999 rezultate për

presioni

5 ushqimet që duhet t’i konsumoni çdo ditë për të luftuar depresionin Të gjithë personat duhet të tregohen shumë të kujdesshëm përsa i përket shëndetit mendor, pasi nëse lihet pa trajtuar mu
Sa duhet të jetë tensioni i trupit tuaj në bazë të moshës Presioni i lartë i gjakut është njëri ndër problemet më të shpeshta shëndetësore të kohës së tashme, ndërkaq simptomat j
Cilat femra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas
Këto ushqime luftojnë depresionin! Të gjithë personat duhet të tregohen shumë të kujdesshëm përsa i përket shëndetit mendor, pasi nëse lihet pa trajtuar mu
Buffon rrëfen se ka vuajtur nga depresioni Legjenda e Juventusit dhe Italia konsiderohet si një nga portierët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, por ka zbuluar m
Departamenti Amerikan i shqetësuar nga presionin turk për mbylljen e shkollave Departamenti Amerikan i Shtetit ka thënë se Kosova ka bërë përpjekje që të ketë ligje të mira sa i përket të drejtave fe
Iniesta rrëfen betejën me depresionin Andres Iniesta ka zbuluar se ai ka rënë "pre" e depresionit dhe i është dashur të luftojë shumë për ta kaluar atë gjëndj
Ishte shtazënë, 18 vjeçarja në Rrogozhinë tenton të vetëvritet Një vajzë vetëm 18 vjec ka tentuar të vetëvritet këtë të hënë në Rrogozhinë, duke pirë klor. E reja e ka kryer këtë v
"Presioni" i mbiemrit Zidane, flet djali i Zinedine Zidane Djali i legjendës Zinedine Zidane, 19-vjeçari Luca Zidane bëri një paraqitje të mirë në portën e Real Madrid kundër Vill
Piu helm, 37-vjeçarja në Dibër në gjendje kritike për jetën Një e re nga Dibra ka tentuar të vrasë veten duke pirë fostoksinë. Ngjarja ka ndodhur në banesën e saj dhe mësohet s
Këto simptoma të depresionit nuk duhet ti injoroni kurrsesi Depresioni është një gjendje me të cilën ballafaqohen shumë persona. Janë disa simptoma të depresionit të cilat në sh
Cilat femra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas
Nuk duron presionin, jep dorëheqje Shaqiri Xhezair Shaqiri i njohur si komandant Hoxha njoftoi se është dorëhequr nga posti i këshilltarit të jashtëm të kryeminist
Këto simptoma të depresionit nuk duhet ti injoroni kurrsesi Depresioni është një gjendje me të cilën ballafaqohen shumë persona. Janë disa simptoma të depresionit të cilat në sh
Luftoj me ankthin dhe depresionin, aktori i “Portokalli” tregon si i mbijetoi Bëhet fjalë për aktorin e ri Alex Seitaj i cili nuk e ka pasur aspak të lehtë të luftoj kundër sfidave që ka hasur në je
Depresioni ka edhe shenja fizike, ja si t’i dalloni Shumica prej nesh njohin si simptoma të depresionit, nervozizmin, lodhjen dhe trishtimin. Çuditërisht, këto mund të jenë
20 minuta ushtrime çdo ditë, ul rrezikun e prekjes nga depresioni Hulumtimet e reja kanë treguar se ushtrimi për 20 minuta në ditë redukton rrezikun me 1/3 për të rënë në depresion, gjat
U hodh nga kati i pestë, i riu vuante nga depresioni Një 32 vjeçar, me iniciale K.R, është vetëvrarë duke u hedhur nga kati i pestë ditën e djeshmenë rrugën “Xhanfize Keko.
Ja si mund ta largosh shpejtë dhe lehtë depresionin Të ushtrosh për 20 minuta në ditë redukton rrezikun për t’u bërë me depresion deri në një moshë të shtyrë. Një ekip n
Ja si të stabilizoni tensionin e gjakut Hipertensioni ose presioni i lartë i gjakut është një sëmundje e kohës moderne, e cila ndodh si rezultat i rritjes së