ka vrarë veten me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur n
Mourinho tregon presionin që vuan nga kritikët Mourinho insiston se kritikët e tij gjithmonë janë në pritje të qoftë edhe lëshimit më të vogël të ekipit të tij, në mën
Allegri kalon presionin e ndeshjes drejt Napolit: Ata janë të detyruar të fitojnë Allegrit ka folur para takimit tejet të rëndësishëm nesër me Napolin, i cili mund edhe të vendos shumëçka sa i përket ti
Ushqimet që luftojnë depresionin Gjendja e depresionit dhe ankthit mund të shkaktohet nga shumë faktorë duke filluar nga gjenetika, deri tek mënyra juaj
Pas 69 viteve, Londra shënon ditën më të nxehtë Në disa pjesë të Londrës, temperaturat kanë kaluar 29 gradë Celsius të enjten, duke e bërë atë ditën më të nxehtë të pri
Depresioni i nënës ndikon në inteligjencën e fëmijës Fëmijët që rriten me nënat në depresion, kanë më shumë gjasë të kenë koeficient më të ulët të inteligjencës. Kështu k
Inteligjenca e lartë mbron nga depresioni, kjo nuk vlen për femrat Meshkujt inteligjentë kanë më pak gjasa të zhvillojnë sëmundjen e depresionit, tregojnë studimet e fundit. Nëse keni
Inteligjenca e lartë mbron nga depresioni, kjo nuk vlen për femrat Meshkujt inteligjentë kanë më pak gjasa të zhvillojnë sëmundjen e depresionit, tregojnë studimet e fundit. Nëse keni
Ilaçi që po lehtëson depresionin dhe zhduk mendimet e vetëvrasjes Ketamina ilegale e cila lehtëson depresionin e rëndë, parandalon mendimet vetëvrasëse vetëm katër orë pasi ajo është apl
Takaj nuk e ha presionin: Skënderbeu këtë vit në Champions Ardjan Takaj përmendi shumë tema teksa ishte i ftuar në Zona Gol. Ai e filloi nga fitorja në KAS, te dënimi i UEFA-s, e
Maqedonia preket nga depresioni kolektiv, të rinjtë zbrazin vendin Vendi më i preferuar i shqiptarëve për të migruar rezulton të jetë Gjermania. Në intervistën për emisionin VOX, ekonomis
Një kamër vetëm për Ronaldon, ja si e përballoi CR7 presionin e penalltisë (VIDEO) Ronaldo është padyshim heroi i Realit për eleminimin e Juventusit dhe pikërisht mbrëmë nëminutën e 87 ai ekzekutoi "vdek
Luftoni depresionin me kos Një studim i ri sugjeron se kosi mund të jetë një alternativë efektive për trajtimin e depresionit, pasi përmban bakteri
Meshkujt vuajnë nga depresioni pas lindjes po aq sa femrat dhe ka disa arsye Pas ardhjes në jetë të fëmijës, hormonet që shkojnë lart e poshtë, bëjnë që nëna e re të fillojë të njoh gjithë proçeset
Duro pranon se ekipi i tij do duhet të durojë presionin kundër Skëndërbeut Pas ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, Flamurtari gjen sërish Skënderbeun, këtë herë për javën e 28-t
Artan Hoxha: Prokurori i Elbasanit u dorëhoq nga presioni për një çështje të rëndësishme Gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar në Neës 24 se ish-drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit, i emëruar pak koh
Parandaloni diabetin, kancerin dhe presionin e lartë të gjakut duke pirë ujë në këtë mënyrë aponezët kanë një zakon: Të pinë ujë sapo zgjohen në mëngjes. E pra, kjo mund të duket çmenduri, por shkenca e mbështet
Ja kur fillon depresioni tek fëmijët Sipas një studimi tronditës fëmijët deri në 4 vjeç vuajnë nga simptomat e depresionit dhe ankthit. Nxënësit në shkoll
Të gjithë duhet ta dini, ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që keni Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë nje
Aktori i preferuar i shqiptarëve tregon kur vuante nga depresioni: Vetëm qaja Aktori i njohur Dwayne Rock rrëfeu para pak kohësh çastin më të dhimbshëm të jetës së tij, momentin kur e ëma tentoi të